Vyhledej
Královédvorsko > Turistika

Navštěvovat krásná místa v Podkrkonoší zakázat nelze - pojďme se vzájemně inspirovat ve skupině

Redakce / 14.03.2020
Původně byla facebooková skupina Krásy Podkrkonoší určena pro fotografy a výtvarníky. Nyní ale měníme její pravidla a rádi bychom, aby si zde lidé vzájemně představovali krásná místa, cíle výletů, procházek, či vyjížděk na kole. A to prostřednictví fotografií, obrázků či videí.
 
Rádi bychom, aby skupina Krásy Podkrkonoší sloužila zdejším obyvatelům i návštěvníkům regionu jako inspirace, kam se v tomto krásném regionu podívat. Ať už pěšky, autem, či na kole.

Ale protože stále chceme, aby i skupina nespadla do balastu mnoha jiných, stanovili jsme pravidla, která je potřeba si přečíst. Doufáme, že vás neodradí, ale naopak budou jistotou, že se vaše díla neocitnou v obležení roztomilých kočiček, pozvánek, či odkazů, které vás vůbec nezajímají. Až vyrazíte na příští lov na krásu, myslete i na skupinu a váš úlovek sem nahrajte. Ty nejlepší tipy moc rádi zveřejníme zde na portálech a FB stránkách www.ZvicinaTV.cz, www.Kralovedvorsko.cz, www.Jaromersko.cz.

Pokud Facebook nepoužíváte (což vám závidíme), tak se podívejte na naší rubriku turistika, určitě zde najdete plno tipů pro inspiraci také. A pokud nám chcete váš tip poslat přímo, tak vpravo nahoře v rohu webu je odkaz "přidat článek/foto/video" a tam nám svoje fotky a tipy můžete nahrát také. Jen chvilku trvá, než to zpracujeme.

CO PŘIDÁVAT
fotografie, videa, ale třeba i obrazy a grafiky z PODKRKONOŠÍ - občasné přesahy do Krkonoš, Jestřebek, Českého ráje či okolí rozhodně nevadí, ale s rozumem! Nedávejte sem prosím nic jiného - žádné pozvánky na akce, bazar, nabídky práce, kulturu, charitu, firmy - vše bude mazáno a hříšník bude odstraněn. 

PROBLEMATICKÁ TÉMATA 
mazlíčci, dětičky - Pokaždé, když budete mít pocit, že máte nějakou pecku, tak napočítejte do 10 a zkuste si v duchu zaměnit vaše dítě, či zvířátko za jiné - pokud fotka přestane fungovat, tak ji nechte v osobním albu, pokud bude fungovat i tak - SEM S NÍ!

JAK ČASTO A KOLIK
Max. 4x týdně a 1x denně (tedy nikdy NE 4 fotky, či galerie v neděli večer!). Prosíme držte se zásady že MÉNĚ JE VÍCE. Tedy opravdu nikdy galerii "Přehrada 15x jinak". Lepší jedna vybraná fotka, než 3 skoro stejné. Proč omezení? Chceme zachovat úroveň - a pokud každý autor bude přemýšlet, co nahrát, tak se to snad podaří.

GRAFICKÉ EDITORY
Grafické editory ANO! Mohou nahradit nedokonalost fotoaparátu, či napravit chybky při focení! Nebojte se jich! Už i KAŽDÝ telefon má základní editační software, tak se s ním seznamte a zkontrolujte, zda fotku není potřeba alespoň trochu dorovnat, upravit jas, doostřit. Cílem by měla být fotografie, která zobrazuje místo tak, jak jste jej vy viděli - a to i když to foťák zrovna nezvládá. No a štětec, či uhel spolu s očima - to jsou taky "editory" :-)

NAHRÁVEJTE PŘÍMO A POPISUJTE
Fotografie prosíme nahrávejte přímo. Pokud chcete přidat odkaz na více svých fotek, tak jej přidávejte do komentářů nebo popisů. Důvod? V případě sdílení bude v popisu zachována jako zdroj tato skupina. Uvádějte místo, kde a kdy bylo foceno (malováno) a uvítáme i příběh, použitou techniku, či proces tvorby. To vše pro inspiraci ostatních. V komentářích se ale zdržte klišé, kterých jsou plné fotočasopisy a fotoskupiny! Nejde o fotografii samotnou, jde o místo, objekt, krajinu, či člověka. V komentářích prosím nepoužívejte gif nimace. Nejlepší pochvalou je sdílení, nebo lajk :-)

Tak tedy - Potkáme se ve skupině Krásy Podkrkonoší? :-)
 

Související odkazy
https://www.facebook.com/groups/KrasyPodkronosi/

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 819x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět