Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > tipy na výlet

22. ročník turistického pochodu po stopách rytíře Zbyhoně

Redakce, / 12.04.2017, Úhlejov - Hořicko a Miletín
"Prchá to, prchá, jak splašená mrcha", takto vyjádřila moje babička rychlost bytí na tomto světě. A ono opravdu, 13. května 2017 tomu bude již celý rok, kdy jsme odstartovali dělovou ránou "Turistický pochod po stopách rytíře Zbyhoně". Letošní 22. ročník opět odstartuje dělová rána v 10:00 hodin při vyběhnutí běžců na 7 km dlouhou trasu příjemným přírodním terénem s jednou větší stoupačkou.
Na rozdíl od běžců si ostatní již musí trošku přivstat. Krátkou pěší trasu na 7 km, kde to zvládnout i taťkové s kočárkem, lze zahájit do 11:00 hodin. Na trase dojdete do Třebihoště, kde je možnost občerstvení od 12:00 hodin. Všechny ostatní trasy pochodu 18 a 23 km zahajují registraci od 7:00 do 10:00 hodin. Zpět v cíli, t.j. v Kulturním domě Úhlejov, vás čekáme do 17:00 hodin. 
V plánu máme i běh dětí - dvě kategorie. Start v 10:00 - malé děti 200m, větší děti: 1100 m
Současně s turistickým pochodem jede i "Zbyhoňova jízda" na koních. Kamarádi svých koňských miláčků, jste vítáni. 
Cyklotrasy jsou připraveny v délce 25, 41 a 55 km
A protože, jsme pochod po stopách rytíře Zbyhoně, který sídlil před 700 lety na tvrzišti Schlosberk (my jsme si to počeštili na Šušpárek), vedou tudy všechny trasy. Zde v závěrečné části putování se můžete nechat prověřit statečnými druhy Zbyhoně ve své tělesné obratnosti a zdatnosti. Tito v jediný den v roce vystoupí ze skály a jsou ochotni se podělit se svými zkušenostmi v ochraně miletínského panství ( střelba z luku, hod oštěpem na kance, hod břemenem, hod na terč, královská disciplína vzpírání Zbyhoňovy činky). Provázet vás bude kolem bývalého tvrziště 7. zastavení po stopách rytíře Zbyhoně, kde získáte informace o jeho bohatém životě. 
 A to jste téměř v cíli, zbývá cca 800 m k výchozímu bodu u kulturního domu na Úhlejově. Zde na vás čeká domácí občerstvení (guláš, polévka, metynky, perníky, párek v rohlíku, škvarková pomazánka na chlebě, atd.), točené pivo je samozřejmostí a ostatní nápoje také. Od organizátorů a sponzorů obdržíte účastnický list a pevně věříme, že zbytek dne strávíte s příjemnými pocity a pro některé dosáhnutí nedosažitelného. 

Přijměte tímto srdečné pozdravení z Úhlejova - vesničky pod Zvičinou a zároveň pozvání na 22. ročník turistického pochodu po stopách rytíře Zbyhoně, který se koná v sobotu dne: 13. května 2017.

Daniela Valentová, Andrea Karpasová

FOTOGALERIE - Po stopách rytíře Zbyhoně

Související články
Pochod a běh rytíře Zbyhoně v Úhlejově
Sportovní legenda Blanka Paulů poměřila síly s účastníky běhu Rytíře Zbyhoně v Úhlejově
Vaše komentáře

Přečteno 1062x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí