Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Vyhřívané koupaliště v Trutnově s tobogánem a skluzavkou

Koupaliště vhodné pro rodiny s dětmi

Redakce / 21.07.2018, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Při cestě z Krkonoš nebo naopak do Krkonoš vás v případě parného dne napadne se zchladit - nejlépe ve vodě. Jednou z možností je koupaliště v Trutnově, které zaujme nejen děti - a to tobogánem a širokou klouzačkou. Rodiče potěší teplota vody v bazénech: je zde totiž vyhřívaná.
 

FOTOGALERIE - Koupaliště Trutnov

Letní koupaliště v Trutnově se nachází za sportovištěmi (letní a zimní stadion) při průjezdu městem směrem na Náchod (odbočka na kulaťáku u Lidlu). Bylo rekonstruováno v roce 2000 a v létě nahrazuje provoz krytého bazénu, který se nachází nedaleko. Kromě vyhřívaného 25m plaveckého bazénu, vyhřívaných lagun a dětského bazénku nabízí vodní atrakce v podobě tobogánu a široké skluzavky.  Na těch mohou jezdit děti i dospělí - vstup na ně je součástí vstupného do areálu.

Voda je ohřívána z výměníku v plaveckému bazénu na 24°C a v lagunách na 25-26°C. Oproti lesním koupalištím v Krkonoších nebo nevyhřívanému bazénu ve Dvoře Králové si tam tak mohou někteří návštěvníci připadat jako v termálech. Laguny jsou koncipovány pro plavce i neplavce. Součástí jsou i masážní střiky. 

Sezona zde obvykle začíná v polovině června a končí na začátku září. O prázdninách je otevřeno od 9 do 20 hod., ostatní měsíce (květen, červen, září) jen do 19 hod. Jelikož se koupaliště nachází ve městě s 30 000 obyvateli, bývá ve vydařené letní dny zaplněné. Přesto je zde obyčejně večer již klid - jak pro plavání, tak pro jízdu na tobogánu bez front. 

Součástí areálu jsou sportovní hřiště včetně beachvolejbalu a ping-pongových stolů. Na travnaté ploše jsou umístěny pískoviště se skluzavkami pro nejmenší děti a také masivní piknikové stoly. Za 20 Kč na den mohou také rodiče dětem zaplatit možnost skákání na trampolině či nafukovacím hradu. Vedle skákacích atrakcí je zdarma k dispozici workoutové hřiště a klasické dětské hřiště s dřevěným hradem a houpačkami.

Občerstvení (Up koupaliště) nabízí grilovaná masa, tortilly, pizzy, saláty a wafle. Nechybí ani párek v rohlíku (nabídka je vyfocena ve fotogalerii). Nápoje se prodávají v samostatném stánku - od nealko přes kafe, horkou čokoládu až po alkohol (pivo, víno, tvrdý alkohol). 

Areál umožňuje ukrýt cennosti v placené úschovnách (skříňky na drobné) nebo v šatních skříňkách, kdy vám klíč vydají na pokladně.

V hlavní budově jsou kromě šaten i sprchy a přebalovací pulty. 

K zapůjčení jsou jak sportovní potřeby (síť na volejbal, míč, pálky na ping-pong apod.), ale také slunečník a lehátko (ceník vyfocen ve fotogalerii). Přirozený stín v tropických dnech poskytuje jen pár stromů a sousední stráň - avšak jen do určité hodiny.

Kola mají svá stanoviště před vchodem do areálu - a není na ně z bazénů a jejich okolí vidět. 

Náhled z webkamery koupaliště je k dispozici zde: http://www.kralovedvorsko.cz/koupaliste-trutnov.html

Ceník (po odkliknutí se objeví čitelnější verze)Více aktuálních informací najdete na webu koupaliště.

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Koupaliště v Jaroměři - vyhřívaná voda i široká klouzačka
Největší krkonošské přírodní koupaliště a kemp "Dolce" je od Dvora Králové opravdu jen kousek.
Klidný rodinný kemp s koupalištěm v obci Mostek
Lodín - ideální koupaliště pro rodiny s dětmi
Tyršovo koupaliště má letos levnější vstupné pro rodiny - vstup vyjde na méně než 19 Kč
Tipy na víkend 27. - 29. 7. 2018 ve Dvoře Králové a okolí
Trutnov a Hostinné budou mít příští rok rekonstruovaná koupaliště

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 976x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
19.06.2020 09:00 - 30.08.2020 16:00
Tvoříš, tvořím, tvoříme (výstava + soutěž)
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
1.07.2020 - 30.08.2020
Nyní a dříve (výstava)
1.07.2020 - 30.09.2020
Božena Němcová (výstava)