')
Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Tyršovo koupaliště vstoupí do 85. sezóny s opraveným a vybaveným brouzdalištěm pro nejmenší

Redakce / 21.05.2018, Dvůr Králové nad Labem
Je již jisté, že letos bude od začátku sezony pro děti na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové k dispozici po více než roce rekonstruovaný dětský bazén - Delfínek. Nakonec byl však oproti původním plánům zvolen jiný povrch - místo nástřiku je bazén potažen těžkou fólií. Toto dětské brouzdaliště bude také nově osazeno klouzačkou ve tvaru slona a hříbkem s vodní clonou - atrakcemi, které zde pro nejmenší chyběly několik sezón.
 

Dle slov ředitele Technických služeb pana Horsáka si budou Delfínka užívat určitě děti na Dětský den, který v areálu koupaliště připravuje DDM Jednička 1. června 2018 od 8:30 do 12 hod. 

Datum otevření koupaliště


Datum otevření areálu široké veřejnosti zatím nebylo zveřejněno. Dle slov pana Horsáka bude veřejnost včas informována, koupaliště ještě čeká náštěvu a vyjádření krajské hygienické stanice. 

Novinky

Novinkou však nebude jen nově zprovozněný Delfínek. Ve velkém plaveckém bazénu byla opravena přelivová hrana a letos v něm bude lepší voda díky výměně technologie na měření chlóru. Byly také provedené opravy a vylepšení v sociálních zařízeních areálu. Je třeba dodat, že všechny tyto realizované věci byly podmínkou hygienické kontroly, aby bylo koupaliště pro veřejnost otevřeno. 

Zároveň je již nyní připraven projekt na renovaci (zbourání a postavení nových) sociálních zařízení na Tyršově koupališti. Pokud se stihne vysoutěžit zhotovitel, mohlo by se začít již na podzim.

Občerstvení


Se stávajícím provozovatelem občerstvení (Americana bar) byla letos prodloužena smlouva. 

Statistiky

Loni navštívilo Tyršovo koupaliště 18 tisíc lidí - nejméně za posledních 8 let. Důvodem bylo zřejmě mimo jiné uzavření dětského bazénu, kdy rodinám s dětmi nenabízelo žádnou vodní atrakci. Rodiny tak vyhledávaly a vyjížděly na koupalistě v okolních obcích: do Jaroměře či Trutnova či Lodína. Je však pravdou, že Tyršovo koupaliště je neznámou možností koupání pro lidi z okolních regionů, kteří by klid místního areálu uvítali.

Některé návštěvníky - cykloturisty - také odradí nemožnost vzít si kolo s sebou do areálu. Kapacita koupaliště a rozlehlost areálu přitom této možnosti nebrání. Nyní je možnost umístit kola do oploceného místa za hlavní budovou koupaliště, kam však návštěvník areálu nemá šanci dohlédnout a mít tak kolo pod dohledem.

Vstupné

Již několikátým rokem nebylo zdraženo vstupné, stejně jako poplatek za kabinky. Nabízeno je klasické jednorázové vstupné, ale také oblíbené sezónní permanentky na určitou osobu nebo výhodné rodinné permanentky. Děti do 6 let mají vstup zdarma. 

Kateřina Sekyrková
Foto: www.tsdvur.cz

 

Související články
Tyršovo koupaliště se připravuje na novou sezonu. Delfínek se opraví až na podzim
Dětský bazén na Tyršové koupališti zůstane průtokový, voda však bude vyhřívána
Potíže s podložím zkomplikovaly opravu dětského brouzdaliště, letos již otevřeno nebude
Tyršovo koupaliště má letos levnější vstupné pro rodiny - vstup vyjde na méně než 19 Kč
Tyršovo koupaliště otevírá v úterý 29. května 2018
Opuštěné koupaliště
Trutnov a Hostinné budou mít příští rok rekonstruovaná koupaliště

 
Vaše komentáře
Vstupné, 8.06.2018 14:34, Reagovat
Celkem mi vadí, že se tady lže jako všude jinde. Hrdě píšete, že se vstupné nezdražilo, ale není to pravda. S manželkou jsme "starobní důchodci nad 60 let". Doposud jsme platili 40,- Kč, ale od letošní sezony se pro nás zdražilo vstupné o 25% - tedy na 50,- Kč (ještě nám nebylo 65 let).
S pozdravem Sýkorovi
Vstupné, 8.06.2018 14:31, Reagovat
Celkem mi vadí, že se tady lže jako všude jinde. Hrdě píšete, že se vstupné nezdražilo, ale není to pravda. S manželkou jsme "starobní důchodci nad 60 let". Doposud jsme platili 40,- Kč, ale od letošní sezony se pro nás zdražilo vstupné o 25% - tedy na 50,- Kč.
S pozdravem Sýkorovi
DelfínekŠárka Slobodová, 21.05.2018 18:57, Reagovat
A jestlipak se ve Dvoře Králové ví , kdo "Delfínka" stvořil ? Stále se o něm píše, ale autor je pro mnohé tajemstvím :)).
 
 
Přečteno 3346x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
11.10.2019 - 24.11.2019
VÝSTAVA: MERVARTOVI
13.10.2019 13:00 - 8.12.2019 16:00
ARGENTINSKÉ TANGO - intenzivní kurz