')
Vyhledej
Královédvorsko > Turistika

Povodí Labe bude stěhovat svoje zázemí z Přehrady Les Království do Dvora Králové

Redakce / 18.09.2017, Aktualizováno , Královédvorsko
Situace na přehradě Les Království už byla letos neudržitelná. Návštěvnost skokově vzrostla a návštěvníci se pomalu neměli kam hnout. Parkovacích míst bylo málo už dříve, ale letos se situace zhoršila s otevřením další restaurace u přehrady a nově i pořádáním koncertů pro desítky lidí bez zajištění dalšího parkování. A protože v roce 2019 bude přehrada slavit své sté narozeniny, Povodí Labe jako provozovatel přehrady začalo tuto neutěšenou situaci řešit.
 
Povodí Labe plánuje rekonstrukci domku hrázného a v něm expozici pro návštěvníky. V místech za nynějším občerstvením U Kolečka, kde je nyní zařízení staveniště a skladuje se zde stavební technika a materiály, by mělo vzniknout parkoviště se zázemím pro návštěvníky přehrady. Pozemek má cca 1000m. U současných komunikací by také měly vzniknout chodníky a další místa na parkování. Počítá se přípravou napojení další části nyní projektované páteřní Labské cyklostezky od Kuksu směrem do Vrchlabí. 

Povodí Labe však potřebuje nové zázemí samo pro sebe - proto se dohodlo s městem Dvůr Králové nad Labem na odkupu pozemků, které má nyní v pronájmu od města firma Daros na rohu ulic Sylvárovská a Heydukova. Firma Daros bude mít od 4. prosince otevřeno na místě nedávno zrušené pily v ulici 5. května. 

Povodí Labe ale nekupuje všechny pozemky města v této lokalitě! Na části z nich budou Technické služby města nově skladovat kontejnery, které jsou nyní umístěny za kuželnou u zimního stadionu. Prostor zde by se tak mohl uvolnit pro tolik potřebné parkování u zimního stadionu.
Povodí Labe požádalo město Dvůr Králové o zrychlené jednání ve věci prodeje pozemku ve Dvoře Králové, aby se vše včas stihlo. Proto byl tento materiál na jednání zastupitelstva předložen na poslední chvíli a zastupitelé se s ním nemohli dopředu seznámit. 

Na novém místě ve Dvoře Králové chce Povodí Labe vybudovat budovu se zázemím a využít stávající kryté plochy pro stavební techniku.

Informace nám poskytl na jednání Zastupitelstva města ve čtvrtek 14. září 2017 místostarosta Ing. Jan Helbich.

Jan Holan
 

Související články
Tešnovská přehrada národní kulturní památkou!
Přehrada Les Království má konečně svůj web
Ze Dvora Králové do Černého moře zřejmě ještě dlouho nepoplujeme

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1868x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí