Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Děti si měly začít užívat brouzdaliště na Tyršově koupališti v průběhu července. Nestalo se tak.

Redakce / 5.08.2017, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Ani na začátku srpna Tyršovo koupaliště stále ještě nenabízí zázemí lidem s nejmenšími dětmi. Letos se otevřelo koupaliště bez služeb brouzdaliště, vedle kterého se nachází i dětské hřiště. Právě „delfínek”, jak se mu říká podle vodní atrakce uprostřed bazénku, totiž prochází rekonstrukcí. A nedodrženo již bylo několik plánovaných termínů dokončení. Stihnou se letos děti vůbec sklouznout?
 

FOTOGALERIE - Tyršovo koupaliště v červnu 2017

V červnu a červenci to vypadalo, že se stavební práce na brouzadlišti zastavily, ale stavba prý procházela vlastně nejdůležitější etapou: vysycháním betonu a také jeho zráním. Tato doba trvá dle klimatických podmínek až 28 dní. Beton tvoří dno bazénu a jeho přelivové žlábky, na které bude nanesena speciální hmota tvořící finální povrch. 

Jaké však bylo naše překvapení, když místo místo očekávaného položení folie na vyschlý beton jsme v druhé polovině července slyšeli z brouzdaliště místo dětského smíchu sbíječky. V podvečer, kdy si lidé přišli odpočinout na koupaliště, jsme poslouchali sbíječky. A bolelo to dvojnásob - za lidi, co přišli za odpočinkem, a také za děti, které se zřejmě letos brouzdaliště nedočkají. Než uschne nový beton (to staré dno, které tak pracně v červnu brousili, prý na vybraných místech nevyhovuje - proto ty sbíječky na konci července...), tak máme konec prázdnin. 

A proč tak dlouho usychal nový beton? „Sluníčko nám při vysychání betonu na jednu stranu pomáhá, ale vysoké teploty už si také žádají jistá opatření, beton se musí zkrápět, aby nedošlo k jeho rozpraskání,” popisuje stav z minulého týdne Ctirad Pokorný, vedoucí odboru RISM. „Příští týden (začátek července - pozn. red.) se na vybetonované brouzdaliště přijede podívat firma, která bude nanášet finální povrch. Dle stavu betonu a zejména jeho vlhkosti se rozhodne o dalším postupu. Po dokončení stavebních prací ještě proběhnou nezbytné kontrolní zkoušky a instalace atrakcí,” přibližuje zatím nepřesný termín otevření brouzdaliště. 

Dobrou zprávou je, že až se brouzdaliště jednou otevře, samotný delfínek bude opět po letech ostřikován vodou, jak tomu bylo kdysi, a osvěžovat tím děti v bazénu. Zároveň již od začátku léta čeká v areálu na umístění a zprovoznění také malá klouzačka a vodní deštník. 

Letos došlo na koupališti kromě rekonstrukce defínka k položení umělého trávníku na střechu - terasu sociálního zázemí brouzdaliště. Kdo si tedy užíval pobyt právě na této terase, tomu se od letoška dostalo pohodlí. 

Celý areál je letos provozován za stejných podmínek jako v předchozích letech. K zapůjčení zdarma jsou sportovní potřeby na ping-pong, volejbalový i basketbalový míč či golfové hole. Vstupné, cena za kabinku i permanentky jsou beze změn. 

Stravování je opět doménou provozovatele America Clubu - pana Janáka. K dostání je klasická nabídka smažených jídel, teplých i studených nápojů i mražených dobrot včetně kopečkové zmrzliny. Hojně je na koupališti využíván prostor pro odklad kol. 

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Tyršovo koupaliště letos otvírá se zpožděním, do bazénu se letos skočí v úterý 6. června
Provozovatelé koupališť vnímají sezonu jako průměrnou. Tyršovo koupaliště ve Dvoře letos přišlo o rodiny s dětmi
Cirkus Humberto bude od dubna trvale v areálu Městského koupaliště. Již ve středu 25. března byla ve Dvoře Králové podepsána smlouva o pronájmu.
Počuraný prkýnko, kouřící plavčík a společenská konverzace v dráze - to je také Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem

 
Vaše komentáře
Co jste volili, to máte5.08.2017 10:11, Reagovat
Čemu se divíte s Jarolímem v čele ? Správný starosta si umí ve svém městě zjednat pořádek ve všech směrech. Tenhle hňup NE. Bohužel.
stále stejnéAnděl, 27.06.2017 10:32, Reagovat
Myslim si, že neni chyba v těch, co opravu provádějí, ale ve dvorských občanech, kteří ve volbách dali hlas "těm správným", kteří to přece zařídí. Vzpomeňte na jejich vysledky až půjdete znovu volit.
Re: stále stejnéJosef, 30.06.2017 00:52, Reagovat
ANO dnes může volit jen negramot a blázen. Přesně tak, vzpomeňte na jejich výsledky až půjdete volit !!!
Dětirodič, 27.06.2017 08:28, Reagovat
"Děkuji moc" vedení radnice za to, jak se vykašlali na opravu brouzdaliště (ANO, skutečně makáme). Slibovali dokončení 15.6., máme konec měsíce a stále nic. Pro děti není přístupné ani hřiště a vstupné je i přesto stále stejné. To vše bez vysvětlení a bez omluvy. Co pěkného pro nás na léto ještě připravují?
 
 
Přečteno 2339x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí