Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika

Region pod Zvičinou uzavřel letní turistickou sezonu. Podívejte se na video z drakiády na Zvičině

Zavírání letní turistické sezóny na Zvičině doprovázely draci ve vzduchu

Redakce / 17.10.2018, Královédvorsko
V sobotu 13. října 2018 se konalo symbolické rozloučení s turistickou sezónou prostřednictvím tradiční akce, jejíž součástí byla kromě drakiády i vyhlášení Fotosoutěže Podkrkonoší 2018.
 
Zavírání sezony je totiž tradičně spojeno s Drakiádou, které se letos zúčastnilo přes sto registrovaných draků. 
Dále byly vyhlášeny výsledky Fotosoutěže 2018, výstava byla ke zhlédnutí v salónku Raisovy chaty. V Raisově chatě byly rovněž připraveny výtvarné dílny, kde si děti mohly vyrobit malého draka.

Návštěvníci si mohli zakoupit regionální produkty z Podkrkonoší - hořické trubičky, keramiku, preclíky, med a medovinu, mýdla z kozího mléka, kozí sýry nebo pivo. Na místě nechyběl ani stánek s informačními materiály členů Podzvičinska, turisté si mohli odnést letáky a mapy z Podkrkonoší a z celého Královéhradeckého kraje. Nechyběly ani stánky s občerstvením, k poslechu hrála živá hudba. 
Krásné počasí, nadprůměrné teploty, příjemný vítr a pohoda přilákaly na Zvičinu rekordní počet návštěvníků. Všem, kteří přišli na Zvičinu pouštět draka nebo si jen tak posedět a relaxovat tímto srdečně děkujeme a těšíme se opět na společné shledání. 

Zavírání turistické sezóny na Zvičině proběhlo ve spolupráci s DDM Jednička Dvůr Králové nad Labem, s MAS Podchlumí, s Královéhradeckým krajem a se členy spolku Podzvičinsko. 
Akce proběhla za finanční podpory Královéhradeckého kraje a partnerů. Úvodní slovo si vzal pan Ivan Doležal, předseda spolku Podzvičinsko, který přivítal velké i malé návštěvníky, a všem popřál krásnou sobotu, dobrou zábavu a hlavně příznivý vítr. 

Zdroj: DM Podzvičinsko


 

Související články
Výtvarná soutěž Podzvičinsko očima dětí má své vítěze, díla uvidíte nejen v sobotu na Zvičině
Červená turistická cesta z Horní Brusnice na Zvičinu změnila trasu a získala řadu vylepšení. Slavnostně se otvírá v sobotu 13. října

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 293x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí