Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > mateřské školy

Čtečka otisku prstů chrání vstup do školky v Libotově

Do školky se dostanou lidé jen přes čtečku prstů

Redakce / 20.03.2018, Libotov
Vedení mateřské školy Libotov spolu se zastupitelstvem obce podniklo významný krok k zvýšení bezpečnosti dětí, které místní školku navštěvují. Po prozkoumání několika typů zabezpečovacích systémů se rozhodli pro systém s biometrickou čtečkou otisků prstů. Dovnitř se tak dostanou jenom ti, kteří jsou evidováni v elektronickém systému a mají ke vstupu oprávnění.
 

Omezený vstup se týká jak zaměstnanců, tak všech zákonných zástupců dětí, kteří mají zmocnění je ve školce vyzvedávat.

Výhody tohoto systému jsou v tom, že oproti otevírání dveří pomocí karet, čipů nebo číselných kódů, má každý svůj „jedinečný klíč“ vždy u sebe. Rodiče tak nemusí myslet na to, zda mají klíč s sebou, nemohou ho ztratit a my máme zajištěno, že si klíče nemohou různé osoby mezi sebou předávat, protože v tom případě by kterýkoliv zabezpečovací systém ztrácel smysl. Pro učitelky je zase výhoda v tom, že se mohou plně věnovat dětem a nemusí od nich odbíhat, aby zjistili, kdo stojí za dveřmi a následně ho vpustili dovnitř. Biometrický systém udělá tuto práci za ně.

Jak systém funguje? 

Ke každému dítěti je přiřazen seznam osob, které ho mohou vyzvednout a naopak ke každému zákonnému zástupci jsou přiřazeny děti, které je zmocněn vyzvednout. Čtečka, instalovaná u vstupu do školky, převede otisk zákonného zástupce na matematický kód, na základě kterého vyhodnotí oprávnění vstupu. Následně buď dojde, nebo nedojde k uvolnění zámku dveří. Zevnitř je zase instalováno odchodové tlačítko, na které děti nedosáhnou a nemohou tak školku nepozorovaně opustit. To ale jen v případě, že dětem nehrozí nebezpečí. Například při požáru a výpadku elektrického proudu dojde automaticky k uvolnění zámku a dveře budou volně průchozí. 

Celkové náklady této akce jsou zhruba 78 000 Kč a polovinu z toho pokryla dotace MŠMT. 

O školce natočila reportáž TV Barrandov - podívejte se:

Další investice

To však není zdaleka poslední investice, která naší mateřskou školu letos čeká. Během letních prázdnin projde celá budova velkou rekonstrukcí. Dojde k zateplení pláště, výměně dveří a oken a instalaci tepelného čerpadla, které nahradí kotel na tuhá paliva, který v současné době školku vytápí. Zároveň školku již půl roku vysušujeme pomocí systému DryPol, který k vysoušení využívá elektroosmózy a do jednoho roku by mělo dojít k významnému poklesu vlhkosti zdiva, především v přízemí budovy. Jeho kladné výsledky jsou však patrné již dnes. V létě tak bude možné zároveň opravit i vnitřní omítky. Celkové náklady na letní rekonstrukci budou cca 2,5 mil. Kč, z toho bude zhruba třetina z dotace. Současně s tím bychom chtěli vyměnit i střechu mateřské školy za cca 300 tisíc Kč. Vzhledem k velkým nákladům rekonstrukce jsme však závislí na 50% dotaci Královéhradeckého kraje, o kterou máme v současnosti zažádáno. 

Mgr. Filip Kraus
starosta obce Libotov

 

Související články
Dětský den v Libotově! Velká fotogalerie a VIDEO
Fotogalerie z Dětského dne v Libotově 2018. Najdete svoje sviště? :-)
Mateřská škola v Libotově nabízí volná místa pro děti od 2 let

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1167x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí