')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > kroužky mimoškolní

Nové obrázky pro pacienty následné péče dvorské nemocnice

Redakce / 6.12.2018, Dvůr Králové nad Labem
V loňském roce žáci ze ZŠ Podharť vyrobili v rámci etické výchovy pro pacienty následné péče altán, kde mohou relaxovat v krásné přírodě, obklopeni zelení. Tento projekt byl vybrán z nápadů dětí, které se podílely na realizaci. Bylo nám líto uložit zbytek jejich nápadů do šuplíku "někdy příště", a tak jsme se rozhodli jeden z nich uskutečnit.
 

FOTOGALERIE - Nové obrázky pro pacienty následné péče

Děti chtěly pacientům zpříjemnit pobyt v léčebně dlouhodobě nemocných a to tím, že vyzdobí interiéry jejich pokojů obrázky, které samy nakreslí. 
S paní Vandou Kotíkovou, která vede dětský výtvarný kroužek pro předškoláky v Hankově domě, jsme se shodly, že je to jedno z témat, které by mohlo děti bavit. 
Dětičky (opravdu jsou to dětičky, protože nejmladšímu nejsou ještě 3 roky) nakreslily své příběhy o tom, jak tráví svůj čas s babičkou a dědečkem, kam chodí spolu na výlety, prostě vzpomínky na krásné chvíle, které spolu strávili, zachycené dětskou fantazií a přenesené na papír. Vznikly nádherné obrázky, z nichž každý má svůj příběh, který každé z dětí paní Kotíkové rádo vyprávělo a svou dětskou ryzostí vylíčilo lásku ke svým nejbližším. 

Jsme rádi, že jsme tyto obrázky mohli předat v adventním čase, kdy obrázky svou jednoduchostí a dětskou upřímností jistě vyvolají u pacientů mnoho krásných vzpomínek na jejich společně strávené krásné chvíle s vnoučaty.

Eva Žižková
 

Související články
Pacienti nemocnice mohou relaxovat v altánu, který pro ně vyrobili žáci ZŠ Podharť

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1912x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí