')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Koupaliště Flošna v Hradci Králové má stále hlavní sezonu. Teplota vody neklesla pod 27°C. Tyršovo koupaliště otevře v neděli

Redakce / 9.09.2016, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Flošna - plavecký areál s vodními atrakcemi nejen pro děti - bude otevřen minimálně do konce září. Na začátku září, kdy se většina koupališť již zavírá, zde neohlásili ani konec hlavní sezony, a vstupné je tak pořád tedy „plné” (120 Kč/dospělý, 80 Kč /dítě, po 16. hod nižší)). Ovšem, kde se nyní, v září, vykoupete venku a navíc ve vodě, která má 28°C?! Ve všední dny zde vodu udržují „jen” na 26°C, ale díky počasí je vyšší.
 

FOTOGALERIE - Koupaliště Flošna v Hradci Králové

Koupaliště Flošna je doslova rájem pro děti. Je nesmírně složité je odtamtud dostat pryč. Celé je rozděleno do 4 sektorů:

Pro úplně malé děti

Minibrouzdaliště, kde je vody do 15 cm, dále bazén s 2 nádhernými klouzačkami pro již větší špunty. Hned u těchto bazénů jsou i venkovní atrakce pro děti, takže nedá takovou práci prcky aspoň na chvilku z vody vyhnat a nechat je prohřát na sluníčku. 

Rekreační bazén
Řada nerezových, stále plných atrakcí - řeka se silným proudem, dále "vana", kde si parta lidí může rozhoupat obrovské vlny, různé trysky a chrliče a také lanová sít na šplnání kousek nad hladinou.

Sportovní bazén

Několik drah na plavání, kde plavce absolutně neruší lidéí kteří chtějí ve vodě jen blbnout. Kéž by Dvorákům konečně došlo, že zrekonstruováním zadního bazénu a vytvořením atrakcí pro děti a mládež se koupaliště stane daleko atraktivnějším i pro sportovce, či lidi, kteří si chtějí jen tak zaplavat. Protože jim prostě nikdo nebude skákat po hlavách.

Tobogánová věž

Věž s širokým tobogánem, na kterém se jezdí na nafukovacích kruzích, a také druhý tobogán úzký na jízdu v plavkách. Dechberoucí je jízda na klouzačce se skokanským můstkem, kde se nejdříve na zádech spustíte takřka volným pádem, načež vás to vyvrhne až do 8metrové vzdálenosti na dopad tvořený pevnou plachtou. Ve vysoké rychlosti pak dorazíte do bazénu s vodou. Ukrutný zážitek - skutečně doporučujeme. Orel Eddie by byl také rád :-)

Další vybavení
V areálu jsou všudypřítomná opalovací polohovatelná lehátka se slunečníky, dostatek možností občerstvení různých kategorií, travnatá pláž na střeše areálu. Dále nástroje pro cvičení, stolní tenis a kurty na beach volejbal. Zahlédl jsem, že součástí je i vnitřní welness centrum, to jsme ale nenavštívili.

Bezpečí pro cyklisty
Před areálem je rozsáhlý plnohodnotný prostor pro kvalitní zaparkování a uzamčení kol včetně kamerového dohledu. Možná ještě letos s rodinou uděláme výlet po cyklostezkce podél Labe do Hradce Králové na Flošnu a zpět třeba vlakem. Věřím, že takto atraktivní cíl požene děti tempem, když ne pekelným, tak určitě stabilním. :-)


A my včera na Tyršově koupališti téměř oslavovali teplotní rekord: 21,1°C - což je 8. září skutečně rekordní hodnota teploty vody v nevyhřívaném bazénu. Kdo pamatujete vyšší, ozvěte se. Není tedy divu, že při letních teplotách vzduchu se nikomu z areálu koupaliště zalévaného podzimním horkým sluncem nechtělo a plavčíky stálo velké úsilí dostat všechny návštěvníky z areálu v avizovaných 17 hod. 
Díky předpovědi počasí se však vedení rozhodlo dát ještě koupališti jednu šanci i o víkendu - původně již zavřený areál pro širokou veřejnost je v sobotu přístupný jen pro účastníky crossfitových závodů, ale v neděli  další týden až do 15. září bude opět otevřeno denně, a to od 10:00 do 18:30 hod.

Otevřeno má v případě příznivého počasí také koupaliště v Miletíně, kde se již mimo sezonu vstupné neplatí. 
Vyhřívané venkovní bazény v Jaroměři se letos naposledy naplní plavci v pátek 9. září. Většina přírodních koupališť v regionu již bohužel není ke koupání vhodná. 



Kateřina Sekyrková, Jan Holan
 

Související články
Tyršovo koupaliště se připravuje na novou sezonu. Delfínek se opraví až na podzim
Koupaliště v Miletíně je otevřené jen za hezkého počasí. Čistší vodu však jinde nenajdete
Na Tyršově koupališti se bude plavat do 9. září, potom začne ve Dvoře Králové sezona na zimním stadionu
Provozovatele koupališť po sezoně překvapilo počasí. Oficiálně zavřená koupaliště mají otevřeno, koupání je na vlastní nebezpečí.
V Jilemnici brojí opozice proti předraženému koupališti. Ve vedlejším Vrchlabí revitalizují přírodní koupaliště. Ve Dvoře se opravuje brouzdaliště.
Tyršovo koupaliště letos otvírá se zpožděním, do bazénu se letos skočí v úterý 6. června

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1039x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí