Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > kroužky mimoškolní

Nové obrázky pro pacienty následné péče dvorské nemocnice

Redakce / 6.12.2018, Dvůr Králové nad Labem
V loňském roce žáci ze ZŠ Podharť vyrobili v rámci etické výchovy pro pacienty následné péče altán, kde mohou relaxovat v krásné přírodě, obklopeni zelení. Tento projekt byl vybrán z nápadů dětí, které se podílely na realizaci. Bylo nám líto uložit zbytek jejich nápadů do šuplíku "někdy příště", a tak jsme se rozhodli jeden z nich uskutečnit.
 

FOTOGALERIE - Nové obrázky pro pacienty následné péče

Děti chtěly pacientům zpříjemnit pobyt v léčebně dlouhodobě nemocných a to tím, že vyzdobí interiéry jejich pokojů obrázky, které samy nakreslí. 
S paní Vandou Kotíkovou, která vede dětský výtvarný kroužek pro předškoláky v Hankově domě, jsme se shodly, že je to jedno z témat, které by mohlo děti bavit. 
Dětičky (opravdu jsou to dětičky, protože nejmladšímu nejsou ještě 3 roky) nakreslily své příběhy o tom, jak tráví svůj čas s babičkou a dědečkem, kam chodí spolu na výlety, prostě vzpomínky na krásné chvíle, které spolu strávili, zachycené dětskou fantazií a přenesené na papír. Vznikly nádherné obrázky, z nichž každý má svůj příběh, který každé z dětí paní Kotíkové rádo vyprávělo a svou dětskou ryzostí vylíčilo lásku ke svým nejbližším. 

Jsme rádi, že jsme tyto obrázky mohli předat v adventním čase, kdy obrázky svou jednoduchostí a dětskou upřímností jistě vyvolají u pacientů mnoho krásných vzpomínek na jejich společně strávené krásné chvíle s vnoučaty.

Eva Žižková
 

Související články
Pacienti nemocnice mohou relaxovat v altánu, který pro ně vyrobili žáci ZŠ Podharť

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1911x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí