Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika

Mezi oceněné na veletrhu Regiontour v Brně patří fotograf i místa z našeho regionu

Redakce / 25.01.2019, Královédvorsko
O víkendu probíhal v Brně tradiční veletrh cestovního ruchu Regiontour, kde se pravidelně vyhlašují nejkrásnější turistické pohlednice, kapesní kalendáříky a turistické vizitky. Je potěšující, že nejkrásnější víceobrázkovou turistickou pohlednici má letos Dvůr Králové nad Labem. Autorem je navíc místní fotograf: Jan Frýzl ze Dvora Králové. Mezi oceněné patří i turistická vizitka s hřbitovním portálem v Hořicích nebo pohlednice Krkonoš Ladislava Rennera.
 

FOTOGALERIE - Soutěž o nejkrásnější pohlednici 2019

Finále soutěže pohlednic se zúčastnilo 138 pohlednic a do hlasování se zapojilo 58 odborných účastníků výstavy Regiontour Brno. Kromě toho se v soutěži hodnotily také kapesní kalendáříky
a turistické vizitky.

Oceněná pohlednice složená ze snímků, které zachycují různá místa ve Dvoře Králové nad Labem, získala nejvíce hlasů jak od veřejnosti, tak od odborné poroty. Kromě 1. místa v kategorii víceobrázkových pohlednic tak vyhrála i Zvláštní cenu Asociace turistických informačních center České republiky (A.T.I.C. ČR). Zadavatelem pohlednice bylo Město Dvůr Králové a autorem fotografií Jan Frýzl a koupit si ji můžete v městském informačním centru ve Dvoře Králové tza 5 Kč.
Dle pořadatele soutěže patří právě víceobrázkové pohlednice u turistů mezi nejoblíbenější. 

V královské kategorii jednoobrázkových pohlednic zvítězil poetický záběr Ladislava Rennera, sedminásobného vítěze této soutěže, který z podhledu vyfotografoval tisíciletý Oldřichův dub v obci Peruc. Druhý nejvyšší počet hlasů získala pohlednice se západem slunce nad jarně rozkvetlou Pálavou, jako třetí se umístila pohlednice z Adršpachu.

Ze 46 kapesních kalendáříků letos nejvíce zabodoval ten s fotografií beránka jako symbolu jara, následovaly kalendářík s Vrchlabím v mlžném oparu a kalendářík s náměstím v Třeboni. Turistických vizitek soutěžilo 64 a na té nejhezčí pro rok 2019 je Zámecká obora Blatná. Další místa patří vizitkám se hřbitovním portálem v Hořicích a Karlovým Mostem. 

Hořice byly úspěšné v této soutěži již loni, když získali dokonce 3 ocenění. Podzvičinsko, jako turistický region, se tak umisťuje na předních pozicích soutěže již opakovaně. 

Ze soutěže vzniká putovní výstava „Turistická pohlednice ČR 2019“, jejíž vernisáž se uskuteční na veletrhu Holiday World v Praze ve čtvrtek 21. února 2019. Po premiéře v Brně výstava poputuje i do dalších krajů.                       

Vyhlašování výsledků bylo současně oslavou 25 let od založení Asociace turistických informačních center. Právě tato centra, kterých dnes v České republice existuje již 440, jsou aktivními distributory a současně zadavateli nových pohlednic. Časy statisícových nákladů pohlednic jsou nenávratně pryč, ale turistické pohlednice se stále posílají a také sbírají, někdy plní i funkci vstupenek nebo soutěžních karet. 
Kateřina Sekyrková
Zdroj: BVV, Česká pohádková akademie


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 986x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí