Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání

Můj šťastný den, „promoce“ se studenty třetího věku, v Praze na Vysoké škole zemědělské

Redakce / 13.05.2017, Dvůr Králové nad Labem
Ve čtvrtek 11. května byl pro mne jeden z velmi šťastných dní. Byla jsem na promoci, na SVÉ promoci. Promoci studentů třetího věku. Nyní jsem absolvent. Prožila jsem nádherné měsíce studia a nyní i krásné odpoledne.
 

Začala jsem chodit na internetem přenášené živé přednášky do naší knihovny. Od začátku jsem přípravu brala opravdu vážně. Měla jsem strach, že závěrečné testy za semestr nezvládnu, bylo jen 5 pokusů. Zvládla, vždycky na poprvé, ale musela jsem to dokázat na plno. 

První byla Astronomie, ta byla snad nejkrásnější, vždycky mě hvězdičky fascinovaly. Dokonce jsem napsala i pokus o esej. Pak Kouzelná geometrie, vlastně pokračování Astronomie, však veškeré výpočty potřebovaly geometrii. Lidské zdraví asi nejtěžší. Vývoj informačních technologií, to jsem si myslela na více informací o počítačích. To mě hodně zklamalo, bylo to víc o historii, kterou jsem vlastně dost prožila sama od začátku, ale chtělo to víc novinek, které už nestíhám. No a nakonec Dějiny oděvní kultury I, II, III. Ty jsou moc pěkně zpracované. Všechny přednášky spojené s historií lidstva, souvislosti s možnostmi lidí v té které době. Začátek civilizace, radosti, bohatství, války a utrpení. Vždycky je poznat doba, v které lidé žili, jak se oblékali.

A tak nastal slavnostní den. Jeli jsme do Prahy na „Promoci“.

Prošli jsme se v areálu Vysoké školy, okolí auly a šli se posadit na svá místa. Okukovali jsme další skupinky studentů. Před námi seděla velmi připravená skupina, která se s námi podělila o výtisk studentské hymny. Nastoupila suita rektorů. A hymnou začala slavnostní chvíle. Děkan ocenil naši snahu být stále mlád. Pak nastalo předávání diplomů. Nejdřív představení střediska, pak jednotlivých studentů a zástupce, který převezme diplomy. Ve střediscích bylo absolventů někdy jeden, deset ale nás bylo nejvíc. Nakonec zazněla studentská hymna, mnozí ji zpívali. Odchod rektorů a focení. Nejdřív s rektory a pak malinká oslava s focením v úzkém kruhu na lavičkách. A překvapení, dárek od děvčat z knihovny, Knížka štěstí.
Zdenka

Zdenka Holanová
Foto: Marta Staníková - knihovna Slavoj

Co je to Univerzita třetího věku (U3V)Univerzity třetího věku (U3V) jsou specifickou součástí celoživotního vzdělávání. Jejich základní charakteristikou je, že poskytují občanům nad 50 let vzdělávání na vysokoškolské úrovni, čímž se liší od jiných forem osvětových a vzdělávacích činností. Vzdělávání na U3V je založeno na osobním rozvoji, nikoliv profesní přípravě. Přednášky vysokoškolských učitelů probíhají virtuálně v sálku Městské knihovny Slavoj. Po přednášce následuje diskuze k tématu mezi účastníky semináře a společné vyplnění krátkého testu.

Ve Dvoře Králové přišla s nápadem na Univerzitu třetího věku paní Irena Hrochová. Zásadní měrou k úspěšné realizaci krásné myšlenky přispěla Městská knihovna Slavoj, která poskytla prostory a technické i personální zajištění.


 

Související články
Studenti univerzity třetího věku ve Dvoře Kralové mají další semestr za sebou
Virtuální univerzita třetího věku ve Dvoře Králové má pro další semestr nová témata
Studenti Virtuální univerzity třetího věku budou promovat 11. května v Praze

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1612x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí