Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > zajímavá místa

Kuks se stal turistickou destinací roku 2016 v kategorii Fénix prestižní soutěže DestinaCZe.

Redakce / 6.10.2016, Kuks
Barokní areál ve východočeském Kuksu se stal nejoblíbenější turistickou destinací roku 2016 v kategorii Fénix – znovuzrozený projekt, kterou pořádá agentura CzechTourism.. V celkovém pořadí se umístil na druhém místě za Stezkou v oblacích v Dolní Moravě. O vítězi rohodovala veřejnost, která v internetovém hlasování vybírala z 25 finalistů. Kuks v soutěži DestinaCZe zvítězil i v roce 2013, kdy se stal 3. nejmagičtějším místem Česka.

FOTOGALERIE - Kuks před/po rekonstrukci

Ve čtvrtém ročníku soutěže o nejlepší turistické atraktivity DestinaCZe 2016 získal barokní areál ve východočeském Kuksu první místo v kategorii Fénix – znovuzrozený projekt. V celé soutěži se umístil na druhém místě za absolutním vítězem, kterým je Stezka v oblacích v Dolní Moravě. 

Vítěze soutěže určila veřejnost v internetovém hlasování z pětadvaceti finalistů, které z celého Česka vybrala odborná porota. V soutěži mohl hlasovat kdokoliv, a to na webové stránce www.soutezdestinacze.cz. Každý mohl rozdělit deset hlasů mezi jednotlivé finalisty, nebo všechny hlasy přidělit jen jedinému z nich.

Do finále se v kategorii Fénix – znovuzrozený projekt kromě vítězného Kuksu probojoval i Národní hřebčín Kladruby nad Labem, Centrum stavitelského dědictví a Knížecí pivovar Plasy, obnovená národní kulturní památka Klášter premonstrátů Teplá a Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou. Jedná se o místa „vzkříšena z popela“, resp. památky, které prošly obnovou či rekonstrukcí a nyní znovu lákají návštěvníky.

Vyhlášení vítězů proběhlo na slavnostním večeru v Karlových Varech v rámci Fóra cestovního ruchu, které pořádá agentura CzechTourism. Cenu si převzal Martin Puš, ředitel obecně prospěšné společnosti Revitalizace KUKS a PR manažer destinace Filip Košťál. 

Barokní areál Kuks byl znovuotevřen po náročné rekonstrukci na jaře 2015. Díky evropským dotacím se obnovy za téměř tři čtvrtě miliardy dočkal nejen Hospital Kuks, ale i někdejší barokní lázně v Kuksu. V roce 2015 se Kuks stal skokanem roku a byl sedmou nejnavštěvovanější památkou ve správě NPÚ. 
Martin Puš, ředitel Revitalizace KUKS o. p. s., řekl:"Zúročilo se dlouholeté úsilí všech, kteří v Kuksu působí. Za úspěchem stojí nejen vlastní oprava památky, ale i systematická práce naší destinační společnosti v oblasti marketingu. Výsledek soutěže a ocenění Kuksu u turistů nás velmi těší. Nespíme ale na vavřínech a pracujeme na dalších projektech. Nejdůležitějším z nich je obnova nedalekého Braunova Betléma."

Tisková zpráva

Související články
Turistická hra je na světě a s ní nové heslo regionu: Královédvorsko - kraj romantických šílenců
Hospital Kuks hodnotí loňskou a představuje novou sezonu
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 764x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí