')
Vyhledej
Královédvorsko > Turistika

Region pod Zvičinou uzavřel letní turistickou sezonu. Podívejte se na video z drakiády na Zvičině

Zavírání letní turistické sezóny na Zvičině doprovázely draci ve vzduchu

Redakce / 17.10.2018, Královédvorsko
V sobotu 13. října 2018 se konalo symbolické rozloučení s turistickou sezónou prostřednictvím tradiční akce, jejíž součástí byla kromě drakiády i vyhlášení Fotosoutěže Podkrkonoší 2018.
 
Zavírání sezony je totiž tradičně spojeno s Drakiádou, které se letos zúčastnilo přes sto registrovaných draků. 
Dále byly vyhlášeny výsledky Fotosoutěže 2018, výstava byla ke zhlédnutí v salónku Raisovy chaty. V Raisově chatě byly rovněž připraveny výtvarné dílny, kde si děti mohly vyrobit malého draka.

Návštěvníci si mohli zakoupit regionální produkty z Podkrkonoší - hořické trubičky, keramiku, preclíky, med a medovinu, mýdla z kozího mléka, kozí sýry nebo pivo. Na místě nechyběl ani stánek s informačními materiály členů Podzvičinska, turisté si mohli odnést letáky a mapy z Podkrkonoší a z celého Královéhradeckého kraje. Nechyběly ani stánky s občerstvením, k poslechu hrála živá hudba. 
Krásné počasí, nadprůměrné teploty, příjemný vítr a pohoda přilákaly na Zvičinu rekordní počet návštěvníků. Všem, kteří přišli na Zvičinu pouštět draka nebo si jen tak posedět a relaxovat tímto srdečně děkujeme a těšíme se opět na společné shledání. 

Zavírání turistické sezóny na Zvičině proběhlo ve spolupráci s DDM Jednička Dvůr Králové nad Labem, s MAS Podchlumí, s Královéhradeckým krajem a se členy spolku Podzvičinsko. 
Akce proběhla za finanční podpory Královéhradeckého kraje a partnerů. Úvodní slovo si vzal pan Ivan Doležal, předseda spolku Podzvičinsko, který přivítal velké i malé návštěvníky, a všem popřál krásnou sobotu, dobrou zábavu a hlavně příznivý vítr. 

Zdroj: DM Podzvičinsko


 

Související články
Výtvarná soutěž Podzvičinsko očima dětí má své vítěze, díla uvidíte nejen v sobotu na Zvičině
Červená turistická cesta z Horní Brusnice na Zvičinu změnila trasu a získala řadu vylepšení. Slavnostně se otvírá v sobotu 13. října

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 294x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět