Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Logická herní odpoledne na gymnáziu aneb matematická gramotnost hrou

Redakce / 18.12.2018, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Gymnázium ve Dvoře Dvůr Králové nad Labem pořádá pro zájemce z řad žáků školy odpolední setkání plné her založené na logice. Začátkem prosince (5. 12.) proběhl Turnaj v šachu a dámě. Zúčastnilo se celkem 11 žáků, 8 absolvovalo šachový turnaj, 4 turnaj v dámě. Jedna žákyně se zapojila do obou deskových her a k údivu všech se jí podařilo oba turnaje vyhrát.
 

Ve středu 12. 12. proběhlo řešení Školní záhady – problémy s internetovým připojením na škole.
Hra začala o týden dříve oznámením pro žáky na nástěnce, že někdo cizí pronikl do školní sítě, takže hrozilo její totální zhroucení, pokud se dobrovolníkům nepodaří záhadu vyřešit do středy 12. 12. Během týdne se do soutěže přihlašovali žáci ve dvou až čtyřčlenných družstvech, celkem se zainteresovalo 30 žáků v 9 týmech.
Na startu odpolední hry obdrželi žáci dopis od záhadného fantoma, v němž byly instrukce, na jakém místě v budově školy mají hledat úkoly, jež by je navedly ke zdárnému vyřešení celé záhady. K dispozici jim byly i různé indicie, v každém zastavení po škole byl nějaký početní či logický úkol nejen matematického, ale i chemického, zeměpisného či fyzikálního charakteru včetně cizojazyčných pasáží. Po rozřešení dílčích úkolů skupinky skládaly z nashromážděných indícií název účtu a heslo do školní sítě. Sedmi skupinám se záhadu podařilo vyřešit, dvě skupiny z časových důvodů úkol nedokončily. Celá akce trvala tři hodiny, nejrychlejší skupina zvládla záhadu za 2 hodiny a 10 minut.

Učitelé i žáci hodnotili obě odpoledne velmi kladně.
Školní záhada zamotala hlavu některým skupinkám, a tak bylo třeba menší nápovědy z řad dohlížejících pedagogů. Vzestupná tendence počtu zúčastněných žáků nás inspiruje k dalším aktivitám obdobného charakteru nejen pro žáky naší školy.

Aktivity jsou financovány z projektu Implementace KAP rozvoje vzdělávání v Královéhradeckém kraji I.

Mgr. Martina Kubíková, Mgr. Libor Špaček
Gymnázium Dvůr Králové


Další články Gymnázium Dvůr Králové

 

Související články
Den otevřených dveří na gymnáziu ve Dvoře Králové (16. února 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 977x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět