Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Turistika > tipy na výlet

Dopravní kolaps na Zvičině - tipy na klidnější místa pro zimní výlet

Redakce / 9.01.2021, Královédvorsko
Přístupové cesty na Zvičinu dnes hlásily kolaps. Úzká silnice vedoucí na vrchol Zvičiny byla v obležení aut a natěšení turisté si tak poseděli v autě déle než původně čekali.
 

FOTOGALERIE - Zimní tipy na výlety - Královédvorsko

Vrchol Zvičiny byl dnes zárukou možného bodování a sáňkování, ale i běžkování, navíc s možností občerstvení v okénku Raisovy chaty. Není tedy divu, že úzká, téměř jednosměrná silnice, vedoucí až na vrchol Zvičiny, zažila pod náporem turistů dopravní kolaps i kvůli omezenému parkování přímo na vrcholu 671 m vysokého kopce, který je znám i krásnými výhledy. 

Dopravní kolaps dnes však hlásily i lyžařské areály a parkoviště v Krkonoších.


Tipy na klidné výlety na Královédvorsku

Máme pro vás tipy na výlety, kde dnes kolaps nebyl. Pokud by vám nestačily, sledujte fcb skupinu Krásy v Podkrkonoší nebo Podkrkonoší - výlety, trasy, místa, zážitky, kde členové skupiny pravidelně přidávají nádherné fotky z takových koutů našeho regionu, kde jste dnes možná mohli být i úplně sami. 

Pěšky 

  • Rybníky na Zátlukách - zimní nenáročná procházka okolo zamrzlých a zasněžených rybníků uprostřed královédvorských lesů (mezi Dvorem Králové, Dehtovem a Doubravicemi). Bohužel bruslit se zatím na rybníkách nedá.
  • Nový rybník u Kohoutovaz Kocbeře vede příjemná a nenáročná cesta k novému rybníku - dále můžete dojít až do Kohoutova nebo se vydat nahoru na Liščí horu s jejími pohádkovými chaloupkami na vršku (k těm se dá dojít i z Hajnice).
  • Liščí hora - zaparkujete u hospody na Výšince a vydáte se jakoukoliv cestou po Liščí hoře. Ideálně až na vrchol k jedné z nejmalebnějších vesniček v našem kraji. Určitě se to dá při vyšší sněhové nadílce absolvovat na běžkách (to je vůbec nejlepší :-)


Pěšky i běžky

Cesta Záboří - Dubový Dvůr  - to je místní klasika pro zimní výlet na běžkách: vystoupíte z autobusu na Výšince a dojedete k Silverovi a možná ještě dál: co sníh bude :-) Zaparkovat můžete i v Záboří a cestu si projít tam a zpět nebo skrze lesy, které jsou zde nyní také pocukrované i uvnitř. 


Běžky 

Běžkařské stopy Vrchlabí - Kněžice - areál Vejsplachy ve Vrchlabí je vyhlášený svými upravenými běžkařskými stopami. Návštěvníci si však mohou užít nejen stopy přímo v areálu, ale i vyjet směrem na Kněžice (a dále na Benecko), kde to dnes (dle fotky) vypadalo jako v ráji. 


Sáňky, boby 

Sjezdovka Severka nad Dolní Brusnicí. V údolí Labe moc sněhu na bobování není, ale trochu výše je každý centimetr navíc znát. Proto byla Zvičina dnes tak populární: ale o něco níže, v pěší vzdálenosti od Bílé Třemešné, se dalo řádit na sjezdovce Severka. Prý zde dnes bylo také parkoviště plné, ale na sjezdovku se můžete ze Dvora Králové dopravit i vlakem, kdy vystoupíte na vlakovém nádraží v Bílé Třemešné a dojdete si vzhůru na svah sjezdovky pěšky - je to skvělý celodenní výlet a děti si takové dobrodružství zaslouží. Není zda otevřené okénko vyhlášeného bistra, takže sváči s sebou!


Pochlubte se 

Byli jste dnes jinde a rádi byste předali tip dále? Fotky a popis cesty nám zasílejte na info@kralovedvorsko.cz nebo pošlete fotku a popis přímo do zmíněných fcb skupin.

Kateřina Sekyrková

Foto: redakce (Zátluky), Petr Kallen (Záboří), Láďa Válek (Zvičina)

 

 

 
Vaše komentáře
Krása , 10.01.2021 17:52, Reagovat
Moc hezké fotky https://www.zvicinatv.cz
 
 
Přečteno 2740x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Administrativní pracovník/ice (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí kuchař/ka (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí školní jídelny (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí