Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > kroužky mimoškolní

Výtvarný kroužek Vandy Kotíkové v Hankově domě přivítá dnes děti po více než půl roce

Redakce / 13.01.2016, Borovnice u Staré Paky
Výtvarný ateliér pro děti pod střechou Hankova domu ve Dvoře Králové je krásný prostor. Střešními okny padá světlo přímo na stoly, které jsou uzpůsobené postavám malých dětí, ale také jejich výtvarné fantazii, která někdy přeskočí i mimo papír. Jenže právě poloha této místnosti pod střechou způsobila, že tento ateliér byl posledních půl roku dětmi nenavštěvován. Léta plánovaná oprava střešní krytiny se loni protáhla vzhledem ke zjištěnému stavu celého krovu až do začátku letošního roku.
 

Spolu s rekonstrukcí střechy však nakonec došlo k dovybavení a menším změnám i v ateliéru, kam chodí kreslit děti předškolního věku do výtvarného kroužku pod vedením Vandy Kotíkové. Celá místnost se zkoseným stropem je vzdušnější díky zvednutí stropu u vnitřní zdi. Co však vedoucí kroužku Vanda Kotíková nejvíce oceňuje, je zavedení vody přímo do ateliéru. Děti tak nemusí pro vodu běhat přes celou chodbu. Místnost také zútulnily nové skříně a podlahová krytina. Většinu prostoru zaplňují nízké čtvercové stoly se snadno omyvatelným povrchem a uprostřed zapuštěnou vaničkou na malířské potřeby - dětem tak nepřekážejí na stole. 

Jen zdi jsou ještě bílé a bez zavěšených hotových prací malých šikulů. To se však brzy změní. Dnes se děti konečně dočkají a přijdou zase k Vandě malovat. Úspěchy a nadšení malých malířů mluví za vše: Vanda Kotíková i děti si proměnu ateliéru určitě zaslouží. Jen je škoda, že díky zpoždění stavebních a řemeslných prací přišly děti o celé jedno pololetí kreslení. Rodiče sice ušetřili 900 Kč, ale na druhou stranu přišli o krásné výtvory, které jsou součástí nadčasového nástěnného kalendáře Hankova domu, ale určitě visí i na zdi rodičů či prarodičů těchto šikovných dětí. 


Kateřina Sekyrková


 

Související články
Lesní klub FURT VENKU!! nabízí volná místa dětem od 3 do 7 (i 8) let
ZVÍŘE NENÍ VĚC - XII. ročník výtvarné soutěže Hankova domu
Všechny dveře v místní ZUŠ budou od 9. do 13. května otevřené. Přijďte se podívat na hodinu baletu, výtvarnou dílnu nebo hodiny houslí či kytary.
Volná místa ve výtvarném kroužku Hankova domu (šk. rok 2018/2019)
Výtvarný kroužek v Hankově domě přijímá nové žáčky

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 307x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí