Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > kroužky mimoškolní

ZUŠ Open proběhne v úterý 30. května i ve Dvoře Králové

Redakce / 24.05.2017, Dvůr Králové nad Labem
Akce ZUŠ Open 2017 proběhne v podání ZUŠ R. A. Dvorského ve Dvoře Králové nad Labem v areálu místní zoo. K vidění i k poslechu zde budou všechny obory školy, a to od 10 do 17 hod.
 

Diváci budou moct zhlédnout divadelní představení, vystoupení souborů školy, ale i sólová vystoupení a pro zájemce budou celé odpoledne probíhat hudební a taneční dílny. Výtvarný obor uspořádá výstavu prací.

Program

V 10:00 hodin bude celá akce zahájena v amfiteátru ZOO. Hned poté začne představení hudebního, tanečního a literárně dramatického oboru s názvem Jak to chodí v hlavě? A od 11:15 hod. se budou střídat vystoupení v Galerii Zdeňka Buriana (hlavní budova ZOO) a v amfiteátru. Celá akce bude zakončena v 17:00 hod. 

Vstupné:

Ačkoliv se akce ZUŠ Open má konat zdarma na veřejném prostranství, v případě ZUŠ Open Dvůr Králové se platí vstupné do zoo, kde se akce koná. Můžete však získat zvýhodněné vstupné dle domluvy se ZOO prostřednictvím kartiček, které vydává ZUŠ. Pokdu o ně mát ezájem, prosím pište na e-mail: matuskova.vladka@seznam.cz nebo volejte na telefonní číslo 603 186 263. 

Cena: děti – 50 Kč, dospělí – za cenu dětské vstupenky (155 Kč - viz kartička výše), ZTP – 50 Kč. Doprovod k ZTP je zdarma. Pokud máte permanentky do zoo, můžete je samozřejmě využít.

Co je ZUŠ Open? 

Jedná se o celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru. Ke dni oslav se připojí 350 základních uměleckých škol po celé České republice a představí tak svůj program v rámci společného dne v úterý 30. května 2017. ZUŠ Open pořádají Nadační fond Magdaleny Kožené a základní umělecké školy v ČR. 

Záštitu nad touto akcí převzali například Mgr. Daniel Herman – ministr kultury ČR, Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D. – ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, Doc. Jan Hančil – rektor Akademie múzických umění v Praze, Prof. Ing. MgA. Ivo Medek, Ph.D. – rektor Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, Mgr. František Lukl, MPA – předseda Svazu měst a obcí ČR. 

Hlavními mediálními partnery jsou Česká televize a Český rozhlas.


Více podrobností o akci najdete na: http://zusdk.cz/ nebo na http://www.zusopen.cz/

 

Související články
Týden otevřených dveří ZUŠ R. A. Dvorského ve Dvoře Králové n. L. (15.-19. května 2017)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 446x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí