Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Hořická VOŠka přijímá nové studenty. Student zde není jen číslo

Redakce / 24.05.2019, Dvůr Králové nad Labem
Vyšší odborná škola v Hořicích, která již 22 let vzdělává absolventy středních škol, zahájila přijímací řízení pro školní rok 2019/2020 pod hlavičkou současné Zemědělské akademie a Gymnázia Hořice – střední školy a vyšší odborné školy, příspěvkové organizace.
 

FOTOGALERIE - Hořická VOŠka přijímá nové studenty aneb u nás není student jen číslo

Vzhledem k dlouhodobé existenci školy a k výborným referencím absolventů, kteří se dobře uplatnili na trhu práce, jsme se rozhodli trochu bilancovat. Vždyť za dobu existence školu ukončilo a absolutorium složilo bezmála 700 studentů denního a dálkového studia. Jejich uplatnění je široké, o čemž svědčí i celostátní statistiky. V dubnu 2018 byla nezaměstnanost absolventů VOŠ oboru veřejná správa v České republice pouhá 2,4%.

Vyšší odborné vzdělání 


Z úst odborné veřejnosti zaznívá, že absolventi vyšších odborných škol jsou pro praxi připraveni všestranněji a po odborné stránce lépe, než mnozí absolventi bakalářského studia. Navíc vyšší odborné vzdělání je pro většinu uchazečů o studium časově i finančně dostupnější, než studium na vysoké škole. I proto jsme se rozhodli za podpory zřizovatele a organizací, se kterými spolupracujeme, inovovat vzdělávací program. Učební plány zastarávají, je nezbytné držet krok s vývojem a sledovat požadavky společnosti, ale zároveň se vyvarovat módních trendů, které mají krátkodobé trvání. Zpracovaná akreditace není tak jako dříve zaměřena pouze na veřejnou správu, cestovní ruch a obnovu krajiny, studenti se budou učit i o mechanismech, které fungují v prosperujících firmách, naučí se zpracovávat projekty pro získání dotací a není opomenuto ani rozšíření jazykového vzdělávání (Business English). Mimo jiné jsou absolventi připraveni i na obecnou část zkoušky odborné způsobilosti pro úředníky územní samosprávy.

Náklady pro studenta


Nízké školné - 1250 Kč za semestr, levné ubytování na internátě - 1000 Kč měsíčně a dotované stravování zůstává zachováno. Nově nabízíme studentům zajímavé benefity. Za zvýhodněnou cenu mohou získat řidičské oprávnění typu A a B, kurz základních zemědělských dovedností a kurz nakládání s chemickými přípravky poskytne škola zdarma. Přidanou hodnotou naší školy jsou individuální přístup, odborné konzultace, praxe sjednané studentům „na míru“ a jiné výhody, které jsou pro studenty zajímavé a nám vyučujícím zpříjemňují práci.
Přijďte se podívat. Jednotlivá kola přijímacího řízení probíhají až do konce října.
Více info na www.zemedelska-akademie.cz a na fb Zemědělská akademie.

za pedagogy VOŠ
Ing. Helena Vacková
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 462x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí