Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > ubytování

Hned 2 z 10 nejlepších kempů v ČR jsou jen kousek od Dvora Králové!

Redakce, šéfredaktor / 24.08.2015, Trutnovsko a Úpicko
V prestižní a velmi sledované anketě Kemp roku 2014, kterou pořádá server Dokempu.cz spolu s dalšími partnery, se na 5. místě celorepublikového žebříčku umístilo koupaliště a kemp Pecka a na 8. místě camp Dolce u Trutnova! Pokud bychom posuzovali jen samotný Královéhradecký kraj, tak třetím nejlepším v našem kraji je autokemp Svatá Kateřina mezi Vítěznou a Chotěvicemi.

Autokemp Dolce u Trutnova se navíc stal absolutním vítězem v kategorii kempy vhodné pro karavanisty a Pecka zase nejlepším kempem v ČR pro cyklisty. To všechno je pro náš region velmi dobrá vizitka a myslím, že máme být opravdu na co pyšní! Ve všech zmíněných místech je možná a velmi příjemná i jednodenní návštěva s příjemným koupáním a mnoha dalšími atrakcemi, či občerstvením.

Zvažte, zda nějaký z volných dní léta nestrávit právě v těchto areálech. Na Pecce mají čerstvě opravené koupaliště a úžasný skákací superbalon pro děti. V Dolcích je znovu zprovozněný parádní tobogán a pobyt zde je opravdu velká pohoda (osobně vyzkoušeno). Na Kateřině mají velbloudy a všude okolo kempu v lesích vpravdě boží klid. Všechny jsou ve vzdálenosti zvládnutelné pohodlně na kole za den, popřípadě s přenocováním v chatce, či stanu. O krásné přírodě Podkrkonoší není potřeba se zmiňovat. Náš region je ohromně atraktivní, jen o tom někteří - hlavně místní - nevědí. :-)

Chcete vědět více o jednotlivých úspěšných kempech? Podívejte se na jejich prezentace zde:

Koupaliště a kemp Pecka 
Autokem Dolce 
Autokemp Svatá Kateřina  

Horní foto u článku Svatá Kateřina, pod článkem Dolce a zcela dole Pecka.

Autor: Jan Holan

Související články
Regionální turistická hra Královédvorska se rozjede na začátku turistické sezony. Podnikatelé mají stále možnost se zapojit
Safari Kemp ve Dvoře Králové se otevírá i místním
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 3296x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí