')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika

Hospitál Kuks otevírá své brány návštěvníkům již tento víkend (23. března 2019)

Redakce / 21.03.2019, Kuks
Předposlední březnový víkend bude návštěvníkům přístupný základní okruh a Šporkovská hrobka ve standardní otevírací době, tzn. od 9 do 17 hodin. Otevřené bude i bylinkářství na nádvoří hospitálu a hospoda Na Sýpce. Exteriéry hospitálu a bylinková zahrada jsou stále volně přístupné během dne. Ve všední dny do 29. 3. 2019 je možné rezervovat prohlídky Hospitálu a Šporkovské hrobky pro minimálně desetičlennou skupinu.
 

Již 5 let nový kabát Hospitalu Kuks

Do roku 2014 se totiž celá památka kompletně renovovala a 28. března 2015 proběhlo její slavnostní znovuotevření. Na projektu za více než 440 milionů korun se podílelo několik partnerů, a podařilo se tak obnovit i nevyužívané a do značné míry zchátralé části barokního Hospitalu Kuks. Projekt zahrnoval řadu nových aktivit, jako je vznik vzdělávacího centra, výstavních prostor, zpřístupnění depozitáře a knihovny, obnova bylinné a ovocnářské zahrady, zřízení střediska pro farmaceutickou výuku i podporu enviromentálních aktivit. Zájem veřejnosti byl proto v následujících letech ohromný a čísla návštěvnosti stoupala nad očekávání. 

Cesta přes Labe - nýtovaný most

V roce 2017 došlo i na památný ocelový most, který byl opraven nákladem téměř šest milionů korun, z nichž 90 % hradil Královéhradecký kraj. Práce probíhaly i během turistické sezóny, nad hlavami dělníků tak po provizorní lávce prošlo více než 170 tisíc návštěvníků. Citlivě zrekonstruovaný most si zachoval svou původní podobu, ale vložené výztuhy zvýšily jeho nosnost. V případě požáru hospitálu po něm přejedou i cisterny hasičů.

Nezapomeňte, že sezóna v Kuksu začíná až 30. března 2019 a informační centrum bude tento víkend ještě zavřené. 

Redakce

Zdroj: www.revitalizacekuks.cz, www.kralovedvorsko.cz

 

Související články
Úniková hra Šporkova skrýš, to je nová atrakce v Kuksu
Do Kuksu na levandulovou zmrzlinu, limonádu i za dětským hřištěm provoněným levandulí
Dokument (dlouhé video) z akce Slavnosti koní, historie a řemesel v Kuksu 2018

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2572x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí