Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > kroužky mimoškolní

Talentové zkoušky do místní ZUŠ začínají již zítra

Redakce, / 13.05.2015, Dvůr Králové nad Labem
Basa, kytara nebo housle? Nevíte, na co by vaše dítě mohlo hrát? Hodí se naše holka na balet? Vydrží 1,5 hodiny kreslit? Přijďte to vyzkoušet - tento týden vždy od 13 do 17 hod do budovy místní ZUŠ na náměstí TGM. 
 

 

HUDEBNÍ OBOR

Talentové zkoušky do hudebního oboru probíhají po celý týden otevřených dveří. S úsměvem vítá zájemce o hudební nástroje v přízemí ZUŠ - v galerii O. Gutfreunda - paní učitelka Matušková, která sama učí žesťové nástroje a keyboard. Dle jejích slov vítají každého zájemce zejména o “staré dobré nástroje”. Tím trochu naráží na fakt, že většina dětí touží hrát na keyboard a tomu odpovídá v polovině týdne také seznam přihlášených dětí. Pokud vaše dítě vlastně nikdy jiný nástroj v ruce nedrželo, tak má jedinečnou šanci si to tento týden zkusit a třeba i na vybraný nástroj prostřednictvím hodin v ZUŠ začít hrát. Tyto dny tak mohou být rozhodující v hudební kariéře každého dítěte:-). Šestileté děti mají v ZUŠce výhodu, že si procházejí tzv. přípravným kurzem, kde si během půl roku všechny nástroje doslova osahají. Možná se budete divit, co si nakonec vaše dítě samo zvolí. 

 

VÝTVARNÝ OBOR

“Máme již více přihlášek na výtvarný obor než jsou naše možností v příštím školním roce, ale dle našich zkušeností vezmeme zpočátku více dětí,” popisuje stav zájemců o výtvarný obor paní ředitelka Černá, která tento obor sama vyučuje. Určitě tak nevzdávejte možnost přihlásit vaše dítě do kroužku, kde se děti učí pod odborným dohledem základním malířským a kreslířským technikám, stejně jako keramice a dalším možnostem ztvárnění světa kolem sebe. Talentové zkoušky, které jsou určitým filtrem při nabírání nových malířů, se uskuteční v pátek 15. května v 15:30 hodin v 1. patře v učebně hudební nauky.

 

TANEČNÍ OBOR

Budoucí baletky a mažoretky, nebo jen dívky s krásným držením těla si mohou přijít zkusit hodiny baletu či mažoretek. Dle věku je dobré zvolit určitou hodinu. V případě zájmu vám více informací sdělí paní Beková na tel.: 731 562 707. Talentové zkoušky do tanečního oboru proběhnou v pondělí 18. května v 15:00 hodin v 2. patře v učebně tanečního oboru.

 

LITERÁRNĚ DRAMATICKÝ OBOR

Pan Peřina z literárně dramatického kroužku připravuje a ladí se svými žáky krásná představení. Pokud jste si ještě nezvykli navštěvovat jejich kousky v sále ZUŠ ve 3. patře, zkuste to napoprvé třeba s vaším dítětem. Talentová zkouška do literárně dramatického oboru se bude konat ve čtvrtek 14.  května ve 14:00–16:00 hodin právě ve zmíněném sále.

 

Přihlášky do jednotlivých oborů jsou k on-line vyplnění připravené zde.

Autor: Kateřina Sekyrková

 

Související články
Domluva rozvrhu na školní rok 2016/2017 v ZUŠ R. A. Dvorského. Výuka začíná ve středu 7. září 2016

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 21x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí