Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

V Trutnově se krytý bazén před letní sezonou již neotevře, čeká se na rekonstruované koupaliště

Redakce / 24.05.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Od pondělí 25. května se mohou po celé republice otevřít za přísných hygienických podmínek i kryté bazény, sauny, wellness centra apod. Od 25. května se otevře celý areál v Nové Pace, od 29. května i krytý bazén v Hořicích, trutnovská radnice se však rozhodla z důvodů ekonomických a personálních krytý bazén neotevřít.
 

Dlouho jsme otevření bazénu zvažovali, ale nakonec jsme se rozhodli jej neotevřít. Podmínky, které vláda nastavila pro otevření krytých bazénů jsou pro nás z ekonomického hlediska nepřijatelné a z personální téměř neproveditelné,“ vysvětlil Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Pro znovuotevření krytého bazénu je zapotřebí minimálně desetidenní příprava. 

Vzhledem k neustálým změnám vládních nařízení jsme do poslední chvíle nevěděli, kdy a za jakých podmínek můžeme otevřít. Nařízení v podobě 5 m2 prostoru na člověka a 2m odstupy, roušky při vstupu do zařízení, dezinfekce prostor, chlorování do maximální míry atd., to jsou opatření, která se ve smíšeném provozu, ve kterém jsou sauny, fitness, solárium a plavecké bazény, s daným počtem zaměstnanců nedají aktuálně zvládnout,“ dodal Petr Gaisler, jednatel společnosti MEBYS Trutnov, s. r. o. 

Dalším hlediskem je však i ekonomická stránka věci. V červnu pravidelně v Trutnově sezóna krytého bazénu končí a jeho návštěvníci se přesouvají na venkovní koupaliště. Vyjimkou byl loňský rok, kdy bylo venkovní koupaliště uzavřené z důvodu rekonstrukce a krytý bazén naopak sloužil bez přestávky. "Veškerou energii budeme věnovat znovuotevření letního koupaliště, jehož rekonstrukce za více než 70 milionů korun finišuje, a věřím, že jej již brzy otevřeme,“ uzavírá trutnovský starosta.  

Ve Dvoře Králové se plánuje otevření Tyršova koupaliště v červnu.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: město Trutnov, sporthorice.cz, bazén Nová Paka
 

Související články
V Jilemnici brojí opozice proti předraženému koupališti. Ve vedlejším Vrchlabí revitalizují přírodní koupaliště. Ve Dvoře se opravuje brouzdaliště.
Možnosti koupání v regionu v roce 2019
Koupaliště v regionu se pomalu otevírají. Není kam spěchat, přísná opatření stále platí

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1087x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí