Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > kroužky mimoškolní

Zájmová činnost a kroužky pro školáky na Královédvorsku ve školním roce 2016/2017

Redakce / 6.09.2016, Aktualizováno , Královédvorsko
Seznam aktualizován o volejbal a hudební kroužek v knihovně. Přinášíme vám informace o době a místech zápisů do jednotlivých kroužků či sportovních oddílů ve Dvoře Králové a okolí, případně čas první schůzky. Pokud některý z nabízených kroužků či oddílů chybí, prosím doplňte informace v komentáři nebo nás kontaktujte e-mailem, děkuji.
 

Součástí přehledu nejsou kroužky v rámci jednotlivých škol, které jednak nejsou přístupné široké veřejnosti a jednak je jich skutečně mnoho. Některé základní školy však využívají nabídky DDM Jednička a nabízejí kroužky v jejich režii.  

DDM Jednička

Seznam kroužků na rok 2016/2017 je k prohlédnutí zde v menu Kroužky. Seznam letos nabízených kroužků byl také součástí královédvorských radničních novin a zároveň byl distribuován první školní den před každou základní školou nejen ve Dvoře Králové. Novinky v nabídce jsme již sepsali v tomto článku

Vyplněnou a podepsanou přihlášku na vybraný kroužek doručte do DDM Jednička do 30. září 2016. Poslat ji lze vyplněnou i on-line, ale podpis je i tak třeba. Odeslání naskenované vyplněné a podepsané přihlášky je také řešením. Všechny úvodní (zahajovací) schůzky kroužků proběhnou v DDM většinou na konci září nebo začátku října dle vybraného kroužku (datum této první schůzky je uveden u každého kroužku). Doba trvání zahajovacích schůzek bude u jednotlivých kroužků individuální a mohou na nich být přítomni i rodiče a sami se ptát na věci s kroužkem související. O případné změně datumu konání prvních schůzek budou zájemci včas informováni.

ZUŠ R. A. Dvorského Dvůr Králové nad Labem - zápisy přijatých dětí

Na ZUŠ se konají vždy před letními prázdninami „talentovky”. Přijaté děti se zapisují do rozvrhu individuálních předmětů na začátku školního roku - letos od 1. září až do 6. září od 13:00 do 16:00 hod. (kromě víkendu). Seznam přijatých žáků najdete zde. Výuka začíná ve středu 7. září. 


HUDEBNÍ

HEJBÁNEK - ROLNIČKA 

Logohrátky s rytmickými nástroji, lidová slovesnost a pohybové aktivity se zpěvem a říkadly.  Celkem 10 setkání volně na sebe navazujících za 400 Kč, vždy v pátek od 9:30 hod. počínaje 23. 9. 2016 v Městské knihovně Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem. Určeno dětem ve věku 2-3 roky v doprovodu dospělé osoby. Kapacita je omezena na maximálně 10 dětí ve skupině. Přihláška a další informace u lektorky – Hany Smotlachové, Lázně Bělohrad 85, mobil: 605 059 361, nebo e-mail: hanasmotl@seznam.cz.


UMĚLECKÉ

Výtvarný kroužek v Hankově domě 

Úspěšný a nejen u dětí oblíbený výtvarný kroužek předškoláků v Hankově domě pod vedením Vandy Kotíkové má již plno. Děti začnou malovat v tomto školním roce v říjnu. Pokud jste zaváhali nebo přemýšlíte o umístění vašeho dítěte do tohoto kroužku v příštím roce či pololetí, ozvěte se Vandě Kotíkové telefonicky či osobně. Cena: 1800 Kč/rok, 900 Kč /pololetí. 

Patchwork pro začátečníky - starší děti

Stanislava Iglová nabízí kurzy patchworku. První schůzka, kde se stanoví termíny konání kurzů, se koná v pondělí 5. září v 10:30 a 14:30 v prostorách patchworku ve Fugnerově ulici ve Dvoře Králové (naproti „Piraně”). Tyto kurzy jsou určeny spíše dospělým klientkám, ale i starším dětem se souhlasem či ještě lépe doprovodem dospělého.

Základní kurz = 10 dvouhodinových schůzek většinou 1x za 14 dní - opět dle možností kurzistek v ceně 1.800 Kč. V následujících měsících jsou v plánu kurzy na přání - techniky pro pokročilé a hlavně oblíbené kabelkotaškové.

Kroužek kreslení a tvoření J. Vopálkové

Každý čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod. bude probíhat od září kroužek pro děti, které rády malují a kresli, nejlépe od 7 let. Kroužek se koná v klubovně v areálu Nový Svět (za Kauflandem u tenisových kurtů). Základní cena lekce je 70 Kč, u technik s vyšší finanční náročností bude příplatek 10-20Kč. Je možné, že podle předběžného zájmu bude kroužek 2x týdně - vždy totéž téma a činnost, aby mohlo chodit co nejvíce zájemců, kterým se termín třeba bude křížit s jinou zájmovou činností. 

Rozhovor s Jaroslavou Vopálkovou si můžete přečíst zde.


TURISTICKÉ

Skauti - středisko Zvičina Dvůr Králové nad Labem

Ve skautské vile v Kotkově ulici se skauti scházejí každý všední den dle zvoleného oddílu. Na konec září se připravuje stejně jako loni náborová hra, ale zájemci o skauting mohou přijít kdykoliv na jakoukoliv hodinu dle rozvrhu na webu.

Lesní klub 

V základně Lesního klubu ve Verdeku se každý čtvrtek ve 14 hodin schází skupinka dětí ve věku 3-8 let , aby spolu strávily odpoledne ve volné přírodě. Děti zde rozvíjí svou fantazii, ohleduplnost a zodpovědnost a učí se do budoucna trávit svůj čas a hledat zážitky tvořivě, při pohybu na zdravém vzduchu. První setkání proběhne 15. září a je třeba se předem ohlásit. Cena 50 Kč/hodinu = 150Kč/schůzku. 
Kontakt: furtvenku@volny.cz, tel.: 774 620 888 (Martina Pecnová)

JAZYKOVÉ

Jazykové kurzy mají většinou komerční ráz a bude jim věnován speciální článek, výjimkou však je angličtina pro děti od 4 do 7 let v knihovně Slavoj. Více čtěte v článku o novinkách v knihovně Slavoj na letošní rok.


TANEČNÍ

Taneční skupina Angeles Dance Group

Ve dnech 5. a 7. září, vždy od 14 do 17 hod. probíhají zápisy do taneční skupiny Angeles Dance Group. Tréninky i zápisy probíhají v pingpongovém sále Sokola (budova pod Hankovým domem, za vstupními dveřmi hned vlevo). Nabírají se i děti předškolního věku. Nabízí se ještě Pole dance (tanec u tyče) a Rope skippining (skákání přes švihadlo) - bez rozdílu věku. Během zápisu proběhne i bazar klubových teplákovek a klubových triček.

Tréninky jsou dle věku a zvoleného oboru:

MINI 1 hod týdně 2500 Kč/rok po 13.00 – 14.00 st 13.00 – 14.00

BABY 3 hod týdně 3600 Kč/rok po 14.00 – 15.30 st 14.00 – 15.30

JUNIOR 3 hod týdně 3980 Kč/rok po 15.30 – 17.00 st 15.30 – 17.00

V ceně je taneční kostým, taneční licence, startovné na soutěže CDO, poplatek a známka SOKOL, pořízení rekvizit a pomůcek na soutěž. V případě, že se podaří získat stejný objem dotací z KHK a města hradí ADG i dopravu na soutěže. Rozhovor s vedoucími této taneční skupiny čtěte zde.

Taneční skupina Attitude

Nábor do “nejlepší street dance skupiny ve Dvoře Králové a okolí” se uskuteční v pátek 9. září od 16 hod. v sále na Slovanech. Tanečníky se mohou stát děti již od 2,5 let! Taneční nabídka obsahuje soutěžní i nesoutěžní složky. Novinkou je pole dance (tanec na tyči) již pro děti od 7 let. O další nabídce pro děti si přeštěte ve speciálním článku zde.

Cena soutěžní taneční složky je 3.000 Kč/rok nebo 1800 Kč/rok - dle kategorií. V ceně je zahrnuto vše - tréninky, soutěžní kostým, startovné na soutěže, navíc lekce strečinku + spoustu akcí, kde je vstup GRATIS. Navíc každý obdrží krásný dárek. Cena nesoutěžní složky je 1500 Kč/rok nebo 800 Kč/rok - dle kategorií).

Rozhovor s vedoucí a zakladatelkou TS Atttitude čtěte zde.

Orientální tance - Khattya

Výuka bude probíhat ve Dvoře Králové v 1. pololetí školního roku 2016/2017 od října do prosince. Veškeré informace budou upřesněny v průběhu září na webu (klik na titulek odstavce). Pro každý kurz platí, že první lekce je pro nově příchozí zdarma. Do kurzů lze přistoupit kdykoliv během školního roku. 

Rozhovor s trenérkou si můžete přečíst zde.


SPORTOVNÍ

Hokej - HC RODOS

Letos povede HC Rodos nově školu bruslení pro školy, školky i širokou veřejnost. První informativní schůzka již proběhla 2. září, ale rozhodně neváhejte přijít na další. Veškeré informace se dočtete v našem článku zde

Self Defence Team MPDK

Škorpióni - soutěžní oddíl sebeobrany - začínají 12. září a od tohoto dne se může na trénink přijít kdykoliv zájemce podívat. Do přípravky se mohou hlásit děti od 7 let.

Tréninky probíhají v tělocvičně na Slovanech (1. patro vlevo - na konci chodby). 

V pondělí 12. září od 16:30 do 18:00 hod jsou děti porkočilé, ve středu 16-17:30 začátečníci. Dospělí ve středu 18-19:30 hod.

Vodní záchranáři (Tyršův plavecký klub)

Královédvorští vodní záchranáři jezdí již tradičně každou středu na tréninky do Trutnova a s sebou berou děti školního i předškolního věku. Dopravu si můžete zajistit sami nebo za příplatek 50 Kč vám je záchranáři odvezou a zase přivezou svým autobusem. Kurzovné činí 600 Kč. Termín první jízdy zjišťujeme, většinou se jezdí od října do začátku května.

Karatisté KARATE-DO

Každý rok na podzim se veřejnosti otevírá příležitost připojit se ke skupině královédvorských karatistů, kteří se věnují tréninku několikrát týdně. Děvčata i chlapci ve věku od 7 let, kteří se nebojí zkusit něco nového, jsou vítáni! Přijďte se v pátek 9. září podívat do tělocvičny v ulici Komenského, kde pravidelně v pondělí a pátek trénujeme (v po od 16:30 hod. a pá od 16:00 hod.). 

TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem

Královédvorský Sokol - všestrannost začíná 5. září, ale závodní oddíly už činnost zahájily. Naopak gymnastická přípravka má nábor až v polovině září a tréninky začínají v říjnu. Máte-li doma šikovnou gymnastku či gymnastu, můžete zkusit výběrový oddíl gymnastiky. Přijímá ještě také oddíl trampolín, stejně jako hodiny cvičení rodiče s dětmi (úterý dopoledne a středa odpoledne). Rozpisy jednotlivých oddílů a kontakt na cvičitele najdete na webu Sokola (odkaz v názvu).

TJ Dvůr Králové nad Labem

Pod tělovýchovnou jednotu patří více oddílů - altetika, fotbal, kuželky, kanoisitka, kulečník, kuželky, šachy atd. - jejich seznam a informace o činnosti včetně kontaktů najdete na webu

Atletika pod TJ DKNL

Tréninky pro žáky probíhají vždy v pondělí od 17:30 hod., ve středu a pátek se hodiny liší dle lichého a sudého týdne zatím na letním stadionu pod Hankovým domem. Tam také mohou zájemci přijít a do oddílu se přihlásit - ideálně v pondělí. V zimě se chodí do tělocvičny, kde jsou tréninky v pondělí a pátek. 

Barevný minivolejbal

Pro mládež vznikla pod volejbalovým oddílem VK Tambor Dvůr Králové nad Labem možnost hrát tzv. barevný minivolejbal v rámci školních kroužků (děti 6-12 let), ale také na hřišti ZŠ Strž. VK Dvůr Králové pořádá nábor mladých volejbalistek a volejbalistů ve věku od 7 do 11 let ve čtvrtek 8. září 2016 od 16.30 do 17.30 (předpokládaný čas dalších tréninku: 16.00 - 17.30).

Krasobruslařský oddíl Dvůr Králové nad Labem

Ve Dvoře Králové v současné době funguje od roku 2014 samostatný oddíl krasobruslení. Každý zájemce o krasobruslení ve Dvoře Králové nad Labem se může kdykoliv přijít podívat na naše tréninky a zkusit si, zda se mu u nás bude líbit; časy tréninků klubu jsou uveřejňovány na webových stránkách TS DKnL. Členský poplatek vybíráme až cca po 3 týdnech, tedy poté, kdy zájemce zjistí, zda mu tento druh zájmové činnosti vyhovuje. Nábor není omezen věkem.

Házená

Úspěšným sportovním oddílem ve Dvoře Králové je házenkářský oddíl. Informace o jeho činnosti najdete zde

Cyklistika

Místní cyklistický oddíl nepořádá organizované tréninky pro širokou veřejnost, ani své malé členy oddílu. Nově však v pondělí od 15 hod. za dobrého počasí bude malá cykloškola v parku Schulzovy sady (zřejmě do konce října). Nejedná se však o žádný kroužek či oddíl - více informací zde.

Softball (Softball Club Dvůr Králové)

Jeden z nejúspěšnějších oddílů ve Dvoře Králové, jehož členové reprezentují i Českou republiku. Turnaje ve všech kategoriích se hrají po celé ČR (2. liga žákyň, EXL kadetek a EXL juniorek). Nábor je pouze pro kategorii dívek 8 -12 let. Nábor (v rámci jakéhokoliv tréninku) a první půlrok je zdarma, dále členské příspěvky 1000 Kč/ jaro a léto. Tréninky probíhají vždy v areálu Hrubá luka - sotballové hřiště - dle kategorie: 

8 - 12 let děvčata: ÚT a ČT 16.30 - 18.00 hod. (toto je kategorie pro nábory)!!!

13 - 16 let děvčata: PO a ČT 16.30 - 18.00 hod.

16 - 19 let děvčata: ÚT a ČT 18.00 - 20.00 hod.

Tenis

Na královédvorských tenisových kurtech na "Hrubasích" (za Kauflandem) se prohánějí v létě i v zimě děti od předškolního věku. Podzimní nábor do tenisové školičky proběhne ve čtvrtek 8. září od 16:00 do 18:00 hod. Více informací o královédvorském tenisovém klubu najdete na jejich webu. Pokud si však chcete s kamarádem jan pinknout, můžete si rezervovat kurt i v areálu "Tramvaj" v Podharti. 


PŘÍRODOVĚDNÉ

Kroužek se zvířátky v psím útulku

V areálu Nový svět za Kauflandem a tenisovými kurty probíhá pro děti kroužek se zvířátky pro holky a kluky od 6 let zaměřený na kontakt a aktivity se psy a poníky (také s kozou, kočkou a drobnými mazlíčky jako jsou osmáci, morče a králík). Od 13. září vždy v úterý 15:00–16:30. Účastnický poplatek: 300Kč/měsíc. Další info: Daniela Hoblová, novysvet-dknl@seznam.cz, tel.: 604 643 338.

Zoo kroužek v ZOO Dvůr Králové

Čekáme na informace :-)

Jezdecké oddíly

Jezdecký oddíl v areálu Nový svět za Kauflandem nabízí holkám a klukům od 6 let JEZDECKÝ KROUŽEK každou středu 15.00-16.30, 16.30 – 18.00 hod. Páteční termín je již plný. V každé skupině je max. 5 dětí. Začíná se 14. září 2016. Cena: 500 Kč/měsíc.

Přírodovědný kroužek Natura 

Zjišťujeme možnosti účasti v tomto vyhlášeném kroužku i nestudentů královédvorského gymnázia.


Kateřina Sekyrková

 

Související články
V tenisovém areálu vznikla zastřešením stávajícího kurtu nová hala
Nové workouotové hřiště bylo instalováno na koupaliště až po sezoně. Nevadí, nezkazí se.
Velikonoční halový turnaj našich softbalových nadějí
Edumapa: Obyvatelé Dvora se mají navzájem co naučit, pomozte nám s tím!
TS Attitude - nabídka nejen tanečních hodin pro děti
Taneční skupina TS ATTITUDE nabízí spoustu aktivit i dospělým
Kurzy břišních tanců pro děti ve Dvoře Králové
Plavání s královédvorskými záchranáři je opět každou středu v Trutnově
Stanovisko k článku - Sportovní hala ve Strži upadá, kdo za to může?
Den, kdy královédvorské školy začínají otevřeně mluvit s veřejností: čtvrtek 3. listopadu 2016, Špýchar městského muzea

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2428x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.
19.04.2021 - Od pondělí 19. dubna 2021 se provoz Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem vrací do standardního režimu bez omezení. Stále však platí epidemiologická opatření.

InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
30.04.2021 - 31.05.2021
Vzhůru do Stínadel!
1.05.2021 - 31.05.2021
Májová labská stezka
11.06.2021 19:00 - 12.06.2021 00:00
Disco Party 80ky 90ky
19.06.2021 18:00 - 20.06.2021 00:00
Řecká zábavá