')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > ostatní

Zlatý oříšek 2016 - šance nejen pro nadané děti - uzávěrka přihášek prodloužena do 11. září!

Redakce / 1.09.2016, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Minulý rok pořádala DDM Jednička poprvé ve své historii krajské kolo celostátní soutěže Zlatý oříšek, jejímž úkolem je podpořit děti v jejich zájmech a dovednostech. A i když jsou některé dovednosti na podiu těžko prezentovatelné, věřte, že vždy se najde způsob, jak věc vyřešit. A zkušenost sebeprezentace a náročnosti přípravy na soutěž je to výjimečná. Proto přihlaste sebe nebo své děti, žáky, vnoučata či kamarády. Již jen do 31. srpna!
 

Věříme, že v našem kraji je hodně šikovných dětí, které by si zasloužily minimálně účast v krajském kole Zlatého oříšku a třeba i vítězství a finanční podporu ve výši 10.000 Kč. A kdo ví, třeba právě váš kandidát postoupí stejně jako loni Bětka a Eliška z Třebihoště do celostátního kola a i zde ohromí svým přístupem a zájmy známé osobnosti natolik, že si je „vypůjčí” pro své projekty. To je přeci nejvíc!Plakát Zlatý oříšek

A jak se tedy to této soutěže přihlásit? Je to jednoduché – přihlášku i pravidla soutěže naleznete na těchto webových stránkách.

Přihlašovat se můžete až do 31. 8. 2016, kdy bude příjem přihlášek ukončen. 

Slavnostní finále zlatého oříšku Královéhradeckého kraje proběhne v neděli 2. října 2016 v Hankově domě ve Dvoře Králové nad Labem. 

Patnáct nominovaných dětí zde představí široké veřejnosti a porotě své dovednosti či zájmy. Tři vítězové krajského kola budou automaticky přihlášeni do celonárodního kola a získají také originální sošku Zlatého oříšku a další hodnotné ceny.

Reportáž z loňského krajského kola si můžete přečíst zde.

Rozhovor s loňskými vítězkami - Bětkou a Eliškou - o tom, kam se jejich život a cíle posunuly po účasti v této soutěži, se dočtete už brzy!

Kateřina Sekyrková
 

Související články
Krajské finále Zlatého oříšku ve Dvoře Králové vyhrály děti z Náchoda, Třebihoště a Hradce Králové
Bětka a Eliška z Třebihoště se staly finalistkami celostátního kola Zlatého oříšku
Krajské finále Zlatého oříšku se blíží. Královédvorsko zastupuje 5 z 15 soutěžících.
Související odkazy
Zlatý oříšek oficial
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 115x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí