Vyhledej
Královédvorsko > Turistika

Z autokempu Brodský, nebo-li Broďáku u Červeného Kostelce, je všude blízko. Do Adršpachu, Krkonoš i Babiččina údolí.

Redakce / 29.06.2018, Aktualizováno , Červený Kostelec - Náchodsko a Broumovsko
Nedaleko Červeného Kostelce se nachází rozsáhlý rybník Brodský. Po celém jeho obvodu se pak rozprostírá rybářský revír a kemp Brodský s nádherným dřevěným vyřezávaným maskotem Brodíkem. Jak už je na první pohled vidět, kemp je určen především pro pohodovou dovolenou rodin s dětmi. Potvrdil nám to i provozovatel areálu Milan Hrstka.

Zajímalo nás tedy, co vše nabízí kemp právě pro děti. Prozradila nám to dcera provozovatele Šárka Hrstková, která je první, s kým se po příjezdu setkáte. Má totiž na starosti recepci, která slouží zároveň i jako informační centrum.

„Máme tu minizoo, dětský lanový svět, dětskou pohádkovou trasu plnou soutěží s názvem Brodíkův ráj.“ A jak doplnil Milan Hrstka, vhodné jsou všechny atrakce pro děti už od tří let až prakticky do dospělosti.  „Pláž máme travnatou rybník je pak s písčitým dnem a mírným sklonem, takže vhodné i pro malé děti,“ doplnil i informace o koupání.

Areál kempu Brodský je však vhodný i pro rybáře - v rybníce mají vlastní obsádku s pestrou nabídkou ryb.

Pokud návštěvníkům vyhládne, mohou navštívit místní vodnickou restauraci s výhledem na pláž s tradiční českou kuchyní. „Na vodnické slavnosti, které pořádáme každý rok, připravujeme různé speciality. Mají i pestrobarevné zbarvení, doslova je to červený, zelený, žlutý, prostě veselý,“ doplňuje Milan Hrstka a provádí nás restaurací, kde jsou na stěnách stylové vodnické obrázky.

„Pokud se však návštěvníkům do restaurace nechce, mohou využít služeb našeho stánku s občerstvením, kde nakoupí i základní potraviny pro vlastní vaření,“ připomíná další nabídku kempu Šárka Hrstková.

Prakticky každý víkend se pak konají různé akce. Dvakrát až třikrát do týdne pořádají animační programy pro děti, zajímavé setkání s modeláři, skákání na motorce. „U nás se návštěvníci nikdy nudit nebudou a když už vyčerpají aktivity přímo tady v kempu, mohou se vydat na různé výlety. To je tady na tom místě to nejkrásnější, protože náš kemp leží přímo uprostřed turistického ráje. Vydat se tak hosté mohou do skal, na zámky do Ratibořic, do Náchoda, na opevnění z druhé světové války na Dobrošov nebo třeba do Krkonoš,“ uzavírá výčet nejzajímavějších turistických zajímavostí Milan Hrstka a vede nás k chatkám, které jsou využívané návštěvníky prakticky od jara do podzimu. „Celkem tu máme zhruba 80 míst, a to nejen v chatkách, ale i bungalovech. V nabídce jsou k pronájmu i naše karavany,“ doplňuje informace Šárka Hrstková a dodává, že samozřejmostí je dovézt si i svůj vlastní karavan nebo přijet se stanem. Pro karavany je zde připraveno 90 elektrických přípojek a stany je možné rozprostřít na ploše více než 3,5 hektaru.

V tom, že je kemp určen pro pohodovou rodinnou dovolenou i s malými dětmi, dokonce i miminky, nás utvrzuje při návštěvě sociálních zařízení moderní přebalovací pult.

To už se ale vracíme pomalu k vodě, a to přímo k místní půjčovně vodního vybavení. „V nabídce máme lodě, pramice, kanoe, šlapadla a v letošním roce jsme rozšířili nabídku i o nevodní vybavení třeba pro již zmíněné výlety. Velkým hitem jsou v současné době koloběžky,“ uzavírá naši prohlídku malebného kempu Brodský majitel Milan Hrstka.

Kemp Brodský není neznámý ani obyvatelům Královédvorska. Bývá pro ně v létě ideálním jednodenním, ale i pobytovým místem. Od Dvora Králové je vzdálen 30 km. Nedaleký Červený Kostelec hostí každoročně v srpnu také vyhlášený Mezinárodní folklorní festival, který se letos koná 17.-21. srpna 2017.

Zajímavostí je také pro fanoušky železnice celá modelová zahrada v jednom z prvních domků od kempu do města Červený Kostelec. 

FOTOGALERIE - Z autokempu Brodský, nebo-li Broďáku u Červeného Kostelce je všude blízko! Do Adršpachu, Krkonoš i Babiččina údolí!

Související články
Tipy na víkend 4. - 6. 8. 2017
Tipy na víkend 4. - 6. 8. 2017
Související odkazy
http://www.campbrodsky.cz/
 
Vaše komentáře

Přečteno 2045x
 
02.11.2023 - Cestující Českých drah si nově mohou zakoupit elektronickou jízdenku na zpožděné vlaky až do skutečného času jejich odjezdu.
30.10.2023 - V úterý 7. listopadu se slavnostně zahájí výstavba dalšího úseku D35 - z Hořic do Sadové.
25.10.2023 - V sobotu 28. října 2023 budou zavřeny obchody s prodejní plochou větší než 200 m².

Volná pracovní místaPečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
13.10.2023 - 3.12.2023
Sokolové pod Zvičinou
29.11.2023 15:45 - 29.11.2023 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku