Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > ostatní

Městská knihovna Slavoj rozšiřuje od 1. září oddělení pro dospělé

Redakce / 29.08.2016, Dvůr Králové nad Labem, slavoj.kralovedvorsko.cz
Celý srpen byla knihovna ve Dvoře Králové uzavřena, ale bez práce knihovnice rozhdoně nebyly. Ze skladové místnosti v budově knihovny totiž vykouzlily během srpna další místnost výpůjční. Zvětšil se tak prostor pro širokou veřejnost v oddělení pro dospělé, které se v přízemí budovy nachází spolu s čajovnou a zázemím knihovnic.

FOTOGALERIE - Knihovna Slavoj - větší oddělení pro dospělé

V místnosti se však nevyměnily jen knihy v regálech. Došlo k položení nové krytiny na podlaze, vymalování, odstranění starých kovových a pořízení nových regálů a jejich naplnění knihami, které si zaslouží stejnou pozornost jako knihy v prvních místnostech oddělení. Tomuto kroku předcházela velká jarní akce bazaru knih a velké stěhování příslušných knih. 

Ve čtvrtek 1. září také začíná tradiční školní rok i v knihovně se všemi kroužky pro děti i dospělé, a to i s úplnými novinkami v podobě například angličtiny pro seniory.  Po letní přestávce také začne fungovat čajovna s půjčovnou deskových her. 

Internet pro začátečníky

Zaváhat by neměli senioři, kteří se do 26. září mohou hlásit v hudebním oddělení do kurzů internetu pro začátečníky. Zájemce čeká 8 dovuhodinových lekcí, které budou probíhat v budově knihovny každé úterý a středu od 9:00 do 11:00 hod., a to od 4. do 26. října. Kurzovné je 200 Kč. 

Němčina pro seniory

Již zmíněnou novinkou je pondělní dopolední kurz angličtiny (od 10:00 hod.), kterou povede paní Bělovská. Zájemci by se měli ozvat co nejdříve. Kurzovné je 1050 Kč / semestr, a studenti z univerzity třetího věku mají slevu.  

Italština pro začátečníky 

Na pondělní odpoledne vypisuje knihovna kurzy italštiny pro začátečníky, i když zváni jsou i mírně pokročilí. Přihlášky na tento kurz v knihovně přijímají osobně v oddělení pro dospělé nebo e-mailem knihovna@slavoj.cz. Kurz bude otevřen pouze v případě naplnění minimální kapacity (8-10 osob). Kurzovné je 1050 Kč / semestr (4 měsíce).

Němčina pro pokročilé

Paní Robková v případě dostatečného počtu zájemců opět povede kurz němčiny pro pokročilé. 

Angličtina pro děti 

Úterní odpoledne jsou v knihovně věnována výuce angličtiny předškolních dětí (od 15 a 16:30 hod.). Začíná se v polovině září a zájemci by se měli přihlasit v knihovně co nejdříve. Kurz je vhodný pro děti od 4 do 7 let, cena je 750 Kč / semestr. Děti provádí prvními anglickými slovíčky Klára Pohlová.

Univerzita třetího věku

Podzimním semestrem pokračuje již rozjetá univerzita třetího věku. Tři skupiny po 16 lidech jsou však již plné. Letošními tématy jsou genealogie a dějiny textilního průmyslu.

Kateřina Sekyrková

Další články Městská knihovna SLAVOJ

Související články
Jarní očista městské knihovny Slavoj. Pomozte najít vyřazeným knihám nový domov.
Městská knihovna Slavoj bude v srpnu zavřená. Rozšíří se oddělení pro dospělé
Virtuální univerzita třetího věku ve Dvoře Králové má pro další semestr nová témata
Vaše komentáře

Přečteno 687x
 
Hodnocení článku: