Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > kroužky mimoškolní

Úspěchy výtvarného kroužku při Hankově domu - školní rok 2018/2019

Redakce / 4.06.2019, Dvůr Králové nad Labem
Přinášíme jména budoucích akademických malířů a vyhledávaných umělců, kteří nyní ve svém raném věku navštěvují vyhlášený výtvarný kroužek Vandy Kotíkové ve Dvoře Králové a dočkali se prvních, dokonce i mezinárodních úspěchů.
 

FOTOGALERIE - Výtvarný kroužek Hankova doma - ocenění v roce 2019

Adélka Kukalová na soutěži DEN ZEMĚ 2019 

Výtvarná soutěž - na téma ochrana naší planety - tentokrát celosvětový problém " OBALY" -  soutěž každoročně pořádá Středisko volného času Ostrava - Zábřeh

Soutěže se vždy účastní desítky dětí. I letos jsme v siné konkurenci uspěli a ADÉLKA KUKALOVÁ se svou prací " Zabalená "zvířátka v lese" získala 2. místo.

 

Maruška Vejnarová na soutěži PESTRÝ SVĚT 

Výtvarná soutěž pro děti, kterou pořádá Neviditelná výstava ve spolupráci s Nadačním fondem Krasohled - letos téma HUDBA

Náš výtvarný kroužek se poprvé zúčastnil již 4. ročníku výtvarné soutěže pro děti od 6 do 18 let Pestrý svět, kterou vypisuje Neviditelná výstava, a v níž pořadatelé chtěli propojit dvojí způsob vnímání – vnímání dětí se zrakovou vadou a jejich vrstevníků, pro které je pohled na svět očima naprosto samozřejmý. Cílem je, aby se děti navzájem inspirovaly a předaly si nápady, pocity i zážitky formou výtvarného umění a vytvořily /nejlépe plastické/ výtvarné práce, které zpracují dětské zážitky z hudby.

To vše se nejlépe podařilo Marušce VEJNAROVÉ, která získala jednu z hlavních cen a vydala se 11. května 2019 s celou rodinou do Prahy na Neviditelnou výstavu převzít cenu a diplom.

 

Matěj Doubic a Maruška Marková

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) téma v roce 2019: CHEMIE

V roce 2019 uplyne 150 let od chvíle, kdy světlo světa spatřila Mendělejevova periodická soustava prvků, jeden z pilířů moderní chemie. Ve spolupráci s UNESCO proto bylo pro 47. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice vybráno téma, které se našimi životy prolíná a provází nás doslova na každém kroku. Výtvarná soutěž byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. 

Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě. V posledních letech do výstavy přichází pravidelně více než 25 000 velice kvalitních výtvarných děl od dětí nejen z České a Slovenské republiky, ale i z dalších 70-80 států světa.

Čestné uznání získal Matěj DOUBIC a Maruška MARKOVÁ

Vanda Kotíková

 

 

Související články
Výtvarný kroužek v Hankově domě přijímá nové žáčky

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 408x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí