Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Akce

Výstava Svět kostiček - prodlouženo do 6. března!

7.12.2021 - 6.03.2022
Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem

Výstava SVĚT KOSTIČEK bude nakonec pro velký zájem prodloužena do neděle 6. března! Kdo na ní ještě nebyl, tak vezměte děti a vnoučata a šup na kostičky!
Vstupné: 80Kč - dospělý, 40 Kč - děti
Pořadatel: Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem
Kontakt: telefon: +420 499 623 800
Čeká na vás obří lego městečko s vlakovou dráhou a čtyři dětské koutky na hraní. 
Je to radost nejen pro příznivce pestrobarevných kostiček - na výstavě je mnoho exponátů z více než 500.000 dílků ze stavebnice Lego.

Náplní výstavy je expozice s městskou tématikou, sestavenou na dioramatu města s kolejištěm a pohyblivými vlakovými soupravami. 

Dále se představí také vlastní tvorba vlakových souprav, modely leteckého a raketového provozu (Nasa Discovery) a vybrané tovární sety - ediční modely za posledních 25 let, filmová tvorba, válečná zóna robotů z edice Lego® Bionicle® a Hero Factory, ale také další zajímavé exponáty ze sbírkových fondů projektu Svět kostiček. 

Pro nejmenší stavitele bude ke shlédnutí část rozsáhlé sbírky kousátek, chrastítek, kostiček, minifigů a hraček z dnes již nevyráběné edice Lego® Baby Primo®.

Expozice nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO® za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko®" a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů.


Více  
Datum zveřejnění: 6.12.2021

Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky

Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí