Vyhledej
Královédvorsko > Sport > florbal

Venkovní vítězství dvorských florbalistů proti Mladé Boleslavi

Redakce, / 30.11.2022, Dvůr Králové nad Labem, florbaldknl.kralovedvorsko.cz
V neděli 27. listopadu se hodinu po poledni hrálo florbalové utkání, kdy naše áčko nastoupilo v Mladé Boleslavi do 12. kola divize C. Soupeřem jim byla Florbalová akademie Mladá Boleslav. Efektivně vyřešené brejkové situace a znamenitá obrana přinesly výhru 8:6 a upevnění 4. místa v ligové tabulce.

FOTOGALERIE - Venkovní vítězství dvorských florbalistů proti Mladé Boleslavi

Zápas pro Dvoráky snad ani nemohl začít lépe. Díky vysokému presinku vybojoval Suk míček za brankou, poslal přihrávku na Janíčka a ten se nemýlil. Hra se přelévala ze strany na stranu-míček většinou drželi domácích, z brejkových situaci ale hrozili i Sokolové. A jednu takovou využil Martin Heřmanský střelou do pravého dolního rohu domácího brankáře Kopuletého. Jenže do šaten se šlo za vyrovnaného stavu. To když se Mladá Boleslav dokázala prosadit dvakrát během 45 vteřin.

Ve 25. minutě se nechal za sekání vyloučit Vašák a domácí nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Vedení jim ale dlouho nevydrželo. Od mantinetlu znovu natáhl Heřmanský a i podruhé překonal Kopuletého. Ve 31. minutě šli ale domácí znovu do vedení. Využili totiž i druhou přesilovku, tentokrát po Zíbrově sekání. Ten však dokázal vše napravit o 5 minut později. Nejdříve prodloužil na „Rikiho“ Hráského, který míček popotáhnul a narýsoval krásnou přihrávku na zadní tyč, kterou Tomáš Zíbr nepohrdl. Bohužel o chvíli později se během dvou minut prosadili Boleslaváci a odskočili do dvoubrankového vedení. Královédvoráci však ukázali srdce bojovníků a tentokrát dokázali skórovat během chvilky dvakrát oni. Nejprve zafungovala osvědčená kombinace Janíček-Suk a o chvíli později zaúřadoval i centr první formace Karel Vašák.

I třetí třetina začínala za remízového stavu. Domácí dále pokračovali v držení míčku, žádné velké šance si ale nevytvořili. A když, tak narazili na zeď jménem Stibor. Změna skóre tak nastala až v 53.minutě. Kazda přihrál na mantinel Zíbrovi, který na nic nečekal, natlačil se doprostřed hřiště a zavěsil nad rameno Kopuletého. A o minutu později bylo ještě veseleji! Gólem na 6:8 uzavřel za asistence Vašáka hattrick Petr Janíček. I přes závěrečný tlak a hru bez gólmana už Stibor neinkasoval a Dvůr si tak mohl připsat další vítězství. 

To znamená upevnění skvělého 4. místa v tabulce.

V sobotu 3. prosince navštíví halu ve Strži tým z Koberov, který v poslední kole senzačně porazil lídra tabulky Slavii Praha. Zápas se bude hrát od 20 hodin
Jste zváni!


Konečný výsledek: 6:8 (2:2, 4:4. 0:2)

3x Janíček, 2x Heřmanský, 2x Zíbr, Vašák

Počet střel: 47:38

Hráč utkání domácí: Aleš Tůma
Hráč utkání hosté: Tomáš Zíbr

Komentář domácích Tůma Aleš (Trenér): Těžko se mi zápas komentuje. Moc jsme chtěli letos poprvé doma vyhrát za tři body, a rozhodně jsme vyhrát měli. Celý zápas držíme soupeře v tlaku, ale hrozně se nadřeme na góly nebo při nás nestojí potřebné štěstí. Bohužel dva faktory, kterých se především doma nedokážeme zatím zbavit. Když se k tomu přidá vysoká efektivita soupeře z brejků, výsledkem je další bodová nula na naší straně. Díky všem za zápas.

Komentář hostů Suk Rudolf (Vedoucí): Důležité body z venkovního zápasu. Na těch se nám bohužel nedaří moc bodovat. Doufejme, že jsme to dnes zlomili. I přes absenci klíčových hráčů zbytek kádru ukázal kvalitu, bojovnost a vůli vítězit. Děkujeme soupeři za kvalitní utkání. Věříme, že do konce sezóny bude ještě hodně bodovat.

Eduard Jirásko
Florbal DKnL

Další články Florbal DKnL

 
Vaše komentáře

Přečteno 107x