Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Oslavy výročí královédvorského gymnázia hýbaly Dvorem Králové

Redakce, Krkonošský deník / 10.09.2015, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Už 125 let funguje ve Dvoře Králové gymnázium. Proto tamní škola věnovala začátek září velkolepým oslavám a setkání studentů, kteří se nakonec sjeli z cleé republiky.

Po oficiálním zahájení, které obstarala výstava ve Staré radnici, vyvrcholily slavnosti na konci minulého týdne. Na páteční výroční akademii v Hankově domě navazovalo sobotní setkání vedení školy s bývalými i současnými studenty.

Hlavní den oslav zahrnoval ekumenickou bohoslužbu v kostele sv. Jana Křtitele i prohlídku školní budovy, v níž zaujala výstava historických i nových tabel, ale i slavnostní průvod na náměstí T. G. Masaryka. Zde přítomné slavnostně přivítali ředitel školy Petr Minář nebo senátor Jiří Hlavatý.

„"Gymnázium vždy bylo a je nedílnou součástí života našeho města, poskytovalo a poskytuje kvalitní vzdělání, vychovalo a vychovává mnoho kvalitních absolventů. I naší prioritou je, aby se studenti vraceli do našeho krásného města a svou prací přispívali k jeho rozvoji. Jen tak podpoříme budoucí rozvoj a prosperitu Dvora Králové i celého regionu," řekl na úvod slavností Petr Minář, ředitel školy.

Neveřejnou součástí programu bylo setkání bývalých i současných zaměstnanců školy, sportovním zpestřením se stal basketbalový zápas v prostorách školy. Hlavní den oslav uzavřelo setkání absolventů v Hankově domě a na Zálabí.

Autor: Jaroslav Pich

Zdroj: http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/oslavy-gymnazia-hybaly-dvorem-k...

Další články Gymnázium Dvůr Králové

Související články
Hradecký kraj přidá učitelům strojírenských a elektro oborů (včetně oboru telekomunikační a výpočetní technika)
Královédvorské gymnázium má naplněné oba první ročníky. Hledá se však ředitel.
Vaše komentáře

Přečteno 610x