Vyhledej
Královédvorsko > Turistika

Kemp Pecka je jedním z nejlepších v České republice - víte, že tam můžete zajet i třeba jen na koupání a oběd?

Redakce / 29.06.2018, Aktualizováno , Pecka - Jičínsko a Český ráj
Mezi Dvorem Králové a Novou Pakou u obce Pecka je moderní, sportovně zaměřený kemp se stejným názvem - PECKA. Jednoho krásného slunného dne jsme jej navštívili s kamerou, abychom se dozvěděli, co nového má kemp připraveno na letošní sezonu.
 

FOTOGALERIE - Kemp Pecka je jedním z nejlepších v České republice - víte, že tam můžete zajet i třeba jen na koupání a oběd?

Už když jsme přijížděli k areálu, tak jsme sami poznali, že výsadou bude nádherný, renovovaný a v širokém okolí největší koupaliště. A nemýlili jsme se. Potvrdil nám to i provozovatel kempu Jaroslav Hudec.

„Bazén má nový nátěr, i okolí jsme vylepšili a hlavně co se týká kvality vody, tak i když napouštíme bazén vodou z přírodních zdrojů, tak máme jedny z nejlepší výsledků kvality vody v širokém okolí.“

Co dalšího jste pro letošní rok připravili nového?

Hlavně došlo k vylepšení prostoru pro stanaře a pro návštěvníky, kteří přijedou s vlastním karavanem. A těch je rok od roku víc. Zaměřili jsme se i na sociální zařízení.

Jaká je kapacita kempu?

Máme celkem 148 lůžek, která jsou v chatkách a apartmánech. Celkem se do areálu vejde 100 stanů a 30 karavanů.

Má váš kemp nějaké specifické zaměření, co se týče návštěvníků?

My se zaměřujeme především na rodiny s dětmi.  Právě pro ně tu máme nové lanové centrum, prolézačky, skákací trampolíny. Nezapomínáme však ani na dospělé návštěvníky, kteří mají rádi sportovní vyžití. Máme pět antukových hřišť na volejbal, dva kurty na tenis a nechybí ani dvě hřiště na plážový volejbal, hřiště na fotbal a nechybí ani stůl na ping-pong.

A jak je to se stravováním? Co nabízíte v kempu návštěvníkům po této stránce?

Uprostřed kempu máme stylovou restauraci s krbem, venkovní gril na kýty a samozřejmě nabízíme stravování formou penze. Každý den máme na výběr i z minutkových jídel, připraveno je také denní menu s hotovými jídly.

Mnoho návštěvníků kempů má rádo turistiku. Kam se mohou do okolí vydat hosté u vás?

Nejblíž je hrad Pecka, a to zhruba kilometr od nás. Dokonce je na hrad odtud z kempu i krásný výhled. Pak samozřejmě jsou tu cyklostezky pro milovníky cykloturistiky. Hostům doporučujeme i návštěvu ZOO a safari ve Dvoře Králové nad Labem. Návštěvníci se však mohou vydat i na celodenní výlet například do Krkonoš.

Máte i nějaká lákadla pro návštěvníky z blízkého okolí?

Ano, třeba na naše koupaliště mohou místní obyvatelé nebo třeba jen turisté, kteří kolem projíždějí. Pak také pravidelně každý víkend pořádáme různé hudební večery s kapelami. Pro letošní rok jsme si připravili i dvě větší akce. Budeme pořádat velký country festival, na kterém vystoupí Věra Martinová, Vabi Daněk, František Nedvěd a mnoho dalších. Na závěr sezóny pak bude v areálu koncert skupiny Tři sestry.

Všiml jsem si, že je u vás opravená silnice z městečka. To je jen ke kempu, nebo i dál?
Nene, je to opraveno až do Borovnice. Silnice je velmi málo frekventovaná a cyklisté si ji nyní opravdu užijí. Kdo tu byl dříve, ten ví, že to byl hrozný tankodrom.

A na závěr otázka, kdy je nejlepší si pobyt u vás zajistit, tak aby na zájemce ještě zbylo místo?

Tak do apartmánů a chatek je nutné se objednávat několik měsíců dopředu, mluvím teď o hlavní sezóně, možná bych i doporučil si pobyt zajistit si už na podzim další léto. Pro karavany a stany se rezervace dělají tak do poloviny května, pak už je prakticky vyprodáno i u těchto dvou možností.

 

Související články
Kemp Svatá Kateřina v Podkrkonoší
Tipy na víkend 4. - 6. 8. 2017
Tipy na víkend 4. - 6. 8. 2017
Provozovatelé koupališť vnímají sezonu jako průměrnou. Tyršovo koupaliště ve Dvoře letos přišlo o rodiny s dětmi
Související odkazy
Web kempu Pecka
Kemp Pecka na portálu Dokempu.cz
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1106x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
19.06.2020 09:00 - 30.08.2020 16:00
Tvoříš, tvořím, tvoříme (výstava + soutěž)
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
1.07.2020 - 30.08.2020
Nyní a dříve (výstava)
1.07.2020 - 30.09.2020
Božena Němcová (výstava)