Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Maturity na dvorském gymnáziu

Redakce / 22.05.2020, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Letošní poslední měsíc školního roku bude na dvorském gymnáziu ve znamení horečnaté práce učitelů i žáků: blíží se maturity ve státní i profilové části obou posledních ročníků.

Dlouho očekávané maturity proběhnou následovně: státní část (jen didaktické testy) je v plánu 1. a 2. června (čeština, matematika, jazyky), 3. června následuje didaktický test z MAT+ (volitelný – na gymnáziu v Trutnově), od 10. do 12. června maturují v profilové části žáci šestiletého studia (6.C) a v týdnu od 15. do 18. června vyzkoušíme žáky čtyřletého studia (4.A). 

Důstojnému slavnostnímu předávání maturitních vysvědčení jsme se ani přes nepříznivou aktuální situaci nechtěli vzdát. Vzhledem k přísným hygienickým opatřením proběhnou v upravené formě 15. června v 17 hod. pro 6.C a 19. června v 15 hod pro 4.A na zahradě školy. V případě nepříznivého počasí se přesune oslava do auly školy, v obou případech ovšem za omezeného počtu rodinných příslušníků absolventů.

Výuka nižších ročníků bude v červnu i nadále probíhat distanční formou. Vzhledem k daným podmínkám by to šlo jen stěží prezenčně, organizačně i personálně by bylo vše velmi komplikované vzhledem k přijímačkám a maturitním zkouškám, nelze zabezpečit každodenní výuku skupin za daných striktních podmínek (třídy v plném počtu nelze). Důkazem toho, že škola funguje stále, jsou např. i výsledky našich žáků v květnové krajské SOČ

Přejeme všem maturantům především pevné zdraví a nervy, zdárné ukončení studia, úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek na vysoké školy (v době, kdy píši tento článek, ještě VŠ nezměnily termíny a nevydaly jasná pravidla pro přijetí) a těšíme se na nové tváře v dalším, doufejme méně náročném školním roce! 

Maturitní tablo 6.C

Mgr. Martina Kubíková

ředitelka


Další články Gymnázium Dvůr Králové

Související články
Ze současného života maturantů Gymnázia Dvůr Králové nad Labem
Počet zájemců na dvorské gymnázium vzrostl, přijímačky jsou letos jednokolové
Vaše komentáře

Přečteno 528x