Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika

Hospitál Kuks otevírá své brány návštěvníkům již tento víkend (23. března 2019)

Redakce / 21.03.2019, Kuks
Předposlední březnový víkend bude návštěvníkům přístupný základní okruh a Šporkovská hrobka ve standardní otevírací době, tzn. od 9 do 17 hodin. Otevřené bude i bylinkářství na nádvoří hospitálu a hospoda Na Sýpce. Exteriéry hospitálu a bylinková zahrada jsou stále volně přístupné během dne. Ve všední dny do 29. 3. 2019 je možné rezervovat prohlídky Hospitálu a Šporkovské hrobky pro minimálně desetičlennou skupinu.
 

Již 5 let nový kabát Hospitalu Kuks

Do roku 2014 se totiž celá památka kompletně renovovala a 28. března 2015 proběhlo její slavnostní znovuotevření. Na projektu za více než 440 milionů korun se podílelo několik partnerů, a podařilo se tak obnovit i nevyužívané a do značné míry zchátralé části barokního Hospitalu Kuks. Projekt zahrnoval řadu nových aktivit, jako je vznik vzdělávacího centra, výstavních prostor, zpřístupnění depozitáře a knihovny, obnova bylinné a ovocnářské zahrady, zřízení střediska pro farmaceutickou výuku i podporu enviromentálních aktivit. Zájem veřejnosti byl proto v následujících letech ohromný a čísla návštěvnosti stoupala nad očekávání. 

Cesta přes Labe - nýtovaný most

V roce 2017 došlo i na památný ocelový most, který byl opraven nákladem téměř šest milionů korun, z nichž 90 % hradil Královéhradecký kraj. Práce probíhaly i během turistické sezóny, nad hlavami dělníků tak po provizorní lávce prošlo více než 170 tisíc návštěvníků. Citlivě zrekonstruovaný most si zachoval svou původní podobu, ale vložené výztuhy zvýšily jeho nosnost. V případě požáru hospitálu po něm přejedou i cisterny hasičů.

Nezapomeňte, že sezóna v Kuksu začíná až 30. března 2019 a informační centrum bude tento víkend ještě zavřené. 

Redakce

Zdroj: www.revitalizacekuks.cz, www.kralovedvorsko.cz

 

Související články
Úniková hra Šporkova skrýš, to je nová atrakce v Kuksu
Do Kuksu na levandulovou zmrzlinu, limonádu i za dětským hřištěm provoněným levandulí
Dokument (dlouhé video) z akce Slavnosti koní, historie a řemesel v Kuksu 2018

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2121x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí