Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Provozovatelé koupališť vnímají sezonu jako průměrnou. Tyršovo koupaliště ve Dvoře letos přišlo o rodiny s dětmi

Redakce / 28.08.2017, Královédvorsko
Tobogány a klouzačky jsou vyhledávanými atrakcemi na koupalištích zejména pro rodiny s dětmi. Letos byl v tomto ohledu extrémní rok pro Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové. Rekonstrukce dětského brouzdaliště se protáhla na celou sezonu a rodiny s dětmi tedy letos mířily jinam - do Trutnova, do Jaroměře i do Lodína. A jelikož letošní léto bylo spíše povedené, je zajímavé srovnání návštěvnosti těchto koupališť se Dvorem Králové.

Sezonu srovnáváme v předposledním srpnovém týdnu - všechna uvedená koupaliště sezonu zavírají 3. září 2017, a čísla tak nejsou konečná. Letošní trend je však zřejmý.

Dvůr Králové - velký potenciál, absence vodních atrakcí

Brouzdaliště na Tyršově koupališti v roce 2017Právě na tomto koupališti s jedinečnou polohou a prvorepublikovou atmosférou váznou investice do rekreačního bazénu, kde kdysi velká klouzačka byla a již několik projektů na rekonstrukci zde s tobogánem i počítalo. Ačkolv právě Tyršovo koupaliště zahajuje sezonu jako jedno z prvních, v žádném z bazénů není ohřívána voda, teplota vody se pohybuje během sezony od 19 do 25 stupňů.

Současné vedení města přes dva roky plánovalo investici do brouzdaliště zvané delfínek, který je umístěn v zadní, klidné části koupaliště spolu s dětským hřištěm. Několikrát změněný záměr se začal realizovat až letos v květnu. Původně se slibovalo otevření opraveného brouzdaliště na začátku sezony, poté na začátku července. Nestihla se nakonec ani část sezony. Počítalo se i s rekonstrukcí šaten a sociálního zázemí, které je v dnešní době již nedostatečné. Na budově s tímto zázemím byl jen položen nový povrch - umělý trávník a s rekonstrukcí se počítá v příštím roce. 

Kapacita koupaliště je v současné době 2000 lidí. O uzavření koupaliště z kapacitních důvodů se uvažovalo naposledy v létě roku 2015. Provozovatel vnímá letošní sezonu jako podprůměrnou a jako důvod nižší návštěvnosti uvádí nezprovozněné brouzdaliště a odliv rodin s dětmi.

Trutnov - atrakce i ohřívaná voda

Koupaliště v Trutnově Letní koupaliště v sousedním Trutnově bylo rekonstruováno v roce 2000. Kromě vyhřívaného 25m plaveckého bazénu, vyhřívaných lagun a dětského bazénku nabízí vodní atrakce v podobě tobogánu a široké skluzavky. 

Kapacita areálu je 2200 lidí - dle slov provozovatele se ještě nestalo, že by tato kapacita byla naplněna zejména díky fluktuaci lidí během dne. 

Voda je ohřívána z výměníku v plaveckému bazénu na 24°C a v lagunách na 25-26°C.

Letošní sezona začala již 16. června. Z hlediska návštěvnosti je hodnocena jako průměrná až mírně podprůměrná - k 23. srpnu byla letošní návštěvnost těsně pod hranicí 30 tisíc lidí (minulý rok 32 216, v roce 2015 dokonce 50 541).

Lodín - vodní atrakce, kemp i teplá voda

Ačkoliv je toto koupaliště již dále za hranicemi Královédvorska, své příznivce si u nás našlo. Koupaliště má kapacitu 1200 lidí a stává se, že je uzavřeno z důvodu naplnění kapacity. Není divu - areál je vybaven četnými vodními atrakcemi - tobogánem, dvouproudou skluzavkou, podvodními tryskami, masážními chrliči a vodotrysků v podobě houby či vějíře. 

Teplota vody je převážně závislá na počasí, ale je přihřívána pomocí solárního systému. 

Letošní sezona je provozovatelem vnímána jako průměrná.

Jaroměř - ohřívaná voda, široká skluzavka

Koupaliště se skluzavkou v JaroměřiAčkoliv má Jaroměř stále původní 50m bazén a šatny z roku 1985, jeho atraktivita vzrostla v roce 2001 umístěním dvouproudé skluzavky a v roce 2008 investicí do technologií včetně ohřevu. V areálu nechybí brouzdaliště ani dětský bazén a nově vysázené stromy poskytují rok od roku stín více lidem. Areál má kapacitu 1500 lidí. Teplovodní ohřev udržuje teplotu vody min. na 24°C.  

Provozovatel hodnotí letošní sezonu, která začala již 2. června a končí na začátku září, jako lepší ve srovnání s loňským rokem. Zejména na začátku sezony zde byla zřejmá zvýšená návštěvnost lidí ze Dvora Králové. 

Kateřina Sekyrková

Související články
Seznam koupališť a vodních ploch v Královéhradeckém kraji, která jsou pod dohledem hygieny
Koupaliště v Jaroměři - vyhřívaná voda i široká klouzačka
Kemp Pecka je jedním z nejlepších v České republice - víte, že tam můžete zajet i třeba jen na koupání a oběd?
Děti si měly začít užívat brouzdaliště na Tyršově koupališti v průběhu července. Nestalo se tak.
Klidný rodinný kemp s koupalištěm v obci Mostek
Lodín - ideální koupaliště pro rodiny s dětmi
Cirkus Humberto bude od dubna trvale v areálu Městského koupaliště. Již ve středu 25. března byla ve Dvoře Králové podepsána smlouva o pronájmu.
Tyršovo koupaliště má letos levnější vstupné pro rodiny - vstup vyjde na méně než 19 Kč
Vaše komentáře
delfinek29.08.2017 09:46, Reagovat
Přijme někdo na radnici osobní odpovědnost. Nebo za to chudák úředník nemůže a klidně to zopakuje i v jiných případech ? Jak to, že v okolních městech to funguje jinak ?
ANO Kocourkovsmutný Dvorák, 29.08.2017 08:32, Reagovat
Ve Dvoře na radnici se opravdu myslí na lidi. 2 roky plánovaná rekonstrukce brouzdaliště se dělá přes léto a stále nic. Myslíte, že by se někdo poučil. NE! Plánovaná rekonstrukce Hankova domu se zase začala dělat až teď, na začátku sezóny. Přijde to někomu normální?

Přečteno 1730x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí