')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Dětský bazén na Tyršové koupališti zůstane průtokový, voda však bude vyhřívána

Redakce / 30.09.2016, Dvůr Králové nad Labem
Dne 6. září 2016 rozhodla Rada města Dvora Králové o způsobu a náročnosti investičního záměru na Tyršové koupališti - rekonstrukci dětského bazénu i se sociálním zázemím v navazující budově. Pokud se celý projekt stihne realizovat do začátku příští sezony, budou mít rodiče s malými dětmi na Tyršově koupališti v roce 2017 odpovídající zázemí.
 

Letos na jaře jsme na portále Královédvorsko.cz psali o odložení rekonstrukce dětského bazénu na podzimní měsíce. Na podzim píšeme o schválení nakonec té nejjednodušší varianty rekonstrukce brouzdaliště, která by se měla realizovat na jaře 2017. 

Brouzdaliště bez chemie, ale ohřívané

Ačkoliv původně to vypadalo, že nejbolavějším místem stávajícího dětského bazénu - delfínka - je absence úpravny vody, nyní se při rekonstrukci s touto variantou vůbec nepočítá. Dle rozhodnutí členů rady města se tak dále bude každé dva až tři dny voda měnit stejně jako doposud. Důvodem výběru verze bez úpravny vody bylo vysoké množství chlornanu, které by v brouzdališti s objemem pouhých 24m3 sloužilo k dezinfekci vody. Novinkou však bude ohřev vody, kdy se provozovatel nebude spoléhat jen na dny s tropickými teplotami a svěží voda ze studny se rychleji prohřeje.

Delfínek bez drsného dna

„Po zvážení všech pro a proti jsme se v případě dětského bazénku rozhodli pro zachování současného tvaru bazénu i způsobu čištění vody. Povrch brouzdaliště jsme vzhledem k dosavadním zkušenostem s nátěrem i dlaždičkami nechali potáhnout fólií, stejně jako je tomu u plaveckého bazénu. Ušetřené peníze za úpravnu vody investujeme do ohřevu vody”, přiblížil rozhodnutí rady města Ing. Jan Kříž, jeden ze 7 radních. Dle jeho slov se počítá i s vodními atrakcemi pro děti, finální podoba však bude schválena až po předložení zadaného projektu. 

Zázemí pro rodiče s dětmi

Spolu s dětským brouzdalištěm, kde dojde také k opravě přepadového kanálku a výměně cirkulace vody, je zadána rekonstrukce sociálního zázemí v jeho blízkosti. V rámci stavebních úprav vnitřních prostor budovy se počítá s vymezením jedné místnosti na zázemí pro maminky s dětmi, které zde doposud neexistovalo.

Kateřina Sekyrková


FOTOGALERIE - Konec sezóny na Tyršově koupališti se blíží, ranní plavání bude až do 11. září

 

Související články
Tyršovo koupaliště se připravuje na novou sezonu. Delfínek se opraví až na podzim
Svítání nad Tyršovým koupalištěm ve Dvoře Králové nad Labem
Brouzdaliště na Tyršově koupališti se dočkalo rekonstrukce. Stavební práce by měly být hotové do 15. června 2017
Tyršovo koupaliště vstoupí do 85. sezóny s opraveným a vybaveným brouzdalištěm pro nejmenší
Počuraný prkýnko, kouřící plavčík a společenská konverzace v dráze - to je také Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1263x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
1.09.2019 - 8.11.2019
Mít své místo
1.09.2019 - 27.09.2019
Přihlášky na kurz internetu
16.09.2019 - 27.09.2019
Slavnost Klíčování