Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Vyhřívané koupaliště v Trutnově s tobogánem a skluzavkou

Koupaliště vhodné pro rodiny s dětmi

Redakce / 21.07.2018, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Při cestě z Krkonoš nebo naopak do Krkonoš vás v případě parného dne napadne se zchladit - nejlépe ve vodě. Jednou z možností je koupaliště v Trutnově, které zaujme nejen děti - a to tobogánem a širokou klouzačkou. Rodiče potěší teplota vody v bazénech: je zde totiž vyhřívaná.

FOTOGALERIE - Koupaliště Trutnov

Letní koupaliště v Trutnově se nachází za sportovištěmi (letní a zimní stadion) při průjezdu městem směrem na Náchod (odbočka na kulaťáku u Lidlu). Bylo rekonstruováno v roce 2000 a v létě nahrazuje provoz krytého bazénu, který se nachází nedaleko. Kromě vyhřívaného 25m plaveckého bazénu, vyhřívaných lagun a dětského bazénku nabízí vodní atrakce v podobě tobogánu a široké skluzavky.  Na těch mohou jezdit děti i dospělí - vstup na ně je součástí vstupného do areálu.

Voda je ohřívána z výměníku v plaveckému bazénu na 24°C a v lagunách na 25-26°C. Oproti lesním koupalištím v Krkonoších nebo nevyhřívanému bazénu ve Dvoře Králové si tam tak mohou někteří návštěvníci připadat jako v termálech. Laguny jsou koncipovány pro plavce i neplavce. Součástí jsou i masážní střiky. 

Sezona zde obvykle začíná v polovině června a končí na začátku září. O prázdninách je otevřeno od 9 do 20 hod., ostatní měsíce (květen, červen, září) jen do 19 hod. Jelikož se koupaliště nachází ve městě s 30 000 obyvateli, bývá ve vydařené letní dny zaplněné. Přesto je zde obyčejně večer již klid - jak pro plavání, tak pro jízdu na tobogánu bez front. 

Součástí areálu jsou sportovní hřiště včetně beachvolejbalu a ping-pongových stolů. Na travnaté ploše jsou umístěny pískoviště se skluzavkami pro nejmenší děti a také masivní piknikové stoly. Za 20 Kč na den mohou také rodiče dětem zaplatit možnost skákání na trampolině či nafukovacím hradu. Vedle skákacích atrakcí je zdarma k dispozici workoutové hřiště a klasické dětské hřiště s dřevěným hradem a houpačkami.

Občerstvení (Up koupaliště) nabízí grilovaná masa, tortilly, pizzy, saláty a wafle. Nechybí ani párek v rohlíku (nabídka je vyfocena ve fotogalerii). Nápoje se prodávají v samostatném stánku - od nealko přes kafe, horkou čokoládu až po alkohol (pivo, víno, tvrdý alkohol). 

Areál umožňuje ukrýt cennosti v placené úschovnách (skříňky na drobné) nebo v šatních skříňkách, kdy vám klíč vydají na pokladně.

V hlavní budově jsou kromě šaten i sprchy a přebalovací pulty. 

K zapůjčení jsou jak sportovní potřeby (síť na volejbal, míč, pálky na ping-pong apod.), ale také slunečník a lehátko (ceník vyfocen ve fotogalerii). Přirozený stín v tropických dnech poskytuje jen pár stromů a sousední stráň - avšak jen do určité hodiny.

Kola mají svá stanoviště před vchodem do areálu - a není na ně z bazénů a jejich okolí vidět. 

Náhled z webkamery koupaliště je k dispozici zde: http://www.kralovedvorsko.cz/koupaliste-trutnov.html

Ceník (po odkliknutí se objeví čitelnější verze)Více aktuálních informací najdete na webu koupaliště.

Kateřina Sekyrková

Související články
Koupaliště v Jaroměři - vyhřívaná voda i široká klouzačka
Největší krkonošské přírodní koupaliště a kemp "Dolce" je od Dvora Králové opravdu jen kousek.
Klidný rodinný kemp s koupalištěm v obci Mostek
Lodín - ideální koupaliště pro rodiny s dětmi
Tyršovo koupaliště má letos levnější vstupné pro rodiny - vstup vyjde na méně než 19 Kč
Tipy na víkend 27. - 29. 7. 2018 ve Dvoře Králové a okolí
Trutnov a Hostinné budou mít příští rok rekonstruovaná koupaliště
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1861x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí
12.05.2023 - 16.07.2023
Výstava: Krásy Podkrkonoší
4.06.2023 14:00 - 4.06.2023
Dětský den - TJ Sokol Žireč
6.06.2023 10:00 - 6.06.2023 11:00
Královédvorské knihomrně
6.06.2023 16:30 - 6.06.2023 19:00
Předprázdninový kurz kresby a malby