Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání

Město vyčlenilo 2 školská zařízení, které se mohou starat o až desetileté děti rodičů profesí, které určila vláda

Redakce / 27.03.2020, Dvůr Králové nad Labem
Město Dvůr Králové nad Labem uzavřelo od 16. března mateřské školy, jejichž je zřizovatelem, tedy MŠ Drtinova a MŠ Elišky Krásnohorské včetně všech jejich odloučených pracovišť.
 

Stalo se tak na základě doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti s pandemií nového koronaviru. Uzavření školek mělo původně trvat do konce měsíce. V pondělí 23. března se sešel krizový štáb, na jehož jednání bylo doporučeno, aby mateřské školy zůstaly z preventivních důvodů zavřeny i nadále, a ve středu 25. března rada města souhlasila s uzavřením mateřských škol, a to až do odvolání.

„Nadále zůstávají z rozhodnutí vlády uzavřeny také školy. Rodiče dětí ve věku od 3 do 13 let mohou požádat o ošetřovné, žádosti potvrzují jednotlivé mateřské a základní školy,“ říká místostarostka města Alexandra Jiřičková. Příslušný formulář je buď ke stažení na stránkách jednotlivých škol, nebo mohou o jeho zaslání rodiče školu telefonicky či e-mailem požádat.

Zatímco původně bylo možné ošetřovné čerpat pouze na děti ve věku od 3 do 10 let po dobu 9 dní (samoživitelky po dobu 16 dní), vláda následně časovou platnost vyplácení ošetřovného změnila, a to na dobu, po kterou bude zákaz školní docházky platit. Současně také rozhodla o zvýšení věkové hranice dětí z 10 na 13 let. Nařízení platí zpětně a rodiny, které již ošetřovné čerpají, o ně nebudou muset znovu žádat.

Nově by měly mít nárok na finanční příspěvek také osoby samostatně výdělečně činné, které kvůli péči o děti zůstaly doma, a ošetřovné již nečerpá druhý člen rodiny.

V souvislosti s přijatými krizovými opatřeními město Dvůr Králové nad Labem vyčlenilo dvě školská pracoviště, v nichž je zajištěna péče pro děti od 3 do 10 let, jejichž rodiči jsou zdravotníci, hasiči, policisté a nově také pracovníci sociálních služeb a dalších zaměstnání, které určila vláda.

Město Dvůr Králové n. L.

 

Související články
Tábory v DDM Jednička se připravují, ZUŠ čeká na přesné instrukce

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 332x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí