Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Provozovatelé koupališť vnímají sezonu jako průměrnou. Tyršovo koupaliště ve Dvoře letos přišlo o rodiny s dětmi

Redakce / 28.08.2017, Královédvorsko
Tobogány a klouzačky jsou vyhledávanými atrakcemi na koupalištích zejména pro rodiny s dětmi. Letos byl v tomto ohledu extrémní rok pro Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové. Rekonstrukce dětského brouzdaliště se protáhla na celou sezonu a rodiny s dětmi tedy letos mířily jinam - do Trutnova, do Jaroměře i do Lodína. A jelikož letošní léto bylo spíše povedené, je zajímavé srovnání návštěvnosti těchto koupališť se Dvorem Králové.
 

Sezonu srovnáváme v předposledním srpnovém týdnu - všechna uvedená koupaliště sezonu zavírají 3. září 2017, a čísla tak nejsou konečná. Letošní trend je však zřejmý.

Dvůr Králové - velký potenciál, absence vodních atrakcí

Brouzdaliště na Tyršově koupališti v roce 2017Právě na tomto koupališti s jedinečnou polohou a prvorepublikovou atmosférou váznou investice do rekreačního bazénu, kde kdysi velká klouzačka byla a již několik projektů na rekonstrukci zde s tobogánem i počítalo. Ačkolv právě Tyršovo koupaliště zahajuje sezonu jako jedno z prvních, v žádném z bazénů není ohřívána voda, teplota vody se pohybuje během sezony od 19 do 25 stupňů.

Současné vedení města přes dva roky plánovalo investici do brouzdaliště zvané delfínek, který je umístěn v zadní, klidné části koupaliště spolu s dětským hřištěm. Několikrát změněný záměr se začal realizovat až letos v květnu. Původně se slibovalo otevření opraveného brouzdaliště na začátku sezony, poté na začátku července. Nestihla se nakonec ani část sezony. Počítalo se i s rekonstrukcí šaten a sociálního zázemí, které je v dnešní době již nedostatečné. Na budově s tímto zázemím byl jen položen nový povrch - umělý trávník a s rekonstrukcí se počítá v příštím roce. 

Kapacita koupaliště je v současné době 2000 lidí. O uzavření koupaliště z kapacitních důvodů se uvažovalo naposledy v létě roku 2015. Provozovatel vnímá letošní sezonu jako podprůměrnou a jako důvod nižší návštěvnosti uvádí nezprovozněné brouzdaliště a odliv rodin s dětmi.

Trutnov - atrakce i ohřívaná voda

Koupaliště v Trutnově Letní koupaliště v sousedním Trutnově bylo rekonstruováno v roce 2000. Kromě vyhřívaného 25m plaveckého bazénu, vyhřívaných lagun a dětského bazénku nabízí vodní atrakce v podobě tobogánu a široké skluzavky. 

Kapacita areálu je 2200 lidí - dle slov provozovatele se ještě nestalo, že by tato kapacita byla naplněna zejména díky fluktuaci lidí během dne. 

Voda je ohřívána z výměníku v plaveckému bazénu na 24°C a v lagunách na 25-26°C.

Letošní sezona začala již 16. června. Z hlediska návštěvnosti je hodnocena jako průměrná až mírně podprůměrná - k 23. srpnu byla letošní návštěvnost těsně pod hranicí 30 tisíc lidí (minulý rok 32 216, v roce 2015 dokonce 50 541).

Lodín - vodní atrakce, kemp i teplá voda

Ačkoliv je toto koupaliště již dále za hranicemi Královédvorska, své příznivce si u nás našlo. Koupaliště má kapacitu 1200 lidí a stává se, že je uzavřeno z důvodu naplnění kapacity. Není divu - areál je vybaven četnými vodními atrakcemi - tobogánem, dvouproudou skluzavkou, podvodními tryskami, masážními chrliči a vodotrysků v podobě houby či vějíře. 

Teplota vody je převážně závislá na počasí, ale je přihřívána pomocí solárního systému. 

Letošní sezona je provozovatelem vnímána jako průměrná.

Jaroměř - ohřívaná voda, široká skluzavka

Koupaliště se skluzavkou v JaroměřiAčkoliv má Jaroměř stále původní 50m bazén a šatny z roku 1985, jeho atraktivita vzrostla v roce 2001 umístěním dvouproudé skluzavky a v roce 2008 investicí do technologií včetně ohřevu. V areálu nechybí brouzdaliště ani dětský bazén a nově vysázené stromy poskytují rok od roku stín více lidem. Areál má kapacitu 1500 lidí. Teplovodní ohřev udržuje teplotu vody min. na 24°C.  

Provozovatel hodnotí letošní sezonu, která začala již 2. června a končí na začátku září, jako lepší ve srovnání s loňským rokem. Zejména na začátku sezony zde byla zřejmá zvýšená návštěvnost lidí ze Dvora Králové. 

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Seznam koupališť a vodních ploch v Královéhradeckém kraji, která jsou pod dohledem hygieny
Koupaliště v Jaroměři - vyhřívaná voda i široká klouzačka
Kemp Pecka je jedním z nejlepších v České republice - víte, že tam můžete zajet i třeba jen na koupání a oběd?
Děti si měly začít užívat brouzdaliště na Tyršově koupališti v průběhu července. Nestalo se tak.
Klidný rodinný kemp s koupalištěm v obci Mostek
Lodín - ideální koupaliště pro rodiny s dětmi
Cirkus Humberto bude od dubna trvale v areálu Městského koupaliště. Již ve středu 25. března byla ve Dvoře Králové podepsána smlouva o pronájmu.
Tyršovo koupaliště má letos levnější vstupné pro rodiny - vstup vyjde na méně než 19 Kč

 
Vaše komentáře
delfinek29.08.2017 09:46, Reagovat
Přijme někdo na radnici osobní odpovědnost. Nebo za to chudák úředník nemůže a klidně to zopakuje i v jiných případech ? Jak to, že v okolních městech to funguje jinak ?
ANO Kocourkovsmutný Dvorák, 29.08.2017 08:32, Reagovat
Ve Dvoře na radnici se opravdu myslí na lidi. 2 roky plánovaná rekonstrukce brouzdaliště se dělá přes léto a stále nic. Myslíte, že by se někdo poučil. NE! Plánovaná rekonstrukce Hankova domu se zase začala dělat až teď, na začátku sezóny. Přijde to někomu normální?
 
 
Přečteno 1240x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí