Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > ubytování

Hned 2 z 10 nejlepších kempů v ČR jsou jen kousek od Dvora Králové!

Redakce, / 24.08.2015, Trutnovsko a Úpicko
V prestižní a velmi sledované anketě Kemp roku 2014, kterou pořádá server Dokempu.cz spolu s dalšími partnery, se na 5. místě celorepublikového žebříčku umístilo koupaliště a kemp Pecka a na 8. místě camp Dolce u Trutnova! Pokud bychom posuzovali jen samotný Královéhradecký kraj, tak třetím nejlepším v našem kraji je autokemp Svatá Kateřina mezi Vítěznou a Chotěvicemi.
 

Autokemp Dolce u Trutnova se navíc stal absolutním vítězem v kategorii kempy vhodné pro karavanisty a Pecka zase nejlepším kempem v ČR pro cyklisty. To všechno je pro náš region velmi dobrá vizitka a myslím, že máme být opravdu na co pyšní! Ve všech zmíněných místech je možná a velmi příjemná i jednodenní návštěva s příjemným koupáním a mnoha dalšími atrakcemi, či občerstvením.

Zvažte, zda nějaký z volných dní léta nestrávit právě v těchto areálech. Na Pecce mají čerstvě opravené koupaliště a úžasný skákací superbalon pro děti. V Dolcích je znovu zprovozněný parádní tobogán a pobyt zde je opravdu velká pohoda (osobně vyzkoušeno). Na Kateřině mají velbloudy a všude okolo kempu v lesích vpravdě boží klid. Všechny jsou ve vzdálenosti zvládnutelné pohodlně na kole za den, popřípadě s přenocováním v chatce, či stanu. O krásné přírodě Podkrkonoší není potřeba se zmiňovat. Náš region je ohromně atraktivní, jen o tom někteří - hlavně místní - nevědí. :-)

Chcete vědět více o jednotlivých úspěšných kempech? Podívejte se na jejich prezentace zde:

Koupaliště a kemp Pecka 
Autokem Dolce 
Autokemp Svatá Kateřina  

Horní foto u článku Svatá Kateřina, pod článkem Dolce a zcela dole Pecka.

Autor: Jan Holan

 

Související články
Regionální turistická hra Královédvorska se rozjede na začátku turistické sezony. Podnikatelé mají stále možnost se zapojit
Safari Kemp ve Dvoře Králové se otevírá i místním

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 901x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí