Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jan Holan

Dnes se na koupališti koná schůzka vedení města a zastupitelů - téma bude budoucnost

Redakce / 13.05.2021
Na koupaliště však mnozí z nich přijdou letos poprvé a taky naposledy a skoro bych se i vsadil, že někteří z nich tam přijdou vůbec poprvé v životě!! Je samozřejmě v pořádku, že o věcech města rozhodují jeho zastupitelé. V případě koupaliště je to však dost problematické, protože ze zastupitelů a radních města na koupaliště chodí snad jen Dušan Kubica a občas Ota Černý.
Možná se pletu a tu a tam se tam objeví i někdo další, ale nevybavuju si to. Je zkrátka ZÁSADNĚ ŠPATNĚ, že na další zásadní jednání o koupališti nebyli přizváni ti, kteří jej využívají! Nebyl tam přizván ani Jiří Jaroš, který v loňském roce za Tyršův plavecký klub zorganizoval opravdu povedené veřejné jednání o budoucnosti koupaliště.

Dle mé, možná naivní představy, bude mít jednání 2 zásadní body. A to 1) rekonstrukce koupaliště a 2) aktuální sezona. 

V bodu 1 si za uživatele koupaliště dovoluji zastupitele požádat, aby nepodlehli ani jen náznaku jakéhokoliv nátlaku na rychlé vyřešení, ale aby tlačili na skutečně koncepční řešení, které jednak přinese tolik potřebné atrakce a obnovu technologií, ale zároveň bude ctít ducha výjimečné stavby, na kterou můžeme být právem pyšní. V tom může významně pomoci Městský architekt, kterého by snad město mělo mít již na podzim tohoto roku.

A co se týče bodu 2? Snad se zastupitelé nezhádají natolik, že na aktuální sezonu nezbyde žádný čas. A proto jsem se rozhodl do odpoledne dát do kupy pár bodů, které by letošní sezonu na koupadle dokázaly všem uživatelům vylepšit. Kdo z vás na koupaliště chodí, napište prosím do komentářů jakýkoliv nápad. Do textu, který zveřejním brzy odpoledne, to rád případně přidám.

Jan Holan

Související články
Nové workouotové hřiště bylo instalováno na koupaliště až po sezoně. Nevadí, nezkazí se.
Noční koupaliště za doprovodu královédvorských muzikantů
Cirkus Humberto bude od dubna trvale v areálu Městského koupaliště. Již ve středu 25. března byla ve Dvoře Králové podepsána smlouva o pronájmu.
Konalo se pracovní setkání o rozvoji Tyršova koupaliště. Podívejte se na video
"Věřím, že koncepci revitalizace Tyršova koupaliště se podaří prosadit," říká Ing. arch. Ota Černý, radní města Dvůr Králové n. L.
Vaše komentáře

Přečteno 994x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí