Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > lyže

Skiareál Malá Úpa zvýšil nejen polohu svého kluziště, ale i propojenost sjezdovek s ostatními areály

Novinky ze Skiareálu Malá Úpa 2019/2020

Redakce / 17.01.2020, Trutnovsko a Úpicko
Skiareál Malá Úpa (SKiMU) je známý svým rodinným prostředím. Od letoška můžete však i zde můžete využít skipas skiareálu Černá hora - Pec. Nalákat na lyže vás sem může i fakt, že dva areály SKiMU jsou od letoška lépe propojeny než v předchozích letech.

FOTOGALERIE - SKiMU lyžařský areál

Lyžařská škola na Pomezkách s odjezdem ze Dvora Králové


Dvoráci, ale i Trutnováci a lidé bydlící na trati Hradec Králové - Trutnov mají to štěstí, že SK Tatran Hradec Králové již léta jezdí po 5 sobot v lednu a únoru do Horní Malé Úpy autobusem. Od určitého věku tak mohou jezdit děti na lyže samy, nebo v doprovodu rodičů, kteří si mohou také zalyžovat s lektorem, nebo sami. Nebo se jet na Pomezky jen projít dle svých potřeb a možností. Bez stresu s parkováním auta, s odjezdem ze Dvora Králové ráno v 7:30 a příjezdem kolem 17. hod.
Obousměrná jízdenka stojí 200 Kč - zájemci mohou volat na tel.: 775 174 221.


Zkrácená cesta skibusem

Mezi hlavní novinky letošní sezóny ve Ski Areálu Malá Úpa patří spuštění I. etapy propojení areálů Pomezky a U Kostela. Areál tím získal o 2,6 km sjezdovek navíc. Zejména areál U Kostela se těší zájmu rodin s malými dětmi, a to nejen díky profilu sjezdovek a jejcih přehlednosti, ale také zázemí, které areál poskytuje. Jeho lepší dostupnost je tak pro jeho využívání zásadní. Do budoucna se plánuje propojení areálů zcela bez skibusů. "Krkonošský národní park a klid v Malé Úpě je potřeba chránit, a proto se areál vydává touto cestou – omezení skibusových linek. Do výstavby jsme investovali 25 mil. Kč,“ zmínil vize areálu ředitel areálu Martin Buček. 

Lyžaři vybrat ze 2 variant přesunu mezi areály. Vždy se však cesta skibusem oproti předchozím rokům zkrátí. 

1. U Pivovaru Trautenberk nasednou lyžaři na skibus, který je doveze k nově otevřenému vleku Kolbenka, Kolbenkou vyjedou nahoru a sjedou novou sjezdovkou Renerovou spojkou k areálu U Kostela. Zpět se dostanou pomocí vleku Rennerovka a sjezdem Kolbenovou spojkou se dostanou na skibusovou zastávku Kolbenka, odkud je odveze skibus zpět na Pomezky. 

2. Pokud se lyžaři rozhodnou, že nechtějí sundávat lyže a bude dostatek sněhu, mohou na Kolbenku dojet od Pivovaru Trautenberk na lyžích. Zpět ale musí vždy z Kolbenky skibusem. 


SkiMu součástí SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC

Možnosti lyžování v Krkonoších se opět zlepšují. Se skipasem SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC můžete nově vyrazit na Černou horu, do Pece pod Sněžkou, Černého Dolu, Velké a nově i Malé Úpy. K dispozici je tak nyní 36 km sjezdovek na 1 skipas. SKiMU je nově součástí největšího lyžařského střediska v České republice. 

Je však nutní rozlišit skipas do areálu SKiMU a skipas do celého Skiresortu, který je letos platný v 5 areálech. Oba skipasy včetně výhodných rodinných balíčků SKiMU PACK jsou k dostání na všech pokladnách v Malé Úpě. Majitelé SKiMU PACKu mají stále (stejně jako loni) jako bonus jeden den lyžování ve Skiresortu Černá hora – Pec zdarma. 

POZOR: Ve SkiResortu Černá Hora - Pec neplatí SKiMU Pack pro dítě do 6 let, je tedy potřeba dokoupit samostatný dětský lístek na místě.

Do budoucna se plánuje skibusové propojení mezi areály - zredukuje se tak mimo jiné počet aut jezdících až do Horní Malé Úpy, kde je v zimě omezená možnost parkování - asi stejně jako všude na horách. Jednodenní lyžaři by tak mohli nechávat auta na odstavných parkovištích ve Svobodě nad Úpou. 

Novým propojením se nemění majitel areálu SKiMU.


Kluziště větší a ještě výše

Loňská novinka areáu v Horní Malé Úpě - nejvýše položené kluziště v ČR - s opět posouvá na vyšší úroveň. A to doslova. Kluziště je přesunuto o pár metrů výš: nově se nachází za SKiMU Housem v Areálu Pomezky. Loni se zde konaly různé turnaje, návštěvníci si mohli užít romantické bruslení pod hvězdami a děti se mohly vyřádit odpoledne po lyžovačce na ledě. Stejné využití čeká návštěvníky Pomezek i letos. A to nejen výše, ale i na větší ploše: 24 x14 m.


Půjčovna vybavení lyžařského, bruslařského a sáňkařského

Areálová půjčovna SKiMU AKTIV, je doplněna novými lyžemi značky Atomic. Je připraveno také TEST Centrum s nejvyšší řadou lyží pro náročné lyžaře. Vybavení je zde pro všechny věkové kategorie. Půjčit si můžete lyžařské vybavení, brusle i sáňky. Ceník je zde.


Zimní zábavný program

Nejen lyžemi živ je lyžař, a tak se během celé zimní sezóny připravujeme pravidelný doprovodný program. Pro týdenní hosty je připraven program „Malá Úpa – VELKÁ zábava“, kde se mohou hosté těšit na lyžařské závody, tvořivé dílničky, hudební zábavu a velké akce.

Již 26. ledna proběhnou tradiční a jeidnečné Závody historických Rohaček. Na ty na konci sezony navazují Závod Krakonošových lyžníků a Moopstock (Maloúpský Woodstock). 

Během celé sezony se mohou návštěvníci těšit na tradiční Malý festival na Malé Úpě – sérii koncertů po celou zimní sezónu. V prosinci Malou Úpu navštívili Ready Kirken, přijedou BUTY, Visací zámek a další. 
Související články
Rohačky s více než 200letou historií mají svůj závod na Malé Úpě (25. ledna 2020)
Na horách kvetlo v sobotu jaro, závody rohaček na Pomezkách měly rekordní účast
Lednové jaro na horách, mlha v Podkrkonoší
Kluziště pod širým nebem na Pomezkách zase o něco výše. Držitelé SkiMu Pack zde jezdí zdarma
Vaše komentáře

Přečteno 1131x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)

Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
12.06.2024 18:00 - 12.06.2024 19:30
Velká taneční show ANGELES Dance Group
12.06.2024 15:45 - 12.06.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku