Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > ubytování

Klidný rodinný kemp s koupalištěm v obci Mostek

Redakce / 30.06.2018, Aktualizováno , Mostek
Kemp, kde dohlédnete z jednoho konce na druhý, sprchujete se bez žetonů, užíváte si okolní lesy plné borůvek a hub. Děti mohou řádit nejen přímo na koupališti v kempu, ale také na nedalekém skvělém skateparku či dětském a fitness hřišti. To je kemp v obci Mostek na Královédvorsku, mezi přehradou Les Království a Peckou. Věřte mi, že tento skromný kemp je pecka - náhodní návštěvníci se diví, proč je kemp poloprázdný. Je dobře utajený před konzumními masami.

FOTOGALERIE - Autokemp Mostek


Pobýváme zde 5 dnů a nikam daleko nevyrážíme - nemáme důvod. Ráno si jdeme do lesa natrhat borůvky, které přezdíváme melouny. Každý den se místem přežene letní bouřka, a tak přineseme vždy i pár hub na oběd či večeři: růžovky, babky, modráky, no, i pravý hřib se našel. 


Parné počasí tráví děti ve vodě na koupališti. První červencové dny mají bazén skoro jen pro sebe, až o víkendu se přidává pár lidí z obce, okolí a samozřejmě děti z táborů. Dno 50m bazénu postupuje od mělčiny až do skokanských 4 metrů hloubky, a je tedy vhodný pro malé děti i plavce a skokanské mistry. Voda není průzračná až na dno, ale na začátku července je čistá. Opláchnout se lze hned u bazénu ve venkovní sprše.

Všude je v kempu blízko, všude dohlédneme - na bazén, dětské hřiště, budovu s kuchyňkou a recepcí, i se sociálním zázemím níže. Záchody jsou čisté, sprchy v ceně ubytování - bez žetonů. Což už je dnes skoro zázrak. Nově je možné v kempu platit kartou.

Půjčujeme si oproti vratné záloze sportovní vybavení a hrajeme ping-pong, plážový volejbal, fotbal i badmington. Děti jsou spokojené. Nejmenší děti zde čeká nový kolotoč a sestava s klouzačkou a houpačkami. Zábavu některým dětem i dospělým, přináší nedaleká železniční trať, po které v pravidelných intervalech jezdí rychlík do Liberce/Pardubic a také „krabice” - osobák, spojující místní obce. 

Pobýváme v chatce pro 5 osob, která má 2 místnosti: v jedné je palanda, ve druhé manželská a ještě jedna postel. V každé místnosti je komoda na oblečení, ve větší místnosti i skříň, dvě židle a stůl. Další dvě skládací židle bereme na terasu k lavici. Mezi stromy u chatky zavěšujeme hamaku. Na volném prostranství jsou na posekané a udržované trávě dvě tábořiště. Dříví spolu s klestím a šiškami nosí děti z lesa. A jsou nadšené. 

Místo je zde i pro stanaře a karavany. Na začátku našeho pobytu sem přijedou na kole na pár dní stanovat děti z Pecky. Chápeme je - my jsme přijeli na kole ze Dvora. Jedna rodina z Brna odtud paprskově vyráží na Sněžku, do areálu Mladé Buky a do královédvorské zoo. 

My objevujeme na kole malebné části Mostku zvané Souvrať a Dvořačky. Dostáváme se tak až k Labi před přehradou a po budoucí Labské stezce se vracíme přes Debrné zpět. Další den si vychutnáváme doslova za kopcem výhledy na Pecku a okolí. Plánujeme také cyklovýšlap na Zvičinu, ale tropický den nás stáhne opět k vodě a do lesa. Večer se přítomné děti spontanně domluví na fotbalu a kopou do míče až do setmění.

Občerstvení zde zajišťuje kiosek přímo v areálu kempu a sousední restaurace těsně za plotem, kde nás překvapují obrovské porce klasického jídla. Ačkoliv jsou svátky, má otevřený místní non-stop - Mostecká pekárna. Zde sice žasneme nad máslem za 60 Kč, ale také nad výbornou švestkovou zmrzlinou. Ve všední dny potom chodíme do místního koloniálu COOP, kde jsou ceny přeci jen nižší.

Existují kempy vybavené pračkami, sušičkami, animačními programy pro děti, tobogány a několika restauracemi a bary. Na druhé straně se u nás nabízejí kempy skromnější, jejichž výhody spočívají zejména v domácí atomsféře. Je na každém, jaký kemp si vybere dle toho, co mu vyhovuje. Je však dobré vědět, že takové obyčejné kempy jsou a pohodovou dovolenou zde pravidelně tráví i obyvatelé Královédvorska. 

Kateřina Sekyrková

Související články
Obec Mostek vydává knihu o své historii. Křtít se bude na Dni obce 10. září 2016
Restaurace a penzion Za mostem na Mostkách vaří hotovky i o víkendu
O titul Stavba roku 2017 Královéhradeckého kraje usiluje i výrobna astaxanthinu v Mostku, kamenný most v Kuksu či přístavba závodu Karsit v Jaroměři
Tipy na víkend 4. - 6. 8. 2017
Tipy na víkend 4. - 6. 8. 2017
Obec Mostek prodlužuje fotosoutěž "Mostek 2017 očima objektivu" do 27. srpna
Provozovatelé koupališť vnímají sezonu jako průměrnou. Tyršovo koupaliště ve Dvoře letos přišlo o rodiny s dětmi
Na Mostkách v části Souvrať zasahovali hasiči. Byli jsme přitom
Vyhřívané koupaliště v Trutnově s tobogánem a skluzavkou
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 4824x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí