')
Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Lanžovská lávka v kempu Lanžov se letos koná 28. července

Redakce / 22.07.2018, Aktualizováno , Lanžov
Mezi tradiční možnosti koupání na Královédvorsku patří koupaliště v Lanžově, vzdáleném 10 km od Dvora Králové. Mnozí si možná toto koupaliště vybavují zejména ve spojení s lanžovskou lávkou - každoroční akcí na tomto koupališti. Letos se bude konat v sobotu 28. července, tak už trénujte! Více informací o samotném koupaliště a celém areálu čtěte dále v článku.
 

FOTOGALERIE - Koupaliště Lanžov


Samotné koupaliště se nachází na okraji obce, přímo naproti zastřešené autobusové zastávce Lanžov - koupaliště. V provozu je koupaliště oficiálně jen o prázdninách, ale travnatý udržovaný kemp se vzrostlými stromy je v areálu koupaliště v provozu od května do září. 

Obec LanžovLanžov - obec s ne více než 200 obyvateli je takovým malým zázrakem - je zde totiž kromě výrazné hřbitovní kaple rytířské rodiny Czeczinkarů na stráni nad obcí také umístěn vůbec nejstarší kostel na Královédvorsku (kostel sv. Barotoloměje). A ačkoliv zde není koloniál, narazíte tu před, nebo spíše pod kostelem, na pizzerii!

V posledních letech se obec snaží koupaliště zatraktivnit - a to nejen dřevěnými sochami a herními prvky pro děti (kolotoč, houpadlo, píškoviště), ale také novinkami pro dospělé - u tenisových kurtů, fotbalového hřiště a plážového volejbalu jsou například fitness stroje. 

Od roku 2017 není lanžovské koupaliště pod dohledem krajské hygienické stanice, za užívání koupaliště se tak neplatí vstupné a koupání je na vlastní nebezpečí. Lanžovská nádrž ke koupání o rozměrech cca 25 x 50 m s ochozem je napájená z místní vodoteče - jedná se o tzv. průtokové koupaliště, voda je tedy skutečně osvěžující. Součástí nádrže je i brouzdaliště a skokanský 2metrový můstek

Moje dojmy
Padesátimetrová vodní nádrž vyhovuje jak plavcům, tak začínajícím plavcům či neplavcům. Jsou odděleni nejen bariérou na vodě, ale také hloubkou vody. Plavecká část je na jedné straně ještě vyhrazena skokům do vody. Pro nejmenší je zde umístěno vedle hlavního bazénu prostorné samostané brouzdaliště. 
Okraje nádrže jsou částečně vybetonovány, částečně kamenné, vstup pro neplavce je po kamenných širokých schodech. To naprosto vyhovuje dětem, které získávají čas na vstup do nejistých vod a dále ve vodě se díky postupné hloubce připravovat k vyplutí :-)
Vedle bazénu jsou umístěny sprchy - jednoduché, funkční, s jemným rozprašovačem. Obsluhu zvládne i dítě. V jednoduchosti je síla. 
Příjemné je večerní vyvalování se na vyhřátém betonovém okraji bazénu. To už dnes u moderních bazénů s tobogány není standard. Nebo tam ležíte na gumě či nerezovém okraji. No, bylo to příjemné připomenutí dob dávných. 
Děti zde mají kromě houpaček a pískoviště k dispozici také dva novodobé kolotoče nebo vyřezávané dřevěné sochy. Jsou zde volné travnaté plochy na fotbálek či badmington, liný tenis. Děti se zde skutečně nenudí a byli jsme sami překvapeni, jak si zde tříhodinový pobyt užily!
Vstupné je za hubičku a voda byla čistá, rozhodně ne ledová (jak by u průtokáče člověk očekával), i když ve své přirozené barvě (zkrátka není modré dno, není modrá voda:-). 

Aktuální nabídku kulturních akcí v podobě koncertů či divadelních představení a nápojového či jídelního lístku si můžete přečíst zde

Odpočívat u lanžovské nádrže můžete jak ve stínu stromů, tak na trávě přímo u bazénu. Kulturní akce se konají i za nepříznivého počasí - jsou zde zastřešená sezení.

Kemp, který vlastní a spravuje obec Lanžov, tvoří kromě rozlehlé travnaté plochy vhodné pro stany a karavany také 11 chatek (4+2 lůžka), sociální zařízení, venkovní umývárna a jídelna s kuchyňkou. Pro výlety do 3 okresů, které se v Lanžově téměř kříží (královéhradecký, jičínský a trutnovský), je to ideální výchozí místo pro motoristy i cyklisty.
Kateřina Sekyrková

 

Související články
Koncerty a akce na koupališti v Lanžově a ve Velkém Vřešťově
Kam o víkendu 29. - 31. 7. 2016 ve Dvoře Králové a okolí?
Koupání v pramenité vodě na Královédvorsku - Lázně pod Zvičinou
Koupaliště v Miletíně je otevřené jen za hezkého počasí. Čistší vodu však jinde nenajdete
Jediný vyhřívaný venkovní bazén široko daleko - koupaliště v Jaroměři začíná sezonu v pátek 2. června
Provozovatele koupališť po sezoně překvapilo počasí. Oficiálně zavřená koupaliště mají otevřeno, koupání je na vlastní nebezpečí.
Koupaliště v Jaroměři - vyhřívaná voda i široká klouzačka
Tipy na víkend 27. - 29. 7. 2018 ve Dvoře Králové a okolí
Kemp a koupaliště v Lanžově
Související odkazy
Obec Lanžov - oficiální web
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2310x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
1.09.2019 - 8.11.2019
Mít své místo
1.09.2019 - 27.09.2019
Přihlášky na kurz internetu
16.09.2019 - 27.09.2019
Slavnost Klíčování
19.09.2019 10:00 - 17.10.2019 17:00
Zvíře není věc