Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika

Rekonstrukce pevnosti Dobrošov začne na konci května. Bude trvat dva roky

Redakce / 11.04.2019, Náchodsko a Broumovsko
Rada Královéhradeckého kraje schválila na mimořádné schůzi 9. dubna 2019 nového dodavatele stavebních prací pevnosti Dobrošov, bude jím sdružení společností Solid Care, s. r. o. a Gemec – Union, a. s., s nabídkovou cenou 61, 3 milionu korun bez DPH. Kraj získal celkem tři nabídky.
 

Tato veřejná zakázka, v předpokládané hodnotě 62,8 milionu korun bez DPH, byla vyhlášena na začátku února. Nicméně výběrové řízení ještě není ukončeno, nyní následuje patnáctidenní lhůta pro podání námitek. Krajští úředníci předpokládají, že po skončení veškeré administrativy začnou stavební práce koncem května letošního roku a potrvají přibližně dva roky.

Kraj požádal začátkem letošního roku Centrum pro regionální rozvoj ČR o prodloužení evropské dotace kvůli obavě z nedodržení termínu realizace zakázky. Centrum vyhovělo a prodloužilo termín čerpání dotace z původního termínu 30. listopadu 2020 na 8. prosince 2021.

Revitalizaci a zatraktivnění pevnosti Dobrošov naprojektoval v roce 2017 Ateliér11 Hradec Králové s.r.o. - podobu projektu si můžete prohlédnout zde.

Zatraktivnění pevnosti se dotkne komplexu krytů, podzemních chodeb i sálů s expozicemi. Zrekonstruováno bude i zázemí pro zaměstnance a parkoviště. Kromě rekonstrukce vnitřních prostorů je v plánu vybudování návštěvnického centra, které zpříjemní návštěvu této národní kulturní památky. Zázemí pro návštěvníky v tuto chvíli zcela chybí. 

Výběrová řízení na dodavatele stavebních prací pevnosti se uskutečnila celkem čtyři. Do prvního kola výběrového řízení se nepřihlásila žádná firma. V druhém kole pak kraj obdržel pouze jednu nabídku, a to od uchazeče Gardenline, s. r. o., s nabídkovou cenou 64,8 milionu korun bez DPH. Následně však tato firma oznámila, že neposkytne součinnost k uzavření smlouvy o dílo v rámci zadávacího řízení. Důvodem je aktuální stav výrobních kapacit, kdy je stavební trh přesycen. Třetí tendr byl vypsán loňský rok v září. Přihlásila se firma Redomo, a. s., která částku překročila o více jak 24 milionů korun.

Královéhradecký kraj hodlá investovat do pevnosti Dobrošov dohromady více jak 94 milionů korun s DPH. Devadesát procent této částky pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), přičemž kraj celou investici předfinancuje.

Zdroj: www.kr-kralovehradecky.cz, 

Foto: www.atelier11.cz

 

Související články
Pevnost Dobrošov na Náchodsku bude pro rok 2019 možná zavřená

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1421x
 
 
 
Zpět
26.04.2019 - Plavecký bazén v Trutnově bude opět v provozu od soboty 27. dubna 2019. Župní přebor v plavání se tedy koná :-)
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Učitel II. st. (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Speciální pedagog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Brigáda na léto (Hotel Pod Zvičinou)Kalendář akcí