Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > tipy na výlet

Poznejte česko-polské příhraničí díky projektu I malé je krásné

Redakce / 1.03.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Město Trutnov se společně s městem Swidnica a spolkem Podzvičinsko, z.s. zapojilo do projektu I malé je krásné. Cílem je seznámit turisty a místní obyvatele s drobnými a méně známými památkami. Kromě průvodce vznikly webové stránky a tři Geofun hry.

Kříže, smírčí kříže, významné pomníky, sochy sv. Jana Nepomuckého a další drobné památky na Královédvorsku, Trutnovsku a ¦widnicku přibližuje projekt "I malé je krásné". Cílem je zviditelnit méně známé památky v turisticky významných oblastech a propagace česko-polského příhraničí. 

Pomník za šťastný návrat z válkyVětšinou se materiály pro turisty zaměřují na větší a známější atraktivity, zatímco tyto menší památky jsou opomíjeny. Buď na jejich zviditelnění není prostor, čas nebo finanční prostředky. Zapojením do této aktivity se pokoušíme zvýšit návštěvnost právě těchto objektů a docílit větší propojenosti lokalit na obou stranách česko-polské hranice.

Ve spolupráci tří partnerských měst vznikly tři Geofun hry, brožury s kompletním popisem památek ve čtyřech jazykových mutacích a webová stránka. Jde o spojení zábavy, cestování a poznávání, ať už za pomocí moderních technologií, tak i klasických papírových materiálů. Když si do svého chytrého telefonu stáhnete některou ze tří Geofun her, navštívíte velmi zajímavá a malebná místa, budete plnit úkoly a sbírat tak body. Po cestě Vás bude provázet osobnost sv. Jana Nepomuckého.

Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Více informací lze nalézt na stránkách imalejekrasne.podkrkonosi.eu nebo v turistických informačních centrech. Související články
Mapa republiky zhubla: ve srovnání s rokem 2019 o 4 metry
Vaše komentáře

Přečteno 343x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí