Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > tipy na výlet

Vzdušné lázně na Benecku nabízejí vzdušnou jízdu i na kole. Hlavně s dětmi

Redakce / 31.08.2019
Benecko se nazývá vzdušnými lázněmi Krkonoš. Provětrat plíce si zde mohou malí i velcí sportovci nejen v zimě, ale také v létě. Letos tomu pomohl první tamní singltrek, který doplnil možnosti krkonošských cyklotras včetně jízdy na lanovce Kejnos.
 

Zcela nový singletrek není nijak náročný ani dlouhý, ale v kombinaci s letním provozem vleku Kejnos obohatil možnosti zejména rodinné cykloturistiky. 

Kejnos - když vás kolo předjede

Vlek Kejnos je o letních prázdninách v provozu vždy ve středu a o víkendu od 9 do 16 hod. Dle našich zkušeností dokáže vyvézt i početnější skupiny cyklistů, a umožnit jim tak užívat si krásné sjezdy nebo ušetřit jeden z mnoha náročných výjezdů na hřebeny Krkonoš. 

S kartou hosta vyjde celodenní jízdenka na 190 /110 Kč (dospělý/dítě), jedna jízda vyjde bez Karty hosta na 80 / 50 Kč.
A pro zájemce o jízdu po svahu dolů se nabízí dokonce možnost vyzkoušet populární horské káry.

Singltrek Benecko

Samotný Singltrek Benecko má nástupní místo na horním hlavním parkovišti. Jízdu po něm zvládnou i malé děti včetně začátečníků, zkušení cyklisté si užijí klopenku nebo lesní terén. Všichni si vychutnají bezpečné prostředí bez aut a kroužit tam mohou donekonečna. Jedná se o první část výstavby singletreků na Benecku. Benecko tak dokazuje, že se soutředí zejména na rodinnou turistiku. Letos došlo k doplnění Lufťácké stezky o další zastavení a vznikla zcela nové Benecká přírodní stezka s 11 zastaveními.

Benecko je zároveň jednou ze zastávek Krkonošských cyklobusů. Cyklisté tak nejsou vázáni autem zaparkovaným na hřebeni či v údolí.

Naše zkušenost

Vyzkoušet singletrek jsme dojeli na Benecko po náročných cyklistických závodech ve Vrchlabí. Chtěli jsme tak dětem umožnit vnímat cyklistiku ve formě turistiky. Hodně je lákala možnost svézt se do kopce na lanovce - a právě díky lanovce Kejnos nakonec na Benecku odpoledne najezdily nenápadně přes 20 km. 

Auto jsme zaparkovali nad horní stanicí vleku Kejnos. Odtud jsme si dojeli zhruba 300 m po silnici na horní parkoviště, kde je nástupní místo na singltrek Benecko. Děti na kolech byly ve věku 7 - 13 let, nejmladší půlroční se vezl ve vozíku za kolem a absolvoval tak singltrek také.
Děti si první kolo zajely na zkoušku a poté už doslova na singltreku létaly. Byly jsme tam celou dobu sami, velikost singltreku umožňuje mít dohled nad téměř celým kolečkem. Poté jsme ze singltreku vyjeli na silnici a vychutnali si sjezd k dolní stanici lanovky Kejnos. 

Děti vyjely lanovkou celkem 3krát, více jsme toho do 16 hodin nestihli. Pokaždé si vyzkoušely jinou trasu sjezdu - a někdy i včetně výjezdu zpět k lanovce. 

Čekání na ostatní si krátily děti u horní stanice lanovky hraním na jedné ze zastávek Lufťácké stezky, která zrovna v tomto místě vyhovovala nejvíce milovníkům hlavolamů.

Takže příště si na Benecko vymezíme rozhodně minimálně celý den. Létání s kolem ve vzdušných lázních totiž baví nejen děti.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 698x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí