')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > kroužky mimoškolní

Úspěchy výtvarného kroužku při Hankově domu - školní rok 2018/2019

Redakce / 4.06.2019, Dvůr Králové nad Labem
Přinášíme jména budoucích akademických malířů a vyhledávaných umělců, kteří nyní ve svém raném věku navštěvují vyhlášený výtvarný kroužek Vandy Kotíkové ve Dvoře Králové a dočkali se prvních, dokonce i mezinárodních úspěchů.
 

FOTOGALERIE - Výtvarný kroužek Hankova doma - ocenění v roce 2019

Adélka Kukalová na soutěži DEN ZEMĚ 2019 

Výtvarná soutěž - na téma ochrana naší planety - tentokrát celosvětový problém " OBALY" -  soutěž každoročně pořádá Středisko volného času Ostrava - Zábřeh

Soutěže se vždy účastní desítky dětí. I letos jsme v siné konkurenci uspěli a ADÉLKA KUKALOVÁ se svou prací " Zabalená "zvířátka v lese" získala 2. místo.

 

Maruška Vejnarová na soutěži PESTRÝ SVĚT 

Výtvarná soutěž pro děti, kterou pořádá Neviditelná výstava ve spolupráci s Nadačním fondem Krasohled - letos téma HUDBA

Náš výtvarný kroužek se poprvé zúčastnil již 4. ročníku výtvarné soutěže pro děti od 6 do 18 let Pestrý svět, kterou vypisuje Neviditelná výstava, a v níž pořadatelé chtěli propojit dvojí způsob vnímání – vnímání dětí se zrakovou vadou a jejich vrstevníků, pro které je pohled na svět očima naprosto samozřejmý. Cílem je, aby se děti navzájem inspirovaly a předaly si nápady, pocity i zážitky formou výtvarného umění a vytvořily /nejlépe plastické/ výtvarné práce, které zpracují dětské zážitky z hudby.

To vše se nejlépe podařilo Marušce VEJNAROVÉ, která získala jednu z hlavních cen a vydala se 11. května 2019 s celou rodinou do Prahy na Neviditelnou výstavu převzít cenu a diplom.

 

Matěj Doubic a Maruška Marková

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) téma v roce 2019: CHEMIE

V roce 2019 uplyne 150 let od chvíle, kdy světlo světa spatřila Mendělejevova periodická soustava prvků, jeden z pilířů moderní chemie. Ve spolupráci s UNESCO proto bylo pro 47. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice vybráno téma, které se našimi životy prolíná a provází nás doslova na každém kroku. Výtvarná soutěž byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. 

Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě. V posledních letech do výstavy přichází pravidelně více než 25 000 velice kvalitních výtvarných děl od dětí nejen z České a Slovenské republiky, ale i z dalších 70-80 států světa.

Čestné uznání získal Matěj DOUBIC a Maruška MARKOVÁ

Vanda Kotíková

 

 

Související články
Výtvarný kroužek v Hankově domě přijímá nové žáčky

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 582x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět