')
Vyhledej
Královédvorsko > Turistika

Královéhradecký kraj zvítězil s nejlepším turistickým webem v soutěži Zlatý erb

Redakce / 5.04.2017, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V průběhu slavnostního galavečera jubilejního 20. ročníku konference ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě) byly předány ceny celostátního kola soutěže Zlatý erb 2017 o nejlepší weby a elektronické služby měst a obcí. V jedné z mnoha kategorií zvítězil i zástupce Královéhradeckého kraje - Královéhradecký kraj se svým novým portálem zaměřeným na turistiku v regionu.
 

Královéhradecký kraj zvítězil v kategorii regionálních turistických portálů. Web spravuje úsek cestovního ruchu krajského úřadu. Web www.hkregion.cz, který prošel začátkem letošního roku zásadní designovou proměnou, zaujme uživatele jak grafickým zpracováním, tak svým přehledným uspořádáním. Jednotlivé sekce jsou určeny například cykloturistům, milovníkům památek či imobilním osobám. Návštěvník kraje si díky interaktivní mapě přehledně zobrazí body zájmu nebo si může zobrazit trasu výletu. Uživateli, který dosud náš region nenavštívil, představí záložka „Top atraktivity“ ty nejzajímavější turistické cíle z celého kraje. Na stránkách nechybí videoprezentace nebo odkazy na sociální sítě. Poskytovatelům turistických služeb a pořadatelům akcí tento web nabízí možnost zdarma se prezentovat.

Další ocenění 

Soutěže se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos zapojilo 504 přihlášených projektů obcí a měst včetně elektronických služeb, ve srovnání s minulým ročníkem se počet soutěžících navýšil o více než 50 %. Do kategorie Cena ministryně pro místní rozvoj, která se uděluje v rámci celostátního kola soutěže za nejlepší turistickou prezentaci, se přihlásilo 75 projektů.

Nejlepší webová stránka obce

 1. Chuderov, Ústecký kraj
 2. Praha-Kunratice
 3. Okříšky, Kraj Vysočina

Nejlepší webová stránka města

 1. Jihlava
 2. Cheb
 3. Vsetín

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba

 1. Nové Město na Moravě: Otevreno.nmnm.cz
 2. Písek: InCity
 3. Hradec Králové: Otevřená data Hradec Králové

Cena Jana Savického

Mimořádně byla udělena cena Jana Savického obci Chuderov, porota zde ocenila bezchybné splnění kritéria povinných informací.

Zvláštní cena ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách při soutěži Zlatý erb

Kategorie města a obce

 1. Praha: Prague.eu – Oficiální turistický portál hl. m. Prahy
 2. Karlovy Vary: Karlovy Vary
 3. Mariánské Lázně: Turistický portál města Mariánské Lázně

Kategorie regiony

 1. Královéhradecký kraj: Turistický portál Královéhradeckého kraje
 2. Ostrava: Průvodce po Severní Moravě a Slezsku
 3. Krouna: Oficiální turistický portál Pardubického kraje

Organizátorem soutěže je od roku 2017 spolek Český zavináč.

Zdroj: Královéhradecký kraj, www.zlatyerb.cz

 

 

Související články
Přehrada Les Království má konečně svůj web

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 292x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí