Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > tipy na výlet

Dvůr Králové nad Labem má novou hru: turisté hledají skutečný poklad

Redakce / 1.07.2020, Dvůr Králové nad Labem
V polovině července vydalo město Dvůr Králové n. Labem novou turistickou hru s názvem Po stopách pokladu královédvorského. Je určena jak pro rodiny s dětmi, tak pro ty, kteří se při poznávání nových míst rádi baví. Na vzniku hry město spolupracovalo s místním učitelem Martinem Kučerou, který byl nositelem prvotní myšlenky.
 

Základem hry je hrací plán, který si soutěžící budou moci zdarma vyzvednout buď v městském informačním centru, nebo jej získají od ubytovatelů ve Dvoře Králové nad Labem. Na vybraných místech Dvora Králové nad Labem budou plnit úkoly, luštit hádanky, dozvědí se zajímavé informace z historie města a na konci dobrodružné cesty pak úspěšní luštitelé naleznou část pokladu.

Kromě nové turistické hry Po stopách pokladu královédvorského se mohou návštěvníci města ještě do konce září zapojit také do letos končící turistické hry Toulky nejen Královédvorskem. 

Rozhovor s autorem této hry - Martinem Kučerou - si můžete přečíst zde a podpořit ho tak ve vydání dalších her.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: dvurkralove.cz 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 79x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí