Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Dny otevřených dveří na SPOŠ Dvůr Králové

Redakce / 13.10.2021, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Již na podzim se každý rok rozjede kolečko výběru té pravé střední školy pro žáky 9. ročníků ZŠ. I na největší střední škole na Královédvorsku začíná seriál 5 dnů otevřených dveří, kde se mohou zájemci o studium seznámit jak s prostředím školy, tak zástupci jednotlivých oborů.

Střední průmyslová škola a Střední odborná škola ve Dvoře Králové nad Labem (dále SPOŠ) nabízí studium v šesti atraktivních maturitních oborech a jednom učebním oboru. 

Škola je rozmístěna v 5 budovách v centru města u řeky Labe. Budovy jsou navzájem dostupné v pěší vzdálenosti. Ředitelství sídlí na adrese Elišky Krásnohorské 2069 ve Dvoře Králové. 

Dny otevřených dveří 

čtvrtek 14. 10. 202114 – 18
středa  24. 11. 202114 – 18
úterý   14. 12. 202114 – 18
sobota 22. 01. 2022  8 – 12
střet    16. 02. 202214 – 18Nabídka školy


Přehled všech oborů najdete na webu školy nebo školním zpravodaji (tištěné noviny k dispozici v MIC Dvůr Králové, ve škole a školních akcích).

Škola je fakultní školou Fakulty chemicko – technologické Univerzity Pardubice. Navazuje se tak v technických maturitní oborech Aplikovaná chemie (FORENZNÍ ANALÝZA) a Informační technologie (KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST) na více než 130letou tradici výuky na Střední průmyslové škole Dvůr Králové. Bývalá „průmyslovka“ je však dnes jen jednou z více částí školy.

Obor CESTOVNÍ RUCH navazuje na dnes již neexistující Obchodní školu a Obchodní akademii, které mají v regionu z minulosti velmi dobré jméno. 

Mezi širokou veřejností jsou známé obory zaměřené na osobní služby. Jedná se o maturitní obory KOSMETICKÉ SLUŽBY a MASÉR sportovní a rekondiční. 

KADEŘNÍK je jediným učebním oborem a lze si zde zvolit zaměření na VIZÁŽISTIKA nebo HOLIČE - pánského stylistu.  

Mezi nejnovější maturitní obory patří žáky hojně vyhledávaná BEZPEČNOSTNĚ PRÁVNÍ ČINNOST.

V areálu SPOŠ Dvůr Králové se nachází kromě budov školy veškeré zázemí včetně vlastní JÍDELNY, vyhlášeného a mezi žáky populárního DOMOVA MLÁDEŽE, cvičné restaurace s kuchyní a nepostradatelného sportoviště s workoutem, vše v docházkové vzdálenosti a v blízkosti centra města. 

Samozřejmostí je pokrytí budov SPOŠ velmi rychlým internetovým připojením včetně Wi-Fi.

Žáci SPOŠ, která spadá pod Královéhradecký kraj, mají po dobu studia zdarma licenci na produkty Microsoft Office.

Více na webu školy - sposdk.cz

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 934x
 
Hodnocení článku: