Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Filmový večer aneb primáni na gymplu v Hořicích nemají z prvního dne strach

Redakce / 5.09.2019, střední školy - Vzdělávání, gozhorice.kralovedvorsko.cz
První školní den je v očích těch nejmladších žáků a jejich rodičů jedním z těch nejnáročnějších: nová škola, nové prostředí a noví učitelé. Ranní nervozitu z toho, který vchod je ten správný, vzápětí střídá obava z nalezení učebny a vybrání toho správného místa v lavici. Proto jsme se připravili na první den trochu jinak - netradičně!

FOTOGALERIE - FILMOVÝ VEČER ANEB PRIMÁNI POPRVÉ NA GYMPLU

Primáni na gymnáziu v Hořicích tyto obavy v pondělí vůbec nezažili. Kolektiv pedagogů a studentů ze 6. G si pro své nové žáky připravil první školní den trochu jinak: děti do školy dorazily již v pátek, a to na akci s názvem Filmový večer aneb primáni poprvé na gymplu. Zažily tak noc ve škole plnou zábavy, poznaly nové prostředí, ale hlavně se zbavily strachu z neznámého. 

Hned za hlavním vchodem čekala na žáky s rodiči paní třídní učitelka, která všechny uvítala a dovedla do nové třídy, kde si všichni připravili svoje místo na přespání. Překvapením pro všechny byl školní dvorek, který se proměnil v tábořiště a startovní místo pro poznávací hru, při které se děti pomocí hádanek a rébusů pohybovaly po škole tak, aby poznaly všechna její zákoutí.

Kdo je kdo? A co učí? Další ze zábavných her, při které děti tvářím našich pedagogů zkoušely přidat jméno a vyučovaný předmět. Zbývalo zahnat hlad a ten se jinak než opečením buřtíků zahnat nedal. Správný táborový oheň se neobejde bez hudby, a proto si děti společně s paní učitelkou zazpívaly známé táborové písně. 

Spokojení a najedení potom šupajdili všichni do peřin a těšili se na filmovou projekci. Nečekaným překvapením se stal popcorn, který přece patří ke každému filmu. Po ranním probuzení čekala na děti snídaně, která byla doplněna chutnými domácími koláči od některých maminek.

Proto u nás byl ten opravdový první školní den pro primány hračka.

Děkujeme rodičům a dětem za důvěru.


Ing. Edita Vaňková
Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice

Další články Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice

 
Vaše komentáře

Přečteno 1936x
 
Kontakt

Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice 
- střední škola a vyšší odborná škola, 
příspěvková organizace

Riegrova 1403 
508 01 Hořice 

Kontakty:
Tel.: 493 623 021, 493 623 022 
ID schránky: 6hxdwva

Dny otevřených dveří (2019/2020):
Pátek     29. 11. 2019 od 8 do 17
Sobota   30. 11. 2019 od 9 do 12
Čtvrtek    23. 1. 2020 od 8 do 17
Čtvrtek    13. 2. 2020 od 8 do 17
Kalendář akcí