Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Trutnovské koupaliště je pro děti rájem, stále přibývají atrakce

Redakce / 27.07.2021
EDIT: Letní sezóna na trutnovském koupališti skončila 28. srpna 2021. Malým podhorským vodním rájem se stalo již v roce 2020 koupaliště v Trutnově, které prošlo rekonstrukcí bazénů a doplnění suchých i vodních atrakcí zejména pro děti. Kachličky v bazénu nahradila nerezová vana a vzniklo zcela nové dětské hřiště.

FOTOGALERIE - Koupaliště v Trutnově - červen 2020

Největší radost z novinek na trutnovském koupališti mají rozhodně děti. Doposud měly k dispozici "jen" tobogán a širokou klouzačku a malé brouzdaliště s jednou vodní atrakcí. Nyní je i jejich brouzdaliště součástí rozlehlé členité vany, a to díky kaskádovým přechodům i mírným skluzným plochám. Přepadávání dětí z brouzdaliště do větší hloubky zabraňují skleněná zábradlí, která jsou umístěna i u plaveckého bazénu a brání ve skoku do vody z nepovolených stran.

Větší děti zaujme šplhací síť umístěná nad vodou nebo možnost zahrát si vodní basket :-)

Otvírací dobačervenec, srpen: 9:00-20:00 hod.
Teplota vody: 25°C

Adresa: Na Lukách 461, Trutnov - Kryblice, Královéhradecký kraj

Brouzdaliště je osazeno převrhávacími vysoko zavěsenými kbelíky, vodní pumpou s vědrem, chrliči, fontánkami a malou skluzavkou ve tvaru slona. V roce 2021 byla přidána i kropící květina a plovoucí lekníny.

Celá vana, která respektuje původní tvar rekreačního bazénu, je však osazena početnými chrliči, masážními pololehátky nebo vodními děly i pro dospělé

Osvěžující ve velkých vedrech rozhodně bude široká vodní stěna, která vytryskne do více než 3metrové výše v pravidelných intervalech.

Na dětskou část nerezové vany navazují na travnaté ploše prvky nového dětského hřiště s kladkou a prolézačkami pro malé i větší děti včetně vodní kaskádky s pumpou, mlýnky a tolik oblíbeným Archimédovým šroubem. Celý tento dětský set vyšel provozovatele na 2 mil. Kč díky použitým materiálům, kdy akátové dřevo a nerezový plech patří mezi údržbově méně náročné.

Původní dětský dřevěný hrad byl z areálu odstraněn, na jeho místě se již zelená nová tráva a zůstává zde workout. Tato část areálu se i díky blízkosti plaveckého bazénu tak hodí spíše pro velké sportovce. 

Velké náklady však znamenaly pro město i travnaté plochy, které byly stavební činností poničeny a nahrazeny pro komfort již současných návštěvníků z dovezených travních pásů. 

Bonusem pro návštěvníky toho podhorského koupaliště je voda vyhřívaná na stabilních 25°C

V roce 2021 se uzavření areálu plánuje na 12. září 2021. Během září bude areál otevřen jen o víkendech 

Vstupné:

celodenní 65 Kč/45 Kč

po 16.hod. 50 Kč/35 Kč

po 18. hod 35 Kč/30 Kč

velmi populární je mezi mládeží i sousední skatepark s pumptrackem, který tak rozšířil pás sportovišť, která se v Trutnově nacházejí podél řeky Úpy. 

Kateřina Sekyrková


Související články
Nedoceněný (a nevyužitý) dvorský poklad
Možnosti koupání v regionu v roce 2021
Není pravda, že se rekonstrukce bazénu setkala s odporem jeho uživatelů. (reakce na článek vedení města o budoucnosti koupaliště)
V Litíči vyroste dětské a workoutové hřiště téměř za 1 milion Kč
Nové koupaliště v Hostinném je ideální pro rodiny s dětmi
Související odkazy
Koupaliště Trutnov ceník
 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 4796x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místaŠkolní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí