Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > tipy na výlet

Punč na Severce i Živý betlém v Hotelu pod Zvičinou bez sněhu, ale s nadšením

Redakce / 28.12.2017, Královédvorsko
Ve středu 27. prosince se konaly na svahu pod Zvičinou hned 2 akce: členové oddílu, spravující sjezdovku Severka nad Bílou Třemešnou, otevřeli pro kolemjdoucí svůj bufet na sjezdovce. V tento den se zároveň konal druhý den již tradičního Živého betléma v Hotelu pod Zvičinou, který je jen kousek od sjezdovky.
 

FOTOGALERIE - Punč na Severce a Živý betlém v Hotelu pod Zvičinou


Nebyli jsme zdaleka sami, koho napadlo tyto dvě akce spojit a provětrat se po Vánocích procházkou v lesích kolem Zvičiny. Od Severky se dá k Hotelu pod Zvičinou dojít po zhruba kilometr dlouhé cestě vedoucí po vrstevnici. 
Mnohé však odradilo probíhající svážení dřeva na této cestě. Cesta je rozježděná a bahnitá a chvílemi je zablokována nejen kládami, ale i pracujícími stroji. Není však nutné se otočit a cestu vzdát. Stačí u sjezdovky odbočit vlevo a vydat se po zelené směrem k sedlu pod Zvičinou. Po cca 800 metrech doporučujeme odbočit na cestu k Lázním pod Zvičinou. Lze však vyjít po zelené až do sedla a z něj se pustit zpět dolů k lázním po vyznačené cestě. Cesta není vhodná pro kočárky a nevede po vrstevnici. 

Děti byly nadšené ze zbytků sněhu ve "vyšších polohách" a také nálezem hub, což nás při včerejších teplotách mířících k 10°C ani nepřekvapilo. 

Živý betlém v Hotelu pod Zvičinou byl letos vyhledávaným výletním místem - přálo mu počasí, ale sněhu jsme se opět nedočkali. Jak nám sdělila Nancy Engelen, provozovatelka a majitelka hotelu, v úterý 26. prosince bylo v kapličce s živým betlémem skutečně plno, snad nejvíce za dobu konání akce. U kapličky se prodávaly horké nápoje a párek v rohlíku, větší občerstvení si mohli návštěvníci objednat poté v restauraci o pár metrů níže.

U kapličky se tak po Vánocích sešli nejen lidé z celého regionu. Tento živý betlém je velmi vkusný a doprovázen živou hudbou v podání místních muzikantů. Přímo v kapličce (betlému) tak bylo možné vidět známé tváře ze Dvora Králové. Všem to slušelo - svědomitá příprava Půjčovny kostýmů ve Dvoře Králové byla opět znát. U kapličky postávala také zvířata, která s betlémem souvisejí. Obraz byl tak dokonalý. 

Na Severce se na dokonalý obraz stále čeká - myšlena je tím taková sněhová pokrývka, která by umožnila provoz sjezdovky. Jak nám prozradili přítomní zástupci z oddílu, kteří v bufetu včera rozlévali čaj a punč, od poloviny ledna jsou připraveni provoz spustit, nyní se čeká jen na počasí. Zároveň se spuštěním vleku dojde k omezení svozu dříví z nedalekého lesa, odstraní se ohrady na sjezdovce a nadšení malí i velcí lyžaři mohou přijet. Loňská sezona se vydařila a sjezdovka pomohla mnoha lyžařům k prvním sjezdům, doladění stylu i pádů. Poté, co nebyla loni zprovozněna sjezdovka na Zvičině, je Severka spolu s nedalekou Devítkou na Mostkách nejdostupnější možností sjezdování v regionu. Bohužel jen v případě ideálních sněhových podmínek. Tak třeba to letos zase vyjde!

Kateřina Sekyrková
 

Související články
Figury z dřevěného betlému skončily na dlažbě, pachatel je natočen na kamerách
Večeře s vraždou v Hotelu Pod Zvičinou (24. 11. 2018)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 813x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět