')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika

Mezi oceněné na veletrhu Regiontour v Brně patří fotograf i místa z našeho regionu

Redakce / 25.01.2019, Královédvorsko
O víkendu probíhal v Brně tradiční veletrh cestovního ruchu Regiontour, kde se pravidelně vyhlašují nejkrásnější turistické pohlednice, kapesní kalendáříky a turistické vizitky. Je potěšující, že nejkrásnější víceobrázkovou turistickou pohlednici má letos Dvůr Králové nad Labem. Autorem je navíc místní fotograf: Jan Frýzl ze Dvora Králové. Mezi oceněné patří i turistická vizitka s hřbitovním portálem v Hořicích nebo pohlednice Krkonoš Ladislava Rennera.
 

FOTOGALERIE - Soutěž o nejkrásnější pohlednici 2019

Finále soutěže pohlednic se zúčastnilo 138 pohlednic a do hlasování se zapojilo 58 odborných účastníků výstavy Regiontour Brno. Kromě toho se v soutěži hodnotily také kapesní kalendáříky
a turistické vizitky.

Oceněná pohlednice složená ze snímků, které zachycují různá místa ve Dvoře Králové nad Labem, získala nejvíce hlasů jak od veřejnosti, tak od odborné poroty. Kromě 1. místa v kategorii víceobrázkových pohlednic tak vyhrála i Zvláštní cenu Asociace turistických informačních center České republiky (A.T.I.C. ČR). Zadavatelem pohlednice bylo Město Dvůr Králové a autorem fotografií Jan Frýzl a koupit si ji můžete v městském informačním centru ve Dvoře Králové tza 5 Kč.
Dle pořadatele soutěže patří právě víceobrázkové pohlednice u turistů mezi nejoblíbenější. 

V královské kategorii jednoobrázkových pohlednic zvítězil poetický záběr Ladislava Rennera, sedminásobného vítěze této soutěže, který z podhledu vyfotografoval tisíciletý Oldřichův dub v obci Peruc. Druhý nejvyšší počet hlasů získala pohlednice se západem slunce nad jarně rozkvetlou Pálavou, jako třetí se umístila pohlednice z Adršpachu.

Ze 46 kapesních kalendáříků letos nejvíce zabodoval ten s fotografií beránka jako symbolu jara, následovaly kalendářík s Vrchlabím v mlžném oparu a kalendářík s náměstím v Třeboni. Turistických vizitek soutěžilo 64 a na té nejhezčí pro rok 2019 je Zámecká obora Blatná. Další místa patří vizitkám se hřbitovním portálem v Hořicích a Karlovým Mostem. 

Hořice byly úspěšné v této soutěži již loni, když získali dokonce 3 ocenění. Podzvičinsko, jako turistický region, se tak umisťuje na předních pozicích soutěže již opakovaně. 

Ze soutěže vzniká putovní výstava „Turistická pohlednice ČR 2019“, jejíž vernisáž se uskuteční na veletrhu Holiday World v Praze ve čtvrtek 21. února 2019. Po premiéře v Brně výstava poputuje i do dalších krajů.                       

Vyhlašování výsledků bylo současně oslavou 25 let od založení Asociace turistických informačních center. Právě tato centra, kterých dnes v České republice existuje již 440, jsou aktivními distributory a současně zadavateli nových pohlednic. Časy statisícových nákladů pohlednic jsou nenávratně pryč, ale turistické pohlednice se stále posílají a také sbírají, někdy plní i funkci vstupenek nebo soutěžních karet. 
Kateřina Sekyrková
Zdroj: BVV, Česká pohádková akademie


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1385x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí