Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Jak se natáčela pozvánka na Dny otevřených dveří na gymnáziu a kdo pomáhal

Redakce / 1.11.2022, Dvůr Králové nad Labem
Před cca týdnem proběhla královédvorským internetem krátká videopozvánka na Dny otevených dveří dvorského gymnázia. Video je sice krátké, ale jeho vytvoření bylo náročné a na jeho vzniku se podílela celá řada místních lidí a firem.

FOTOGALERIE - Jak se natáčela pozvánka na Dny otevřených dveří na gymnáziu a kdo pomáhal

Zkrátka a dobře nemůžete na 160 nafukovacích balonků přivázat 2 studenty a nechat je, slovy Pavla Bobka "stoupat jak dým až tam, kam jen ptáci mohou". :-)

Celá akce byla podstatně náročnější. Michal Lukáš z firmy Lucas trade dovezl velkou zvedací plošinu, která balonkům s výstupem do vyššího patra významně pomáhala. 

Dana Bohutíská a její Nejpartyshop.cz zajistila nadvakrát celkem 160 balonků, protože původně jsme si všichni naivně mysleli, že jich stovka bude stačit. Spolu se studenty je postupně připravila do krásného výsledného tvaru. 

No a už se šlo na věc: první odvážlivci z řad studentů si vylezli na plošinu a nechali se s balonky zvedat až skoro ke střeše. Zde byl větší zádrhel - plošina totiž nestoupala plynule, ale pocukávala se, což ve videu nevypadalo dobře. To jsme vyřešili tak, že výsledné video je vlastně puštěné obráceně - cestou dolů se plošina pohybovala ladně jako víla :-)

Nejnáročnější práci na celém projektu odvedl student gymnázia a maturant Jirka Koblasa, který celý projekt natáčel a hlavně následně sestřihal a postaral se také o výsledné trikové odstranění zvedací plošiny z videa.

Videa a fotky z dronu obstaral Petr Kallen z firmy Avatech.

O fotografie se postarala Veronika Samková z firmy OK foto s kolegyní Veronikou Vlkovou. Veronika Samková také zásadně přispěla k výslednému provedení, protože původně plánovanou výtahovou kabinu stoupající po fasádě obohatila nápadem s balonky :-)

Původní nápad a kompletní produkce je dílem naším - tedy komunikační agentury MEOB, s.r.o, která provozuje tento portál (Jan Holan a Kateřina Sekyrková).

Celé video by nevzniklo bez generálního partnera gymnázia - firmy Juta a. s., která gymnázium finančně již dlouhodobě podporuje.

Až symbolické bylo, že na konci natáčení se u gymnázia objevila kupinka dětí z jedné místní školky (prý na kaštany). A tak i tyhle malé děti mají fotky u gymnázia a video s balonky: Nakonec právě tyto děti část balonků dostaly. Třeba si na balonky některé z dětí vzpomene, až za pár roků bude také stoupat na gymnáziu do vyššího patra.

Podívejte se na video z natáčení - tzv. "making of":

A kdo ještě neviděl, tak zde je výsledná pozvánka:

Související články
Gymnázium ve Dvoře Králové zve na dny otevřených dveří
Dvouhodinové představení cizích jazyků si uváděli žáci gymnázia sami
Gymnázium ve Dvoře Králové zve na dny otevřených dveří (11. ledna 2023)
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 366x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí
12.05.2023 - 16.07.2023
Výstava: Krásy Podkrkonoší
6.06.2023 10:00 - 6.06.2023 11:00
Královédvorské knihomrně
6.06.2023 16:30 - 6.06.2023 19:00
Předprázdninový kurz kresby a malby
7.06.2023 19:00 - 7.06.2023 21:00
Melanie Scholtz (koncert)