Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Turistika > zajímavá místa

Kuks se stal turistickou destinací roku 2016 v kategorii Fénix prestižní soutěže DestinaCZe.

Redakce / 6.10.2016, Kuks
Barokní areál ve východočeském Kuksu se stal nejoblíbenější turistickou destinací roku 2016 v kategorii Fénix – znovuzrozený projekt, kterou pořádá agentura CzechTourism.. V celkovém pořadí se umístil na druhém místě za Stezkou v oblacích v Dolní Moravě. O vítězi rohodovala veřejnost, která v internetovém hlasování vybírala z 25 finalistů. Kuks v soutěži DestinaCZe zvítězil i v roce 2013, kdy se stal 3. nejmagičtějším místem Česka.
 

FOTOGALERIE - Kuks před/po rekonstrukci

Ve čtvrtém ročníku soutěže o nejlepší turistické atraktivity DestinaCZe 2016 získal barokní areál ve východočeském Kuksu první místo v kategorii Fénix – znovuzrozený projekt. V celé soutěži se umístil na druhém místě za absolutním vítězem, kterým je Stezka v oblacích v Dolní Moravě. 

Vítěze soutěže určila veřejnost v internetovém hlasování z pětadvaceti finalistů, které z celého Česka vybrala odborná porota. V soutěži mohl hlasovat kdokoliv, a to na webové stránce www.soutezdestinacze.cz. Každý mohl rozdělit deset hlasů mezi jednotlivé finalisty, nebo všechny hlasy přidělit jen jedinému z nich.

Do finále se v kategorii Fénix – znovuzrozený projekt kromě vítězného Kuksu probojoval i Národní hřebčín Kladruby nad Labem, Centrum stavitelského dědictví a Knížecí pivovar Plasy, obnovená národní kulturní památka Klášter premonstrátů Teplá a Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou. Jedná se o místa „vzkříšena z popela“, resp. památky, které prošly obnovou či rekonstrukcí a nyní znovu lákají návštěvníky.

Vyhlášení vítězů proběhlo na slavnostním večeru v Karlových Varech v rámci Fóra cestovního ruchu, které pořádá agentura CzechTourism. Cenu si převzal Martin Puš, ředitel obecně prospěšné společnosti Revitalizace KUKS a PR manažer destinace Filip Košťál. 

Barokní areál Kuks byl znovuotevřen po náročné rekonstrukci na jaře 2015. Díky evropským dotacím se obnovy za téměř tři čtvrtě miliardy dočkal nejen Hospital Kuks, ale i někdejší barokní lázně v Kuksu. V roce 2015 se Kuks stal skokanem roku a byl sedmou nejnavštěvovanější památkou ve správě NPÚ. 
Martin Puš, ředitel Revitalizace KUKS o. p. s., řekl:"Zúročilo se dlouholeté úsilí všech, kteří v Kuksu působí. Za úspěchem stojí nejen vlastní oprava památky, ale i systematická práce naší destinační společnosti v oblasti marketingu. Výsledek soutěže a ocenění Kuksu u turistů nás velmi těší. Nespíme ale na vavřínech a pracujeme na dalších projektech. Nejdůležitějším z nich je obnova nedalekého Braunova Betléma."

Tisková zpráva

 

Související články
Turistická hra je na světě a s ní nové heslo regionu: Královédvorsko - kraj romantických šílenců
Hospital Kuks hodnotí loňskou a představuje novou sezonu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 622x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Učitelé II. stupeň ZŠ (ZŠ Sch. sady, DKnL)

Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žireč)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
30.04.2021 - 31.05.2021
Vzhůru do Stínadel!
1.05.2021 - 31.05.2021
Májová labská stezka
11.06.2021 19:00 - 12.06.2021 00:00
Disco Party 80ky 90ky
19.06.2021 18:00 - 20.06.2021 00:00
Řecká zábavá