Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > tipy na výlet

Kam na výlet ve Dvoře, když je všude zavřeno? 3 tipy na zábavu v okrese zdarma

Sponzorováno / 16.04.2021, Královédvorsko
Kam se vydat, když je nyní většina atrakcí a podniků zavřená? V dnešním článku naleznete 3 tipy na zábavný výlet přímo ve Dvoře Králové nad Labem. Vyrazte na procházku s celou rodinou a užijte si volného času na čerstvém vzduchu.


Kam na výlet ve Dvoře Králové nad Labem?

Podniknout výlet je v době covidové složitější než kdy dřív. Pokud už vás nebaví sedět doma a rádi byste nachytali trochu jarního slunce, vyrazte i s dětmi po Dvoře a jeho blízkém okolí. Nemusíte se bát, že by výlet zasáhl do vašich rodinných financí – bankovní účet žádný výkyv nepocítí, všechny vybrané výlety jsou zdarma. Vyrazte do přírody nebo za městskými zajímavostmi s online hrou.

Čertovy hrady

Přírodní památku Čertovy hrady naleznete jihozápadně od města poblíž Zátluk. Úchvatné pískovcové útvary a obrovské balvany se starými buky vám poskytnou prostor pro procházku v zeleni. Zejména dětem se ve skalním bludišti líbí a určitě si v něm protáhnou zatuhlé svaly. Památkou byla tato asi 1hektarová lokalita vyhlášena v roce 1949 a vzhledem k její blízkosti k městu sem můžete vyrazit na kole, pěšky a případně i autem.

TIP navíc: Hádejte s dětmi, co které skály připomínají. Jaký byl jejich příběh a proč postavy zkameněly?

Safari ve městě

Krátkou procházku po městě vhodnou i pro maminky s kočárky a rodiny s malými dětmi připravili studenti Střední školy informatiky a služeb a Gymnázia Dvůr Králové nad Labem. Poznejte lva Napoleona, který vás provede městem od jednoho dětského hřiště k druhému. Délka trasy s 11 zastávkami je 2,3 km a zvládnete ji asi za 1,5 hodiny. Celým výletem vás provede aplikace do mobilu Triphood, která vám zobrazí navigaci i samotný příběh hry.

Čarovné koření po prabábě

Další geolokační hrou, kterou si tentokrát zahrajete prostřednictvím mobilní aplikace GEOFUN, je Čarovné koření po prabábě. Průvodkyně hrou Hančí, Krakonošova pomocnice, se právě vydala k bábě kořenářce do apatyky, protože jí došlo čarovné koření. Vypravte se s ní za zajímavostmi Dvora Králové, které zaujmou všechny od 6 do 99 let. Pohádkový příběh hravě zvládnou i rodiny s kočárkem nebo se psem, trasa měří asi 3 km a příběh dohrajete za necelou hodinku a půl. Dosavadní hráče na příběhu bavily úkoly i pěkná procházka městem v každém počasí.

Foto: archiv redakce

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 160x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Pracovník/ice v soc. službách (Domov důchodců)

Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí